A zase tie vši

evkaandrus
10. apr 2017

Ahojte, dcera ma zase vsi. Pred mesiacom ich priniesla zo skoly, dali sme Paranit, vsetko podla navodu. Rano vstala,a opuchnuta cela, usi ako lampiony, cervena-alergicka reakcia na ten paranit. Tak nic skoncili sme na kortikoidoch a antihystaminika. Odvsivila som ju rucne, bolo to narocne, huste vlasy, ostrihali sme ju...no boj ako delo. Pritom este male babätko doma. Vsetko prat, cistit, pritom Som ako p.Monk pomaly ... No a zase vcera v hlave vsa, uplne ze mini, ale bola tam...v skole vraj nema nikto vsi...co mam robit? Je blbe ziadat ucitelku aby prehladavala vlasy osobne?

vydrnik
10. apr 2017

@evkaandrus ja Ta uplne chapem ako sa teraz citis v 1_2 triede chodievala moja dcera v nasej dedine do skoly kde boli vo vetsine romske deti,dcera bola v triede jedina biela,vsi zme riesili aj 3x do mesiaca,ked som bola za ucitelkou bolo mi povedane,ze ona s tym nic nenarobi a I ked da upozornenie do ziackej su mamky ktore to necitaju a detom hlavy nekontroluju,zkusali zme rozne pripravky cely rok opakovane vsi dali zme za pripravky viac ako 200€,aj zme vlasy zkratili,ked bola doma bol klud,teraz chodi do Pp do skoly uz 2rok a az teraz sa u jej spoluziacky vsi objavili p ucitelka to hned riesila,dcera nastadtie nic ale najlepsie zabral ocot,a musim povedat ani jednovromske dieta v triede,

babulina
10. apr 2017

ucitelka nemoze kontrolovat detom hlavy maximalne moze dat plosne oznamenie rodicom, ja ked som bola najviac zufala tak som dcere vlasky prezehlila, neni to top riesenie ale pomohlo

zdenkakarolina
10. apr 2017

Toto aj u nas,mala ma brčate vlasky,chodi do skoly,2x som ju ručne čistila,pomedzi ten kovovy hrebienok na vsi nam to unikalo jedna radost,dokonca som jednu nasla aj 2r dcerke,ale ta bola taka velka ako mucha,bola jedina v hlavicke,tak teraz kazdu sobotu jej to sprejom vystriekam,urobim jej zapleteny vrkoc,vecer umyjem,vysušim v nedelu popozeram,už mam stoho rytual.

svettii
11. apr 2017

Nie je to blbé. Jednoducho však to treba. Neviem rodičia by si mali svoje deti prezerať každý deň. Však ich kúpu tak vidia. Ale je pravda no v školách sa to rýchlo rozšíri a keď to má dieťa dostať, tak tie vši jednoducho dostane. Len sú s tým potom patálie a trvá kým sa ich zbaví☹

evkaandrus
autor
18. apr 2017

No uz som myslela ze ich nemame a zase som.jej nasla pochodovat po hlave dve, take male jak smietka ale boli,smiali sa mi do xichtu svincuhy. uz druhy krat bola po tyzden cely doma, vsak to moze rovno opakovat rocnik kvoli sprostym vsiam! Neviem co uz kazdy den dva krat obzeram, nevidim uz ani jednu hnidu, pouzili sme paranit, na to alergia, liqiudo duo teraz piaty den plus je ostrihana na paza a predvcerom som.jej narafala farbu na hlavu, a vcera nic a dnes si tam dve male pochoduju, sak ja uz som.na prasky

winni
18. apr 2017

@evkaandrus vyskúšaj jej za uškami natrieť tea tree olejček, ono im to smrdí a keď má s tým tvoja malá problémy, skús .. možno to pomôže.

meluzinaaa
18. mar 2021

Parasine T15.jedine,čo nám zabralo 100percentne

meluzinaaa
21. júl 2022

@meluzinaaa solucio castelany na 2 hodiny zabaliť a o týždeň zopakovať. Poradila to jedna sestrička z kožného čo tie všiska zažila na svojich deťoch. Skúste.