6 mesačný synček je opakovane chorý

lenuska6663
23. apr 2014

ak mi niekto vie poradiť budem veľmi vdačná. Máme 6 mesačného synčeka ktory je opakovane chorý a opakovane hospitalizovany v nemocnici. začalo to hned ako mal 3 tyždne objavil sa prvy slaby zapal pluc, potom stale sople, stale zahlieneny, u 4 mesacneho to prepuklo do rozsiahleho zapalu pluc tyzden a pol v nemocnici po prepusteni bolo dobre dva tyzdne a potom znova zapal priedusiek, bolo dobre mesiac a potom zapal mocovych ciest a znova hospitalizacia,*Dr. povedala ze zapal moc, ciest ma s tych vsetkych ATB. ma slabu anemiu berie Maltofer kvapky,po ATB berie stale este mesiac probiotika uz mame tretie, vravia ze ma strasne slabu imunitu ale este nikto s tych všetkych lekarov ktorými sme prešli mi neporadil ako mu tu imunitu vybudovat, sme z nemocnice doma dva tyzdne a on zase sopli, steka mu všetko do hrdielka a je zahlieneny, povedali ze len odsavat a nasivin kvapky davat ale to nam uz velmo nezabera, už som zúfala . vie mi niekto poradit ako mu vybudovat imunitu?

maca20
23. apr 2014

Na vasom mieste skusila by som homeopaticku liecbu,u tak malych deti atb znicia aj ten kusok imunity co maju...a minimalne isto by pomohlo C,D vitamin vo vecsich davkach...

darina1952
23. apr 2014

@lenuska6663 ahoj, odporúčam Cebion multi - multivitamíny pre bábätká a určite si vypýtaj od detskej lekárky výmenný lístok na detskú imonológiu - treba to riešiť s odborníkom 😉

lenuska6663
autor
23. apr 2014

o tom cebione som uz nieco pocula. tak to vyskusame no na imunoalergologiu mame ist ale vsetci lekari aj v nemocnici aj nasa obvodna lekarka nam vravia ze sa tam teraz neoplati ist lebo testy mu dubu robit az po roku lebo do roka si ma dieta ziskat imunitu same, tak ja neviem. ale ten cebion vyskusam, dakujem

jamelia
23. apr 2014

A nie je to nahodou alergia? Moj maly mal tiez takto 3x po sebe zapal priedusiek a z krvicky mu vyslo, ze bude zrejme alergik. Kojis alebo davas umele mliecko? Ak kojis, skus vysadit zo svojej stravy mliecne vyrobky - mlieko dost zahlienuje.

flopo
23. apr 2014

suhlasim s tym imunologom a ten spravi testy aj na alergiu 🙂 moja byvala tiez opakovane chora,hoci nebola v nemocke a tiez jej podporovali imunitu(uz si nepamatam co konkretne to bolo),ale zabralo to.teraz je uz 4 roky astmaticka,ale dr.jej nasadila lieky a sme v pohode a bez chorob 🙂

lenuska6663
autor
24. apr 2014

nekojim , maly papa antirefluxny nutrilon, no zatial nam imunologa odkladaju do roka, co je smutne mozno by sa potvrdila nejaka alergia, lebo v nemocnici o tom primar dost diskutoval ze bude asi alergik, zatial nam robili testi len na bielkovinu kravskeho mlieka a ta sa nepotvrdila, asi budem naliehat na Dr, k tomu imunologovi. dakujem za rady

2812ivana
17. jan 2019

moj maly ma 5 mesiacov a tiez uz 3x chory a 2 x hospitalizovany na bronichitidu. Z tejto poslednej sa nevie dostat dako uz to 5 tyzdnov trva. Som myslela ze to nie je mozne aby bol takto chory ale ako vidim je to mozne, dnes som sa pytala lekara ci by nemohol mat alergiu. On mi povedal ze urcite nie, lebo alergie sa uazu az po 2 roku zivota. Jedine intolerancia na daku potravinu je v tomto veku mozna. Inak nedavno som citala v casopise mama a ja ze nie je pravda co sa hovori o mlieku ze zahlienuje. Takze neviem sko to teda je.
Mas doma este starsie dieta? Pretoze tie zvyknu zo skolky a skoly nosit domov virusy a bacily s ktorymi sa babatka nevedia popasovat a preto su casto chore. Ja len dufam ze teraz si odskaceme choroby a s nastupom do skolky to bude lepsie 🙂