6 mesačné dieťa má skoro 2 týždne teploty

laurinkinamamina
22. jan 2013

Ahojte mamicky. Uz neviem co mam robit dcerka zacala teplotami 39-38,8 isli sme k lekarke robila jej CRP z prstu vysiel negativne. Predpisali nam Fenistil, Sinupred, Cebion C ale malej teplota neklesa kasiel aj soplik sa da povedat ze presli. Boli sme aj na pohotovosti pred 3 dnami tam nam povedali ze to moze byt z usi tak davame kvapky teplota ustupila na 3 dni a teraz znova... :( :( uz som zufala stale len po lekaroch a v podstate mi stale nevedia povedat co sa deje.... mate s tymto niake skusenosti?

vadimka
22. jan 2013

@laurinkinamamina

jedine sa znova vratit k svojej detskej a nechat zobrat krv, vytery, moc a ja by som aj stolicu....evidentne telicko bojuje a asi uz potrebuje aj atb..no najprv ptreba zrobit tie odbery a vytery...nech ju poriadne popocuva....ak ti povedali na pohotovosti, ze su to uska, preco si nesla na orl?

surviver
22. jan 2013

nie je normalne,aby malo take male dietatko taketo teploty,zašla by som za detskou lekarkou,nech vam zoberie vytery, komplet krv na rozbor+moč na vyšetrenie a vylučenie ,že to može byt obličkoveho povodu... a podla vysledkov poslat na odborne pracovisko,nenechajte sa "odbit" držim palce nech rychlo viete čo malej je....

lea641981
22. jan 2013

@laurinkinamamina sama odober malej moc a stolicu, necakaj ze mudr ti to navrhne alebo nedohaduj sa s nou ,predavaju sacky v lekarni a chod k mudr nech len krv zobere dietatku a sup na rozbor 😒 a samozrejme ten vyter hrdlo a nostek 😒 skore uzdravenie

laurinkinamamina
autor
22. jan 2013

@vadimka
boli sme na orl a tam povedali ze uska su velmi slabo zapalene a ze teplota nemoze byt z toho t óto povedala lekarka na orl ale na urgente nam predpisali kvapky do usi takze sa to dost bije....

babulka1978
22. jan 2013

urcite by som bombardovala lekarov......isla by som znova na krv, odobrala moc.....moze to byt nejaky vnutorny zapal.....

lea641981
22. jan 2013

@laurinkinamamina tak pytaj sa s malou na sono organov ak bude vsetko negativne ☹ a co zuby?kolko ma mala?
pri vsetkom predpisuju fenistil 😠 nam dali fenistil po injekcii a bol zbytocny 😝

vadimka
22. jan 2013

@laurinkinamamina

vsak jeden den mozu byt uska zapalene len trosku ale uz na druhy den ovela viac..zapal sa siri...

ako ti radi lea malej zober vzorky mocu a stolice sama ....bude to aj rychlejsie a ja som vela krat zobrala sama aj vztery z nosa a hrdla...nemas naco cakat..chod skoro rano, aby ti tie vzorky uz rano zobrali do labaka...

stanislavao
22. jan 2013

chodte k inemu lekarovi. nieje normalne, aby malo dieta tak dlho teplotu. fenistil,cebion a ani sinupret nie su lieky. to nic nelieci. sinupret je na kasel. fenistil je na alergiu a pomaha odpuchnut sliznici a cebion je len vitamin. bezte cim skor k inemu lekarovi. moze to byt predzvest niecoho vazneho.

laurinkinamamina
autor
22. jan 2013

mala ma pol roka pytala som sa ci to nemoze byt zo zubkov a na to mi ani neodpovedali... boze uz som z toho taka nervozna ... este dokonca detska lekarka neordinuje a stale nas posuvaju od lekara k lekarovi vzdy malu pozera niekto iny... skoro kazdy den v niakej cakarni plnej chorých detii...

zanka1689
22. jan 2013

@laurinkinamamina Ahoj no ja mam uz chvala bohu 2,3 rocneho ale ked mal toko ako tvoja tak isto vkuse 3tyz mal vysoke horucky ano moze to byt zo zubkov ja som mu tu teplotu nemohla ani zbyt tak som mu davala obklady.....

xlucia
22. jan 2013

@zanka1689 nie nemoze. je to blud. zo zubov nema dieta teploty vyse 39. to je kravina.

katkarv
22. jan 2013

@xlucia
@zanka1689
@laurinkinamamina moja dcera mala od piatka rana do nedele vecera teploty do 39 a ziadne ine priznaky,tak som dnes vravela lekarke ze co to moze byt a ona ze kludne zubky tak neviem,tiez sa mi to nezda lebo starsie deti nemali teploty ked im isli zubky.

