ADHD u 5-ročného

romcix213
2. aug 2024

Ahojte maminy,neviem či to sem patrí ale rada by som sa spýtala,synček má takmer 5 rokov, chodí do škôlky,teda momentálne prázdniny,chodíme k logopedičke a rozprávali sme sa o tom že malý má nábeh na ADHD,ja to mám tiež ale nakoľko kedysi také problémy neboli nemám to potvrdené,len viem že som bola rovnaká ako môj syn...prejavy aj všetko okolo.

Ide o to v Septembri máme ísť logopedičke a bavila som sa s ňou aj o tom že rovno teda budeme riešiť psychologičku aj kvôli škôlke aby sme mali úplnú istotu či to malý má alebo je len hyperaktívny.

Stretli ste sa s tým? Ako sa to vlastne všetko zisťuje? Malý je veľmi šikovný rýchlo sa učí len tá pozornosť, zostať pri jednej veci aspoň 20 minút je celkom problém sem tam...poradíte mi prosím?

abbey1
2. aug 2024

@romcix213 V takom veku je presne tých 20 min čas, ktory dokážu aktívne venovať pozornosť jednej aktivite.
Učiteľky v škôlke ho ako vidia?

pribinak
2. aug 2024

@romcix213 tak 20 minút v tomto veku je super. Veď má 5 rokov, nie 25.
Aj v škôlke keď majú edukačný blok, tak určite nepresahuje 20 min.

abbey1
2. aug 2024

@pribinak Presne ako píšeš. V škôlke napr na anglický jazyk je 20 min. A to ešte počas toho času striedame aktivity.

pribinak
2. aug 2024

@abbey1 veď určite

romcix213
autor
2. aug 2024

@abbey1 tiež vidia že občas má problém sa sústrediť na niečo,aj pri tej edukačnej činnosti,často krát keď nejdú von pre zlé počasie a deti sú dnu tak má väčší problém z toľkej energie sa sústrediť alebo keď sa nevyspí dobre že v noci sa často budí,je tam toho veľa no učiteľka aj s riaditeľkou ho odporučili preistotu k psychologičke aby sa zistilo čo a ako..

kacena4
2. aug 2024

v prvom rade si treba ujasnit pojmi je porucha pozornosti ADD, dieta nedokaze ani par minut sustredene pracovat pri jednej aktivite, a je ADHD porucha pozornosti s hyperaktivitou, kedy okrem nesustredenia dieta je aj impulzivne beha skace a vsetko robi bez rozmyslu. treba sa poradit s ucitelkami v skolke ak tam chodi, oni ako tak vedia zhodnotit deti kedze sa s mnohymi stretli a maju vacsiu skusenost. ak by mu psychologicka aj nieco zistila nema to ziadny vplyv na skolku. treba sa len naucit s dietatom pracovat aby dokazal buduci rok ked bude v skole fungovat 45 min. v lavici a nevyrusovat seba a spoluziakov. drzim palceky

romcix213
autor
3. aug 2024

@kacena4 učiteľky zhodnotili že určitý nábeh tam je, logopedička taktiež spozorovala pri sedeniach,ale viem že sa s tým dá pracovať preto viem že to nie je vážne len logopedička mi povedala že dôležité je hlavne to podchytiť včas

uvidíme v Septembri no

kate_cs
3. aug 2024

Najskôr psychológ-CPP a potom neurológ určí, či o ADHD ide, alebo nie. Ak máte so škôlkou podozrenie, za vyšetrenie nič nedáš, vôbec to nie je hanba, alebo čo. Ja som mala podozrenie u syna, ale psychologička mi povedala, že je viac pohyblivý, ale na ADHD to zatiaľ nevidí, ale budeme k nej naďalej chodiť, lebo bude predskolak a nechcem nič zanedbať. Pre syna je to teta, ku ktorej sa chodí hrať a teší sa k nej