6-ročná dcéra sa dosť dlho sťažuje na bruško

dend64
14. máj 2023

Ahoj prosím som už zúfalá zajtra idem aj k lekárke mám 6 ročnú dcéru no posledné 3 týždne sa mi sťažuje na bruško a že jej je zle pritom v noci spí pekne nikdy sa nezobudí že ju bolí bruško. Už som si myslela že si vymýšľa až keď pred 5 dňami prišlo aj zvracanie ale naozaj iba raz zvracala a to bolo všetko dnes už aj menšia 2 roky začala ukazovať na bruško je nejaká viróza alebo už naozaj neviem ,😞 berieme aj probiotiká.

anjelok
14. máj 2023

Teraz je viroza, my sme mali tie predlzene vikendy oba, prvy vikend syn, druhy my ostatni. Ale ked sa stazuje uz dlhodobejsie, treba vysetrenia.

anna777115
14. máj 2023

Treba, to riešiť s pediatrom, nech jej spraví vyšetrenia.Moja dcéra sa takto sťažovala občas na bolesti brucha , mala reflux a silné zápchy. Žiadala som vyšetrenie na intoleranciu potravín a vyšiel jej pozitívny kazein, takže sme vylúčili Bkm a problémy ustúpili...

dend64
autor
14. máj 2023

@anna777115 prosím brali ste dr aj stolicu alebo len jej brali krv ?

anna777115
14. máj 2023

Podľa, toho aké vyšetrenia jej budú robiť.Dohodneš sa s pediatrom.Na potravinové intolerancie jej brali krv.

dend64
autor
4. jún 2023

@anna777115 no mame vysoké hodnoty BKM prosím riešili ste to aj u iného lekára ako u obvodného ?? Počula som že by bolo dobre ísť na gastro aby jej spravil viac vyšetrení doktorka nám povedala že na alergológiu ale to sa mi nezdá

nikpa
4. jún 2023

@dend64 keď vyšla pozitíva kravska bielkovina u obvodného, môžeš sa pýtať ďalej na gastro alebo aj na alergologiu posielajú, tak ako teba. Ale podľa mňa je to hneď zbytočné pretože ďalšie testy vám skôr ako za pol roka nespravia, poisťovna to nechce preplácat duplicitne po sebe. Na gastre ti povie, držať diétu bez mlieka a dajú ti max termín na ďalšie testy pred ktorými budeš musieť zaviesť zase mlieko a sledovať ako dieťa reaguje. Plus dostaneš volake brožúry a odporúčania ale to si vieš naštudovať aj na nete. Tak veľa šťastia 🙂

anna777115
4. jún 2023

@dend64 Na, gastre môžu spraviť ešte biopsiu čreva, ale ja som to dcére odmietla dať robiť, je to predsa len dosť invazívny zákrok a načo, keď viem, že mliečne výrobky jej nerobia dobre.Treba prejsť na elimináčnu diétu a uvidíš, či dôjde k zlepšeniu zdr.stavuMože, všetko len vegánske, čiže nestačí len bezlaktozove ako niektorý si mýlia.Pridaj sa do skupiny ABKM, tu na koniku a k máš Facebook,tak aj tam sú asi zo tri skupiny, kde si členovia radia.