8 ročnej slečne sa púšťa z ničoho nič krv z nosa.

alexandra9337
16. apr 2020

Ahojte🖐️ mam 8 rocnu slecnu. Tak 1-2 za mesiac sa jej z nicoho nic pusti krv z nosa. Neudrie sa, nespara sa v nose, nema nadchu.... Nic.... Sedime pozerame tv a z nicoho nic krv. Citala som ze deti do 10 rokov to maju bezne a potom z toho "vyrastu". Jej otcovi sa takto bezne pusta krv a tak neviem ci to mohla "zdedit", ci mam stresovat a dat jej urobit nejale vysetrenia alebo ci to je zo sucheho vzduchu. Neviem si to vysvetlit. Nemate niektora REALNE skusenosti s tymto? Nepotrebujem rady len skusenosti. Dakujem

sunny8
16. apr 2020

Mne sa tak púšťala keď som bola dieťa. Museli mi vypalovat nejaké cievky v nose. Bol to jednorazový "zákrok" takmer bezbolestný .. a vraj to robí aj nadmerné užívanie sprejov do nosa ale nemusí to byť len tým. To by musel vidieť krcny

deedol
16. apr 2020

aj ja som to mala ako dieta, tiez vraj po ocovi. kupodivu to preslo, ked som dostala menstruaciu. netusim, preco to tak bolo.

alexandra9337
autor
16. apr 2020

@sunny8 aj o tom vypalovani som citala a ze to niekomu pomoze a niekomu nie.... Samozrejme na nete som sa docitala vela toho(problem so stitnou zlazou, nedostatok vitaminu C a zeleza atd...) praveze v poslednej dobe chvalabohu nepotrebovala ziadny sprej....vzhladom na to ze sa jej to pusta raz za 1-2 mesiace a momentalne je ten koronavirus nechcela by som s nou lietat po doktoroch (clovek nikdy nevie ci niekto ten virus nema) a je dost riskantne chodit po nemocniciach.... Tak som chcela vediet ci niekto z toho "nevyrastol" alebo nieco podobne 🙂

alexandra9337
autor
16. apr 2020

@deedol dcera je dost vysoka a chuda na svoj vek tak si myslim ze ci jej nepraskaju cievky v nose skrz toho ze ich ma tenke (jak je ona sama tenka 😂) uz ma kadeco napada.... Ja si myslim ze je tam vysoke percento ze to ma po nom.... Lebo jemu sa tiez ousta krv... Ale som rada ze ste mi napisali ze ste to mali po otcovi.... Lebo mna uz napadali kadejake scenare

vejapa76
16. apr 2020

@alexandra9337 synovi pomohlo užívanie "ascorutin". Odvtedy máme pokoj.

olisia
16. apr 2020

@alexandra9337 tak tiež to mám od detstva.. slabé cievky ..

alexandra9337
autor
16. apr 2020

@vejapa76 a te ascorutin pouzival nejak dlhodobo?
@olisia v detstve ste casto krvacali?

vejapa76
16. apr 2020

@alexandra9337 nie. Neviem či vôbec jednu krabičku využíval. Dovtedy sa mu pustala krv ako kedy, niekedy pol roka pokoj, niekedy aj 3x v mesiaci. Ascorutin užíval keď mal asi 9? rokov. Teraz má 12 a klop, klop, už v pohode.

alexandra9337
autor
16. apr 2020

@vejapa76 dakujem za radu skusim to vyskusat ☺️

olisia
16. apr 2020

@alexandra9337 ano... Mne ani nádchu netrebalo 😀 stačí že ako dieťa som si sprtala v nose lebo ma tam niečo zasteklilo a už to išlo.. teraz v dospelosti uz to nemám tak citlivé, ale keď často fukam nos, už to ide..

vejapa76
16. apr 2020

@alexandra9337 kukla som medzi lieky že koľko ostalo a nemám ho už. To by som nevyhodila tak asi jedno balenie celé využíval ale viac isto nie. Skús...

mery2019
16. apr 2020

Môže to byť aj z nedostatočneho množstva C vitamínu 🙂
Presne na slabé cievky, aj ďasná vtedy môžu krvácat

alexandra9337
autor
16. apr 2020

@mery2019 niekde som citala aj nedostatok zeleza... A dcera od narodenia ma problem so zelezom.... Tak to ma tiez napadlo.... Musim vyskusat ten ascorutin a nejak do nej dostat zelezo.... Lebo minuly mesiac ked sa jej pustila krv tak 10 minut mi trvalo kym som jej krv zastavila... A po pravde bala som sa....

