7 mesačné dieťa nevníma

abeceda1
15. sep 2017

Dobrý den ženy chcela by som vás opýtať či ste sa niektorá z vás nestretla s niečim takým co sa stalo mne. Dcéra mi šla normálne spinkať ako stále . Po prebudení sa tak 10-15 min normálne hrala a zrazu ako keby omdlela. Otvorila oči a nic. Ostala ako detská panenka. Telíčko mala úplne ochabnute. Trvalo to tak 1 minútu. Boli sme aj na vyšetrenie EEG na kardiológii, no všetko mame v poriadku. Doktorky nevedia co to môže byt. Normálne pritom dýcha len je nepríčetná. Nezažila ste niektorá to samé? Neviete co to môže byt? Co to spôsobuje? Uz neviem na koho sa obrátiť. Malej je 7 mesiacov.

simsalabim
16. sep 2017

Epilepsia? Na neurologii ste boli?

mircalla
16. sep 2017

Tiez ma napadla epilepsia

majka01_74
16. sep 2017

tiez by som asi neurologiu riesila.

medovka14
16. sep 2017

Našej sa tak prejavila epilepsia, určite treba ísť na neurologiu

mirkamirko0809
16. sep 2017

Fakt to vyzera na epi😞

barla5
16. sep 2017

Ja som mala taketo epi zachvaty, vola sa to absencie, prejav presne takyto (podla popisu v karte). Treba trvat na poriadnom vysetreni, najlepsie asi hospitalizovať, robia aj 24hodinove alebo spankove eeg, neviem presne, ja som chodila len na to ambulantne

evina313
16. sep 2017

@abeceda1 moj syn to mal tiež, v noci som zistila že oči otvorene, ale nehýbe sa. Isli sme hned na pohotovost a on nam v aute zaspal.neurolog mu napisal len vitamíny, že je vyčerpaný - 4.ročný .
Po znamosti sme vybavili neurologicku, urobila EEG a zistili epilepsiu. Vraj to je taka čo býva iba v spanku. Robili mu aj spankove eeg...asi 6 rokov bol na liekoch, ale už nikdy "záchvat" nemal, resp. som o tom nevedela.Dnes je dospelý a zdravý. Roky sme chodili len na kontroly

katrin21
16. sep 2017

epilepsia.. nie kazda sa prejavuje trasenim, niektora len zamdlenim..

zzuzulinka
16. sep 2017

My sme boli teraz tiez na eeg a povedali nam,ze maly ma ASI epilepsiu. Ale nema ziadne priznaky vobec nic. Mame ho v noci budit den pred vysetrenim kazde 2hod.a ist znova na opak.eeg. zevraj z jedneho vysetrenia nevie povedat ci ano alebo nie. Len mame tik v ockach,ale vacsinou sa mu to zhorsuje pri nejakej stres.situacii.tak som velmi zvedava ako dopadne,strasne sa bojim.

abeceda1
autor
17. sep 2017

My sme boli aj v nemocnici a EEG mame dobre všetko aj sono hlavičky. Dokonca nás prezerali 3 neurológovia a nic. Všetko v poriadku . No nech mi potom sakra povedia co to je?

katrin21
17. sep 2017

@abeceda1 moja neter mavala taketo v noci, bola v nemocnici a nic jej nezistili, aj tažove testy mala Ok.. mala asi 17r.. vseetci si mysleli, ze si segra vymysla, ze jej v noci odpadava a spadne z postele , nevnima....
uz ju isli pustit domov, ked zrazu dostala taky zachvat priamo pred lekarom.... vtedy uveril a povedal, ze epilepsia... lebo to videl . Pristroje nic neukazali.....
Nastastie jej to preslo, dnes je OK, ma aj vodicak....

Kamoskin syn zas maval take, ze sedel, zrazu mu len na par sekund padla hlavicka na hrudnik a potom fungoval dalej... aj 10x za den... az jedna sestricka si to raz vsimla, rehabilitacna a upozornila ju, nech ide s tym k lekarovi... a bola to epilepsia....maly mala ani nie rok.... zacal brat lieky a uplne ine dieta.. dovtedy vaznyy, spomaleny... zrazu sa usmieval, napredoval 🙂 takze 🙂