6 mesačný syn má soplíky

14. apr 2022

Ahojte, prosím poraďte, syn má už tretí deň hrozne sople, nedá sa mu poriadne spinkať, je z toho nervózny a unavený, sopliky si horko ťažko dá odsať, vždy je to s hrozným krikom, zateká mu to do hrdielka a vadí mu to. Boli sme aj u pediatricky, dala nám na noc fenistil a cez deň sinupret. Hľadám nejaký "babský" recept alebo radu, co by mohlo najrýchlejšie pomôcť. Ďakujem

mongi2010
14. apr 2022

nam pomaha celkom inhalovanie - ak mate doma inhalator naliať vincentku alebo fyziologicky roztok 🙂
a takisto sinupret rozpusta hlieny .
pred odsavanim strieknem physiomer pockam cca minutu a odsajem, a este aj nasivin na noc aby sa lepsie spinkalo a ak treba trosku zdvihnut postielku aby mal vysie hlavicku
vela zdravia 🍀

riskoh
14. apr 2022

Presne ako pise mongi vyssie,sinupret,morska voda pred odsatim,masivin,zvysena poloha,zvlhcovat vzduch,kaloba

autor
14. apr 2022

Nemáme inhalator :/ oplatí sa to kúpiť? Odporúčate skôr detský alebo rovno dospelácky aby sme ho mohli využiť aj my?

riskoh
14. apr 2022

Mame inhalator pre deti omron,vyuzivame dost

mirizh
15. apr 2022

@riskoh a čo všetko inhalujete?

lucka114
15. apr 2022

Sinupret, morská voda do nosa a často, dôkladne odsavať.. u nás toto zaberá vždy na obe deti

riskoh
15. apr 2022

@mirizh vacsinou NaCl-ma odporucenie imunologa,niekedy vincentku

petradobra
2. okt 2022

@riskoh dobrý deň, môžem vás poprosi koľko kvapiek sinupretu a ako často? Mám 6 m babo a nepamätám sa koľko som dávala, pretože staršia už ma skoro 4r. Ďakujem krásne

riskoh
2. okt 2022

@petradobra ja som dávala 8mesac. 3krat 10kvapiek,je uvedené,že liek môžu deti od 2r.,nám pediatrická odporučila takto,viem,že sa môže podávať fenistil 2nasobok váhy rozdeliť na 3krat....