mergimar
17. apr 2020

dcerka(12r.)to ma tiez od malicka. Pusti sa jej kedykolvek, z nicoho nic. Je pravda, ze uz ovela menej ako ked bola mala. Uzivala ascorutin niekolko rokov, mala poleptane cievky v nose 2x. Momentalne ste mi prave pripomenuli, ze by som jej dala ascorutin predpisat. Tiez ma to do dnes ľaká. Lekar si z toho nic nerobil, tiez ma vselico napadlo. Inak tiez je chuda a najvyssia v triede, a v 11-tich dostala menstruaciu. Mozno aj to dopomohlo k tomu, ze sa jej uz menej casto pusta krv z nosa.

simkids
17. apr 2020

mojej patrocnej sa tiez tak vznikne pustat krv tak 1-2 za mesiac, teraz to pripisujem suchemu vzduchu, tak uvidime ci bude lepsie v lete a na jesen. Ale pridam sa, ked niekto este nieco poradi.

ixayxa
17. apr 2020

Na zastavenie krvácania pomáha pomalé vyfukovanie vzduchu cez dierku, kde je krvácanie. Podobný problém mal minulého roku syn. Ale on mal stále mierne upchatú nosnú dierku. Až sme napokon zistili, že mu tam niečo narástlo. Bol to hemangiom.

jajka71
17. apr 2020

Brat to mal ked bol dieta, bral ascorutin, ci to mal nas otec alebo ci to maju synovci neviem....zatial sme sa o tom nebavili, ale brasko je odjakziva chudy podnes den (rocnik 83). Bolo to divne, lebo na to nebola zjavna pricina....

diewcatqoo
17. apr 2020

Ja to mam odmalicka. Mavam obdobia, ze sa mi krv z nosa pusta denne, aj nielkolkokrat, potom nejaku dobu nic a potom to zas zacne. Je pravda, ze v dospelosti to uz mavam menej casto. Ale staci, ze som napr dlhsie v zafajcenom prostredi alebo niekto na mna dlhsie fuka cigaretovy dym (napr ked idem dlhsie po chodniku a niekto predomnou fajci) a uz to je. Okrem toho sa mi robia modriny. Staci sa ma dotknut a uz je z toho modrina. Cely zivot vyzeram ako tyrana zena.
V detstve, resp v puberte som to mala naozaj casto. Brala som ascorutin nielkolko rokov, napchavala som sa zelezom, ceckom... bola som nielkolkokrat na to leptanie cievok v nose. Na nejaky cas to vzdy pomohlo a potom sa mi znova zacala pustat krv. Bola som na niekolkych vysetreniach a okrem znizeneho zeleza mam vsetko ok. Lekarka zhodnotila, ze su to asi slabe cievky.

filodendron
17. apr 2020

Tiez som to mala, ked som bola dieta a tiez som bola som chuda a vysoka (mozno mierne anemicka). V skole sa mi to tiez stavalo, az so mnou ucitel siel k lekarovi, lebo to neprestavalo. Po case sa to ale samo upravilo a preslo ani neviem kedy.

ana2911
17. apr 2020

@mery2019 ahoj, momentálne toto riešim s mojim 7 ročným synom... Krv sa mu začala púšťať už minulý rok. Cez deň sem-tam. Ale za posledných 10 dní sa 3x zobudil v noci, že mu tečie. A v stredu v noci som ju nemohla zastaviť. Ráno som volala Dr. tak mi kázala dávať ten ascorutin. Ale volala som aj na krčné a mali sme sa prísť ukázať. Tak mu to pozrel, že ma tie cievky také dopraskane a dal nám kúpiť krém Emofix. Že mu to máme dávať do tej dierky, z ktorej pôjde krv. Tak som zvedavá, či to pomôže. Lebo mám strach, hlavne v noci...

poleva
2. júl 2023

@ana2911 prosim vas pomohol vam ten emofix?dakujem

dudka1979
2. júl 2023

@sunny8 aj mne vypalovali žilky, presne sa mi z ničoho nič pustila krv a tiekla dlhšie, odvtedy mám pokoj.8 rokov som mala.

poleva
2. júl 2023

@dudka1979 mojmu to urobila a ide krv dalej