8-ročný syn má črevnú virózu a teplotu

miskajankova
15. apr 2023

Maminky mam otazku -syn 8r. ma črevnu virozu a 4 den ma teplotu.Vcera som zrazala aj v noci lebo mal nad 38,5.Ale dnes od rana sa pohybuje od 37.6 do 38,2.Neviem ci nieco dat alebo nechat tak.Vy by ste dali liek na teplotu?ak nedam ci mu ta teplota nemoze nejak ublizit na srdce alebo iny organ kedze uz 4 den ma.Dakujem za rady

kika831
15. apr 2023

@miskajankova pri takejto teplote by som nedavala nic. Ak by to bolo vecer, tak ano, ale pocas dna nie.

miskajankova
autor
15. apr 2023

@kika831 aj ked je uz 4 den?dobre tak dam pred spanim

kika831
15. apr 2023

@miskajankova synovia boli nedavno chori a teploty mali tyzden- podla slov lekarky bezna vec taketo dlhsie trvajuce teploty.

miskajankova
autor
15. apr 2023

@kika831 oki vdaka

luliu
15. apr 2023

@miskajankova počas dňa by som nedávala pri tejto teplote, večer áno. Môj máva teploty vždy aj týždeň. Srdcu zatazuju vysoké horúčky, nie 38. A je úplne bežné mať teploty aj viac dní. Skóre uzdravenie

miskajankova
autor
15. apr 2023

@luliu dakujeme

euka210
15. apr 2023

@miskajankova okolo 38C ked je, tak na noc davam.
Takato teplota na srdce urcite neublizi, ine keby mal 40C.

saxana000
15. apr 2023

Pri crevnej viroze moze mat aj silne krce na ktore by mohol zabrat prave sirup s ibubrufenom napriklad nurofen.ja som ho davala dcere.aj pri zapale mocovych ciest ked mala velke bolesti pri moceni.nemusi byt len od teploty..

hennyinnsbruck
15. apr 2023

Nie - ja osobne dam liek az ked je 40.

stanulienkat
15. apr 2023

Malo by sa davat az nad 38,5C, aby mohol pracovat imunitny system. Teplota zvykne navecer a v noci viac vystupit, tak na noc daj. Nukaj tekutiny, vitaminy, probiotika.

zuzikak
15. apr 2023

mne lekarka povedala, ze od 38,5 uz urcite liek podat. Ak je pocas dna menej a nema bolesti, tak nemusis davat nic. Ak bolesti ma, treba od bolesti ulavit - zbytocne aby trpel. Ak vsak ma len takuto zvysenu, ponukaj dost tekutin, treba dietu a probiotika ale to isto vies. Na noc by som dala nech sa vyspi lebo aj spanok lieci.

zuzikak
15. apr 2023

@hennyinnsbruck to je troska vysoka teplota....ja osobne by som sa uz k priblizovaniu 39 bala febrilnych krcov. Takato teplota je uz pre dieta nebezpecna. Je to velka zataz na srdce. Cakat do 40 je ozaj vela. Nechces to do buducnosti zvazit ?

hennyinnsbruck
15. apr 2023

@zuzikak Ahoj 😊 moja febrilne nikdy nemala ,a nie jeden x sa pri teplote 40,1-40,2 (vtedy som zrazala)hrala vo svojej izbe akoby jej nic nebolo (len „sklenene „oci mala ) kebyze je ko Samozrejme podam liek👍
Ja teplotu nevidim ako nepriatela- teplota je dobra vec necham jej telo pracovat (pod mojim dohladom Samozrejme)

lb1984
16. apr 2023

@miskajankova tak u nás Dr ze tbl keď ma 38 lebo to je už horúčka a telíčko sa nevie brániť TJ tu neplatí ze sa telo vysporiadava s chorobou. Keď mala dlhotrvajúce teploty 5 dní tak tbl sme mali davat až od 38,5 a snažiť sa zrazat mechanicky.

martinka13
16. apr 2023

Lieky podávam až nad 38.5