6 ročné dieťa má hnedé fľaky

nikamichal
25. sep 2021

Ahojte. Potrebujem poradiť.... dcéra má 6 rokov a má 3 hnedé fľaky bielej kávy a 2 také úplne bleducke že ich vidím len ja 🤔 syn má 2 roky a dva hnedé fľaky bielej kávy. Chodíme ku koženej a tá vždy povie že je to pigment. No ja keď tu čítam príspevky že niektoré detičky majú takéto fľaky a majú neurofibromatozu tak sa veľmi bojím. Ja mám tiež fľaky a mám ich asi aj 10 môj muž tiež asi 3... Nikdy som to neriešila až kým to nemali moje deti. Maju aj vaše detičky niečo podobné? Ďakujem

nikamichal
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikagab
25. sep 2021

@nikamichal áno, syn má 1 väčší fľak a dcera ich má viac menších cca 4 a má veľa znamienok, manzel má tiež jeden velky fľak a ja nemám žiadne. Dcera je sneda, jej to moc nevidno, ale synovi to vidno. Riešili sme to a potvrdili, ževraj dedičnosť/ zvýšená pigmentacia u dcéry. Obe deti mali skontrolované ocne pozadie.

nikamichal
autor
25. sep 2021

@laurikagab ďakujem trošku si ma upokojila 🙏 že tie fľaky nemusia hneď znamenať to najhoršie. Mne všetci zato nadávajú že stresujem,moc si ich všímam...

bboossoorka
25. sep 2021

@nikamichal aj my máme. Dr vravela pigment. Ideme k ďalšej ja chcem ďalšiu. Ako to vyzerá u vás? U nás takto. Ma to ročný syn.starsi majju tiež ale tie sú už vyšetrenie pod kamerou vraj pigment.

bboossoorka
25. sep 2021

@laurikagab môžeš nám ukázať ich fľaky? Dakujem

bboossoorka
25. sep 2021

@laurikagab to sa kontroluje kde očné pozadie? U očného?

laurikagab
25. sep 2021

@bboossoorka áno ocne, neskôr sa potvrdila dost vysoká kratkozrakost u deti..my s mužom nenosime okuliare. Dcére vybehli fľaky v cca 3-6 m a syn má len ten jeden od 6 m..zajtra odfotim. Taký veľký fľak - ohraničený má môj muž v oblasti pazuchy..ani nevie, odkedy ho tam má?

bboossoorka
25. sep 2021

@laurikagab najmladší ma tiež tak nejak od 6mesiaca.s timi dvoma idem ešte na očné 20.10ale dcéra zle vidí a syn tiež ja nosím okuliare od detstva. Vyzerajú tie vaše fľaky nejak tak jak naše? Co som pridala?

nikamichal
autor
25. sep 2021

@bboossoorka my máme takéto tmavšie 2 . Ale ja mám takýchto viac

bboossoorka
25. sep 2021

@nikamichal ďakujem pekne. Pôjdem ešte s malim na kožné ona to tam dava hneď pod kameru na počítac. So staršími som už bola tam to je vraj pigment... Ďakujem.

nikamichal
autor
25. sep 2021

@bboossoorka to prvý krát počujem že pod kameru. Naša mi vždy povie že to by musela mať ďalšie príznaky a veľa tých fľakov že sa zbytočne bojím.... A vy máte len jeden tento veľký?

bboossoorka
25. sep 2021

@nikamichal áno jeden. My mame v Martine koznu a ona tam ma takú kameru napojenu na počítac a hneď povie co to je aj znamienka nám tak kontroluje. Síce sa platí za každý jeden objekt 10eura ale to je vedľajšie.... Takto som bola aj so staršími....

nikamichal
autor
25. sep 2021

@bboossoorka no ja chcem ísť tiež na kontrolu nech to zasa pozrie a uvidím. Možno skúsim ešte ďalšiu kožnú. Muž mi síce nadáva že zbytočne im hľadám diagnózy a stresujem sa.... Sama neviem čo mám robiť. 😭

bboossoorka
25. sep 2021

@nikamichal ja som toto neriešila. Ale poslednú dobu čítam také veci a najme u detí ta fibroneviem co nechcem nič zanedbať...

nikamichal
autor
25. sep 2021

@bboossoorka veď toto ja sa tiež toho bojím hrozne....

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikamichal
autor
26. sep 2021

@saja1 nie nič iné malá nemá len tieto fľaky. Ja mám aj pehy troška na nose . Pod pazuchami vôbec nie.... Takéto ako má na fotke výraznejšie má 2. A potom ma také bledé úplne že to skoro nevidno.

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikamichal
autor
26. sep 2021

@saja1 ďakujem 🙏🙏 chodíme ku koženej pravidelne. A ty máš s týmto skúsenost? Tiež máte pigmentové škvrny?

nikamichal
autor
26. sep 2021

@saja1 len ja stresujem až tak že mám potom psychické problémy,depky.... A podobne. Mladší syn mal po narodení problémy a musel dostať transfúziu....a ja som odftedy taká že sa bojím aj keď majú teplotu atď 😢

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikamichal
autor
26. sep 2021

@saja1 ďakujem. A vy nemáte NF áno? Tiež ste len sledované? No dnes som zbadala že aj moja mama ma dva fľaky 🤔asi to máme fakt dedicne

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikissedagirl
27. sep 2021

@nikamichal flaky mate v rodine, maju ich aj deti. lekarka potvrdila, ze je to len pigment.
takze panika podla mna nie je na mieste. 🙂

nikoleta999
30. mar 2022

@bboossoorka Prosim Vas viete mi povedat meno tej koznej doktorky ? Dakujem pekne 🙂

bboossoorka
31. mar 2022

@nikoleta999 Marketa Smolarova. Martin. Ma ambulanciu v seniume

nikoleta999
31. mar 2022

@bboossoorka dakujem krasne

mischell1115
28. jún 2024

@bboossoorka Dobrý deň, viem že staršia diskusia ale skúsim, neviete prosím , či dr Smolárová berie aj malé deti ? Potrebovala by som dať vyšetriť malého, má tri mesiace . Ďakujem

bboossoorka
28. jún 2024

@mischell1115 áno berie..

mischell1115
29. júl 2024

@bboossoorka ďakujem .