8-mesačné dieťa má kašeľ a zvyšuje sa mu teplota

22. dec 2023

Ahojte, od vcera ma kasel maly chrchle ale nic nevykasliava. Skusam odsavat moc nic nejde. Dnes uz aj ide po.aly teplota hore. Zatial to nie je na cipok. Myslite, ze to moze byt zapal priedusiek alebo laryngitida?
Dakujem.

katkaseiner
22. dec 2023

laryngitidu zistis tak ze budes mat pocit ze nejaky bezdomovec kasle v izbe tvojho dietata (to bol moj prvy pocit). Nepanikar, oblec dieta al otvor okno, ten studený vzduch pomoze...okrem toho treba stoptussin (zastavi kasel) a fenistil (alebo aerius), odporucam aj calcium. Mojho to drzi od roka a uz ma 8.5 roka. Drzim palce ..

anavixy
22. dec 2023

Ma normalny suchy kasel, nemusi to byt ani z toho byt laryngitida ani zapal priedusiek. Suchy kasel sa postupne zmeni na vlhky produktivny, tak to standardne pri kasli chodi. Na suchy kasel mozes davat tussin, stoptussin alebo paxeladine, do nosa morsku vodu (odsavat nie je potrebne ked nema sopel alebo upchaty nos), mozes nasadit Kalobu napr, Imunoglukan, urcite vitamin D a C. Antihistaminika nemaju v liecbe bezneho kasla ani nadchy opodstatnenie. Na upchaty nos treba davat dekongestiva, teda nasivin, nie fenistil. Na suchy kasel antitusika, na vlhky kasel, ked dieta lahko vykaslieva, netreba standardne nic, max kalciovy sirup na posilnenie riasiniek.

petronellla87
22. dec 2023

Na suchy kasel sme davali Soptussin, pri laryngitide je kasel taky iny...ako keby stekot. Nan sme davali fenistil kvapky, mucosolvan, a zarabane cipky co predpisala doktorka.

autor
22. dec 2023

@katkaseiner nemusim sa bat, ze to je zapal priedusiek alebo nieco podobne?

autor
22. dec 2023

@petronellla87 toto je ten klasicky, ze cakas, ze nieco vykasle ale nic zatial, skusam odsavat ale moc nejde nic ale uplne ten zahlieneny kasel...

katkaseiner
22. dec 2023

moze a nemusi...a teraz aj kovid sa prejavuje teplotou...cokolvek to moze byt

autor
22. dec 2023

@katkaseiner mali sme predminuly tyzden akurat 🙈 ach jaj krpcek len az je zdravy 🫣