7 ročná dcéra si cumle prst

nellynkase
26. dec 2015

Ahoj,
Mám problém s dcérou , nie a nie sa odnaucit cumlat prst , skúšali sme lak , leukoplast, dohovory ....neviem už čo mám robiť , vysvetlujem jej že je to hanba ....neviem veďuuž v 3 je to problem a nie to v 7 .... keďže som jrj nevlastná mama a mam ju v starostlivosti niečo vyše roka a musela som ju ucit navykom od tych najzakladnejsich , bolo toho dosť , jej vlastná matka , ak sa tak da nazvať sa o ňu nestarala .... takže budem rada za vaše rady , ten ostatok som napisala , aby str sa do mňa nepúšťali , že čo som robila doteraz, bohužiaľ ja som dala tomh dieťaťu viac za ten rok ako jeho vlastná matka počas jej celeho života s fakt mi záleží , aby bola zdravá a v poriadku a to cumlanie mi naozaj prekáža

damaroka
26. dec 2015

Ja som tiez tak dlho cmulala prst,tiez ma nemohli odhovorit.Az mi raz stryko povedal,ze zoberie sekeru a odsekne mi ho 😀 tak som sa zlakla a prestala som.

pribinak
26. dec 2015

Sla by som s dievcatkam k detskej psychologicke, urcite by som ju nestrasila, kto vie co vsetko prežila a cumlanie prsta v 7.rokoch je uz zrejme nejaky psychicky blog ci kompenzácia niečoho, takze za mna rada znie smer detsky psychológ

cairka
26. dec 2015

@nellynkase, poď k nám do
https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/prisli-k-nam-nahradne-rodicovstvo/

Podľa toho,čo píšeš, je malá len rok v stabilnom prostredí. To cmúľanie palca je to najmenej, čo sa mohlo prejaviť. Nebrala som jej ho natvrdo. Môžeš skúsiť ponúknuť náhradu, ktorá bude pre teba prijateľnejšia - napríklad náhrdelník z veľkých korálok, nejakú gumenú hračku,abo aj látkovú,šitú bábiku,zvieratko s tým, že sama ju budeš povzbudzovať, že si môže toto cmúľať miesto palca. Zrejme má ešte silný sací reflex a ten odíde až keď vycmúľa toľko, koľko potrebuje.