8,5 mesačný syn si šúcha oči

flirtana
6. mar 2016

Ahojte zienky.Maly ma 8,5mes a je kojeny. Stale si vsak sucha oci.robi to aj cez den aj v noci.takze nejde len o unavu.dala som mu kvapky ocu flash rano aj vecer ale suchanie neprestalo.dokonca aj ked ho kojim tak aj 15x prestane sat aby si posuchal oci a aj mrnci popritom a k tomu sa este pri kojeni aj zacne krutit.trva to uz dlhsie a neviem co s tym.mate niekto podobny problem alebo nejake rady?budem vdacna za kazdu odpoved.

natalym
6. mar 2016

Dr si to spomínala?

flirtana
autor
6. mar 2016

@natalym uz davnejsie ked si ich suchal tak menej tak mi povedala nech dam ocu flash ale tetaz si ich sucha uz aj popritom kojeni

natalym
6. mar 2016

@flirtana Treba jej to povedať, nech Vás pošle k očnému. Určite by som to riešila s lekárom.

flirtana
autor
6. mar 2016

@natalym skusim jej zajtra zavolat.ale zatial co som nasla na MK tak ze taketo male deti u ocneho neriesia.pripisuju to skor alergiam....

natalym
6. mar 2016

@flirtana No ja by som to tak nenechala. A rozmýšľala si nad nejakou alergiou? Prášok, vegetácia vo Vašom okolí, prach, kedy si najviac šúcha? Máš to nejako vypozorované?

maris5
6. mar 2016

Nasmu 10 mes. normalne vysetrili ocne pozadie s rozkvapkaim ociek. Ale nie kazda ocna doktorka berie take male deti.

kukakaj
6. mar 2016

@flirtana Moja dcerka si priserne suchala oci ako 11-12mes., vysuchala si ich az tak ze jej opuchli a boli cervene. To bol maj-jun minuly rok a suchala najma ked sme prisli z vonku. Dr. jej nasadila Aerius a po nom to preslo, takze to bolo alergickeho charakteru. Zaroven vysetrila krv, alergia na nic specificke jej nevysla, ale mala zvysene eozinofily. Ja by som urcite riesila s lekarom a nenechala sa odbit. A ako pise @natalym odpozorovat kedy si ich sucha najviac, ci to s niecim nesuvisi.

erickatt
6. mar 2016

Kvapni mu svojho mliecka do oci. Skus pri kazdom kojeni

flirtana
autor
6. mar 2016

@kukakaj
@natalym skusala som to odpozorovat ale nic som nezistila.nemenila som ani prasok.a ako som uz pisala robil to len obcas.ale teraz aj pocas nocnych kojeni.fakt netusim z coho to moze byt....

katka1981
6. mar 2016

@flirtana, nie je to pravda, ze sa oci u malych deti neriesia. So mnou mama behala po ocnych od 6 tyzdnov pravidelne, ajked ju odpinkavali, trvala na svojom a dobre urobila. Nedaj sa odbit. Vies co mi napaslo, mozno mu len zle rastu mohalnice, moje krsniatko ma krasne mihalnice, no nejak divne mu rastu a pichaju do oci a on preto zmurka a od mala s tym behali k dr. Aj toto moze byt vas problem. Alebo aj alergia.

flirtana
autor
6. mar 2016

@maris5 a co vam zistili?

kukakaj
6. mar 2016

@flirtana moze to byt hocico, ale nedaj sa odbit lekarkou, nech to riesi. Ak ocka svrbia alebo rezu je to velmi neprijemne aj pre dospeleho cloveka a maly drobcek ani nevie povedat co mu je.

katkara
6. mar 2016

@flirtana a neboli ste u alergologicky? moja mala ma teraz 3 roky, pred tym ju ocka nesvrbeli, ale od 3m sme mali vodavy soplik a kaslik bez zjavnej priciny vzdy takto z jari, ked sa zacalo oteplovat, potom sa pridal exemik... teraz v decembri sme boli u imunoalergologicky pretoze jej s nastupom do kolektivu stupla aj chorobnost, dost na tom, ze jej zistili rozne alergie a presne teraz zaciatkom mesiaca alebo este koncom februara jej zacalo toto iste... ocka jej strasne slzia a vkuse si ich sucha... berieme aj occufash, ale velmi nepomaha, trosku zmiernil zacervenanie, ale po konzultacii s alergologickou ideme nasadit kvapky na alergiu... vraj uz zacina lieska a jelsa ze su dost agresivne... skuste sa s vasou doktorkou dohodnut, nech mu zoberu krv, ci nema zvysene hodnoty co su pri alergii, my sme mali iba hranicne a vyslo nam toho dost... a zasa nemusite sa obavat, ze treba cakat kym je dietatko vacsie aby mohli testovat na alergie, nam to zistili normalne z krvi...

flirtana
autor
6. mar 2016

@katkara maly zatial nemal ani kasel ani slzave oci,len ich sucha.no exem .sme uz tiez nedavno prekonal...trvalo to cca 2mesiace.skusime tu krv a potom.no nemam s tym moc dobre skusenosti...lebo malej pred 6rokmi vysla alergia skoro na vsetko a pritom nic nemala a fungovala akoze s tymi alergiami normalne....tak uvidimei

maris5
7. mar 2016

@flirtana od narodenia mu hnisalo lave ocko. Bol to boj, obvodna mu len pisala ATB maste a kvapky. Potom som prisla a trvala na ocnom vysetreni. Na Kramaroch mu prepchali slzne kanaliky, mozu tam byt zrasty a potom sa tvori hnis. Ocna povedala, ze take nieco este nezazila, ze ked mu to prepchali vytekalo mu to odvsadial a vo velkom. Potom bol pokoj. Casom som si vsimla, ze to lave ocko mava cervene a privretejsie. Obvodnej som povedala, chcem ist na ocne bez reci mi dala vymenny listok. Ocna nas prezrela a povedala, ze mu tam zasahuje mihalnica. Urobila aj ocne pozadie a vsetko bolo ok, aj dioptrie primerane veku. Mame ist na kontrolu o 8 mesiacov. Pri vysetreni sa nas aj pytala ako prebiehal porod, aku mal vahu a dlzku.
Teraz viem, ze ked sa mi nieco na malom nezda musim trvat na vysetreni.

Pisala si, ze mu davas ocu flash. Nie je to na bylinnej baze? Nemozu mu tie kvapky skodit- alergia? Ja pouzivam len opthalmo-septonex.