7 mesačná dcéra nepretržite vreští. Čo jej môže byť?

alba2006
1. okt 2012

Prosim o radu, o akukolvek radu. Moja 7 mesacna dcera dlhodobo strasne krici, z plneho hrdla, vsetci mame zalahnute v usiach. Vresti vlastne od narodenia. Boli sme u detskej lekarky, na gastre, skusali sme probiotika, Espumisan, brusko ma v poriadku, na neurologii, ale okrem stale zvyseneho CRP jej nic zavaznejsie nezistili. Place akoby od bolesti, ak neplace, trasie sa ako pri abstinencnom zachvate. Je kojena, zacali sme prednedavnom prikrmy. Teraz ma uz vyse dvoch dni horucky, v noci mala 39,5C a opat sa nic nezistilo. Co jej moze preboha byt? to je na vyskocenie z okna ☹ Dakujem Dakujem

lilysk
1. okt 2012

Skus si dat magne b6 .nebrala si magnezium v tehotenstve ? ja som mala to iste som myslela ,ze vyskocim z okna tiez ☹(
Zacala osm si davat magnezium 2 tabletky a prestala plakat . Niekto mi povedal ,ze ked beries v tehotenstve mgne tak potom ma dieta aj niekolko mesiacov abstaky .
Ja som brala aj 6 denne ,lebo mi tvrdlo brucho .

katecameron
1. okt 2012

chudatenko male urcite jej nieco musí bytaj to CRP nema mat co zvysene asi ti neporadím ale zelam ti vela trpezlivosti nech sa vam pODARí ODHALIT PRíCINU tohoto trapenia

halienka
1. okt 2012

Álba, to odkedy trvá toto? Ako často za deň? Málo info na posúdenie, ale permanentne by som stála u pediatričky, dokým by malú spolu so mnou nehospitalizovali a nezistili príčinu, to nie je normálne a určite niečím veľmi trpí ☹

lenka_da
1. okt 2012

jasne, ze v prvom rade treba vylucit mozne bolesti, choroby atd. Ale ak na nic nepridete, tak ta chcem ukludnit, moja dcera jacala z plneho hrdla od narodenia tiez. Vsetci, uplne vsetci, ktori ju videli a poculi na vlastne oci a usi, tak sme boli presvedceni, ze musi mat obrovske bolesti, lebo to nie je normalne, aby jedno dieta vrestalo cele dni aj noci. Cez den vydrzala bez spanku 10-11 hodin, potom doslova odkvicla a po troch hodinach spanku jacala zase. Prvykrat normalne zaspinkala cez den az ako 8-mesacna a to som bola v strese, ci dycha, stale som ju musela kontrolovat, inac tvrdohlavo odmietala spanok aj napriek obrovskej unave a od unavy potom brutalne revala, taky kolotoc. Ked mala 7 mesiacov, zistili sme hypertonus, to bolo jedine, na co sme prisli. Dnes ma 4 roky a jaci stale, aj ked trosku menej 😉 Treba sa tiez zamysliet, ake ste s muzom povahy, ci nie je jeden z vas cholerik alebo aspon takej prudsej ohnivej povahy. Ked som pripustila, ze moja dcerka je cela "ja", hned som jej viac rozumela 😉 Ale opakujem sa, treba vylucit nejaky zdravotny problem, to je jasne.

janaalzbeta
1. okt 2012

no nemá to zo zubov, mojej známej má tie isté príznaky...............a je to zo zubov, písala že to asi bude musieť riešiť zubný chirurg.....no skús ísť na pohotovosť

anjelicek26
1. okt 2012

@alba2006 - moze byt zaseknuty nerv, teda silna bolest, alebo aj ine - je hlucha, nepocuje sa :( Moze to byt fakt hocico, chce to poriadne testy, aj keby vas na par dni mali zobrat do nemocky, kym vsetko vysetria.

lucka1987
1. okt 2012

@lilysk ja som braa od 4 tt do 38 tt 6 tbl denne, a mam nadpriemerne kludne dieta 😅
inak moze mat bolesti treba vysetrenia, ake sa len dju porobit.. alebo jednoducho moze ist o velmi nepokojne dietatko. Nie vsetky deticky su kludne. bez srandy ti doporucujem vatu do usi. nie preto aby si malu nemusela pocuvat .. ale aby to trosku utlmilo ten vreskot. ked mal nas drobec uplakano vrestave obdobie, tak ma strasne zacala boliet hlava, ze so len nervozna chodila, a potom som to aj na neho prenasala, dala som si vatu do usi, bolest presla a hned som bola kludnejsia 😅 opakujem, nebolo to riesenie, aby som maleho nepocula vobec, ale len utlmila tie vysky co sa mi dostavali do usi 😀

zuzuj
1. okt 2012

No ako myslíš nič nezistili, ked má teplotu 39,5 tak bud sa niečo ešte vyvrbi....každopádne to máva tak opakované? bez nejakých známok choroby takéto teploty.?...tak to už potom vobec nie je normal. Stále zvýšené CRP neviem kolko je tá hodnota ale CRP je zápalový marker, čiže má v tele nejaký zápal. Také čo ešte treba určite vyšetriť je ORL...najma uši, ale aj hrdlo, nos. ale samozrejme aj iné parametre. Ak sa trasie, je to triaška z teploty?....ak hej vtedy pri takýchto teplotách treba zobrať krv, aj hemokultúry...lebo vysoké horúčky môže predchádzat zimnica...
poviem ti hrozne chaosné info....lebo však všetky deti vreštia aj triasť sa môžu od jedu...nie je jediná. Neviem ako ten krik vyzerá....moja tiež vie tak vreštať že si myslím, že umiera ....ale potom zistím čo vlastne chce, (už sa dá je vacsia.)...a zrazu? v jednej sekunde ticho jak v hrobe.....no nejdem to zlahšovať....
Ale každopádne...teploty, zvýšené CRP....na internú hospitalizáciu.. držím palce...nech Vam hlavne zistia čo to je...a teda nechápem prečo Vás pediatrička neposlala....ak má samozrejme to CRP kontinuálne zvýšené....

bibistec
2. okt 2012

uprimne, a to este nie ste v nemocnici? zjavne nieco nie je v poriadku permanentne zvysene crp nieco znaci. infekcia a pod...zmen urcite lekarku ved toto urcite nie je normalne. ries to nenechaj sa odbit, mala zjavne trpi. radsej byt za hystericku matku ako si potom vycitat ze si nespravila vsetko co bolo mozne. moja kamaratka mala s malou problemy, ale gastrologicke,ale tiez jej najprv tvrdili ze je vsetko ok az skoncili v nemocnici, na bezmliecnej, bezlepkovej aj bezvajecnej diete. ale urcite to ries nenechaj to tak, obehni hoci desat lekarov az najdes toho praveho. nieco nie je v poriadku