6-mesačné dieťa zvracia a má hnačky

14. dec 2022

Môj 6 mesačny syn bol chorý mal kašeľ ktorý bol liečený ventolinom, fenistil kvapky a mucosolvan toto mal nasadené od stredy minulého týždňa ..kašeľ po aký ustal a v sobotu začal maly hnackovat a mať takú redšiu stolicu v nedeľu ráno začal aj vracať asi 1-2 dva krát denne hlavne po mlieko ale že prúdom. Boli sme u lekára na kontrole lieky všetky vysadené v pondelok odporučil diétu a biogaia probiotiká. Všetko sme dodrzali už bol drobec aj na nemliecnej strave celý deň ale tak či onak mi aspoň 1-2 krát denne vracia prúdom...doteraz reflux ani žiadne podobné ochorenia nemal. Už som skúsila aj dnes vymeniť mlieko, celý deň v pohode a dnes v noci zase bum všetko vyvracal. Papal o 8 a vracal teraz o pol noci. Začínam byť zúfalá 😭. Je nejaký virus medzi deťmi ?

Starší mal rovnaky priebeh choroby ale on mal tri dni teploty ..potom vyrážky...potom kašeľ a tri dni vracal a hnackoval občas ..len takému staršiemu 4 ročnému už vie človek dať lieky ale 6 mesacnemu nie a popravde začína ma to dosť desiť ..skúšala som mrkvový a ryžový odvar aj. Dávamu piť kulisek našťastie s tým nemá problém.

Idú mu zuby spodné dvojky, má ich skoro prerezane ale stále nie sú vonku ..je možné že tieto vracania a hnackovanie je zo zubov.?
Čo mi prosím odporučíte, nech už sa drobec netrápi 🙏. Ďakujem

janinah
15. dec 2022

Zdrav. stav sa vyvíja,dnes znova k dr.

lb1984
15. dec 2022

Tu v PO je ze deti grcaju a hnackuju, min týždeň ze bola chrípka a tento týždeň pre zmenu toto .....

autor
15. dec 2022

@janinah ďakujem za informáciu boli sme u lekára nasadil liečbu hylac 3 krát denne 10 kvapiek, pol tabletky phenaemaletten 3 krát denne a pokračovať v siedmom stravovaní mlieko miešať ružovým a mrkvovym odvarom. Dieťa nebolo dehydratovane a bruško bolo mäkké, farbu telíčka má dobrú teploty žiadne tak ideme bojovať 🙏

autor
15. dec 2022

@lb1984 presne takto sme to mali minulý týždeň chorý a potom začalo toto šialenstvo

janinah
15. dec 2022

Čím menšie dieťa, tým väčšia opatrnosť pri samoliecbe.Postupujete správne,trochu sa potrápiťe,ale bude dobre.

autor
16. dec 2022

@janinah ďakujeme ❤️ veru je to trápenie ale drobec sa zdá byť v pohode ..dnes ráno o 4:30 vracal a 6:30 ho prehnalo ale že veľa durch 🙈 ...dala som len mrkvový odvar ..celý deň bol v pohode mal redšiu stolicu ale nie hnačku ďalšia stolica bola ako hustá kaša ...o 18:30 som mu išla dať banán nech ma trošku zmenu ...ale zaskaredil sa naplo ho a ako sa rozkaslal tak sa povrácal 🤦 a o 15 zase ale to len trochu viac grcol...
Verím že zajtra to bude lepšie a keby náhodou nie pôjdeme pre istotu na pohotovosť...inak sa drobec hraje je v kvázi spokojný .. dehydrovaný nie je ..pekne pije aj kulisek nemá s tým vôbec žiaden problém...a dnes mu vykukol aj prvý zúbok 🙏🍀😍...ja sa priznám že hnačky mi nevadia ale to vracanie a hlavne v noci 🤦 to je veľmi nepríjemné ..takže bojujeme a držte palce 🙏🍀