6-ročná sa v noci pocikáva

eva1990
13. jún 2024

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na skúsenosti, 6 ročná dcérka keď ju v noci nezobudím na cikanie tak do rána je pocikaná. Dodržiavame aj 2 hodiny pred spaním nepiť ako nám poradila pediatrička... Nemyslím si že je to psychického pôvodu, má to od narodenia, na deň bola odplienkovaná od 2 rokov a 3 mesiacov a na noc sa stále pociká. Má veľmi tvrdý spánok. Cez obedný spánok sa nepocikáva.

katarinaba
13. jún 2024

V lepsom pripade este nedozrela, v horsom pripade to moze mat aj viacero zdravotnych dovodov. Odporucam navstivit nefrologa - kompletne vysetrenie, mocoveho ustrojenstva, neurologia a neviem, kde vsade sme este boli. Ak sa vyluci zdravotne hladisko, moze vam nasadit hormon. Od kedy ho zacal maly brat (mal 7) sa v priebehu dalsich dvoch mesiacov pocikal 2x a potom uz vobec. Ziadne budenie na cikanie, pitny rezim podla instrukcii. Rozhodne dieta netrestat, nehresit, nehnevat sa na to. Ale uz s odbornym dr. necakajte.

eva1990
autor
13. jún 2024

dakujem, ako dlho ste brali ten hormón ?

veronnica080
13. jún 2024

Moje dieta toto sice nema, ale pamatam si, ze ako dieta som tieto problemy mala ja. Chodievala som ako mala pravidelne na nefrologiu, kde mi robili rozne vysetrenia, ale v podstate nic take nezistili, aj oblicky som mala okej. Cize netreba sa bat, ono to skutocne moze odzniet a prestat same od seba. 🙂 Aj u mna to bolo proste len obdobie. 😀

katarinaba
13. jún 2024

@eva1990 asi 3/4 roka

sense
13. jún 2024

@eva1990 smer nefrologom a nechať vyšetriť, nielen ci chyba hormón, ale veľkosť mechúra, ci sa jej mechúr úplne vyprazdnit, nechať urobiť uroflowmetriu, zmerať aj činnosť svalov panvového dna. Moja dcéra sa v 6 v noci pocikala pravidelne, dokonca sa ne zobudila ani keď spala v mokrom, v 7 už zriedkavo resp sa zobudila ale už mala cvrknute. A potom pred 8 narodeninami už nebola ani jedna nehoda, ja som síce v 6 rokoch hormony pre dcéru odmietla zvolili sme dlhšiu cestu ako fyzioterapia, zväčšovanie močového mechúra a úplne vyprázdnenie
Ale teda u nás zistili pricinu

mariska1989
13. jún 2024

Takto to mala moja išlo má urvať 🙈🙈🙈🙈 odplienkovana od 2a pol bola , cez obed ok . Ale ona taký tuhý spánok mala že hruza a to ešte od naučiť od pitie vody cez noc pár x 🙈 moje riešenie bolo stále cez noc plienky proste nepomohlo jej ani to že spala v mokrom a ustavične pranie , sušenie má prestalo baviť takže nohavičkove plienky ktoré si sama dávala aj keď už mala 5 aj pol . Potom to konečne zo dňa na deň bolo lepšie takže pred nástupom do školy už bolo ok . Pritom prvá dcéra bolo ok v 3 rokoch bolo sucho to už by muselo byť keď sa stala nehoda . A 3 to bolo ešte lepšie ako prvé neviem prečo druhá dcéra mala tento problém dr vtedy vravela že to nepresahuje cez tabuľku tak že to bude skôr nedozretie a treba jej čas

eva1990
autor
13. jún 2024

@sense a akú príčinu u vás zistili, my sme na ultrazvuk obličiek boli a nič nezistili

sense
13. jún 2024

@eva1990 ona mala viacero veci, obličky mala v poriadku

marzii35
13. jún 2024

@eva1990 synovec to mal takto. Vyšetrenia všetky ok. Lekárka im poradila dať vybrať mandlu. Netuším ako to spolu súvisí ale dali vybrať a odvtedy sa už nikdy nepocural 🤨