7-týždňové bábätko má riedku stolicu

4. sep 2024

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Moja 7,5 týždňové dcéra je plne dojčena od narodenia, od približne 4 týždňa sme mávali dosť problémy s refluxom a nafukovanim, doktorka naordinovala sabsimplex a coliprev, pomohlo to ale nie úplne, tak sme pridali ešte probiotiká. Do toho času mi mala kakala skôr raz za 3-5 dni, tuhšiu, pastovitu stolicu. Po pridaní probiotík sa jej to začalo upravovať a kakala každý deň, až do došlo do štádia kedy už takmee týždeň kaka viac krát za deň, niektoré dni aj po každom kojeni, je to dosť riedke, vidieť tam aj hlien… boli sme u lekárky, robila výter a trus sa posielal na vyšetrenie. Vírusy aj kultivácia vyšla negatívne. Ja nejem mliečne výrobky odkedy mala problém s nafukovanim. Celkovo je spokojná, jesť jej chuti, len ta stolica plus takmer každý prd je “vlhky” a nutne prebalenie. Dávame ryžový odvar pár lyžičiek (viac aj tak nechce)… mali ste niektorá podobnú skúsenosť? Upravi sa jej to?

kitycat
4. sep 2024

Je plne dojcena, to hovienko bude taketo vodovite kym nepridate nejaky prikrm.
Ak je spokojna, tak by som uz ziadny hokus pokus nerobila.

Hlien s krvou bol u nas a potvrdena ABKM, teraz sa to uz ale zlepsuje a ja si konecne doprajem aspon hrncek mlieka ci smotanovu zmrzku

autor
4. sep 2024

@kitycat no hlien ma aj ona. V akom týždni sa vám to p javilo prosím? A ako vám ju diagnostikovali? Ja jem mliečne minimálne, len mlieko do kávy

kitycat
4. sep 2024

Nejak okolo 2 mesiaca sme risili stale nejaky ekzem a ten krvavy hlien som si vsimla uz neviem kedy, asi po 4 mesiacoch, nestudovala som tie plienky.

Nakoniec krvne testy v 6,5mesiaci.

No a teda mliecne nejes ale do kavy si mlieko das, a syry?kekse cokolada? 😄

Kazdopsne ale hlienk ako taky nie je problem, babatko vela kaka

No akym som iba kojila, kakala aj 4x za den