zanka1689
22. jan 2013

@xlucia ja som napisala podla vlastnej skusenosti a moj maly to mal na zuky ziadne hnacky iba vysoke horucky a to mi potvrdla aj moja lekarka

xlucia
22. jan 2013

@katkarv
@zanka1689 baby este raz vam hovorim, ze teploty nad 39 NIE SUUUUUUUUUUUU NIKDY NIKDY NIKDY zo zubov. to je kravina jak mraky, kedy pediater nevie co dietatu je.
ak ma dieta taketo vysoke horucky dva tri dni, tak ma na 99 percent virovu infekciu a jeho telo si s tym samo poradi. nepotrebuje ani atb. ani nic ine. iba tekutiny. prakticky dieta ani nic neboli vtedy. ale nikdy to nie je zo zubov. chapete?
keby ste sa pediatra spytala, ako v tele vznika horucka a naco tam je, tak vam ten mechanizmus nepovie, lebo to nevie, lebo ked sudoval este toto nebolo zname. takze to trepne na zubky a "inteligentne" poradi panadol.

cecil36
22. jan 2013

@laurinkinamamina pozeram, ze si z BA, sup na kramare na urgent, toto nie je ok. A nedaj sa odbit, neodid dokym nenajdu pricinu. Viem z vlastnej skusenosti, ze ak by som sa nechala odbit na urgente, tak moj maly tu dnes nie je. Mal zauzlene crievka a krava na urgente nas sprdla, ze place, lebo je hladny (povedali sme jej, ze maly jedol pred pred 3/4 hodkou) a preco zo sebou nemame jest. Kedze som sa nedala odbit, tak nas velkodusne poslala na chirurgiu. Do hodky lezal na operacnej sale. Podobne s decerou ked mala horucky. Dr. po vysetreni na pohotovosti povedala, ze jej nic nie je a mame dat vitaminy. Horucku mala 40°C. Na druhy den sme ju niesli na rukach a mala obojstranny zapal pluc. Takze asi tak. Ziadne zubky nespravia dlhodobu teplotu 39°C. Drzte sa.

lea641981
22. jan 2013

@xlucia sak dooobre

kkl82
22. jan 2013

@laurinkinamamina ked ma babo 6 mesiacov, neboli ste teraz niekedy na preockovani? mozno ma trochu oslabenu imunitu, lebo telo bojuje s vakcinou a nevie vyriesit nejaku inak slabsiu infekciu. znamej mala mal po tretej davke horucky pol roka, vsetky testy v norme, a pomohol az detox. pripajam sa tiez k nazoru, ze to mozu byt aj zubky, no je to menej pravdepodobne, ako skryta infekcia. ak crp vyslo negativne, tak atb nasilu nedavaj, skor uskodis ako pomozes. @xlucia tiez som neverila tomu, ze by to mohlo byt zo zubkov, ale znamej malemu dlho nesli zubky a za tri tyzdne za intenzivnych teplot (az 39,5) mu vyslo pat naraz. boli s tym aj na pohotovosti, kde im zistili tak velky p.r., ale akonahle vysli zuby, uz bolo dobre.

zanka1689
22. jan 2013

@xlucia neriesim ta maj svoje neberiem ti aj tak to moze byt od zubkov

xlucia
22. jan 2013

@zanka1689 ty ma nemas riesit, kludne si ver svojmu

surviver
22. jan 2013

neda mi nereagovat a zastat sa
@xlucia ma pravdu,ZO ZUBKOV TEPLOTY NIE SU ....a už fakt neviem ako maminkam ten "blud" vyhovorit.... teplotu treba riešit a nie zvalovat to na zubky....maminky fakt nedajte sa u pediatrov odbit,že "to su len zubky" hladajte skutočnu pričinu....

kociskova
22. jan 2013

baby, verte alebo nie, moj malý mal nedávno asi tri dni vysokú teplotu okolo 38, tiež som si myslela, že to budú zúbky,dávala som mu čípky proti teplote a vobec nezaberali, len ho trocha utlmili, on ani velmi neplakal a keď kakal, tak som skoro skolabovala, mal v stolici také strašidelné niečo opísala by som to ako keď nastiháte čiernu niť na kúsky,naozaj som sa strašne zlakla a čakala či to nebolo náhodou z banánu,ten jedol prvýkrát,ale keď to bolo aj na druhý deň, tak hovorím mm, ideme k dr. ale medzitým mi volala sestra, že ona si myslí, že ho uriekla alebo ako tomu hovoríte,viem že vela ludí tomu neverí, ale dcéra na to odmalička trpela, tak som mu tváričku a hlavne očká ako dcére vždy keď bola malá, pretrela čajom urobeným z čisteca a ono mu to hneď prešlo, to niečo v kaku a aj tie horúčky, som skoro odpadla, malá bývala urieknutá,ale vždy iba tak mrnčala, ale nikdy nemala také vysoké teploty a ani nič podobné.............

vonicka
22. jan 2013

@kociskova - no asi sme odpadli 🙂

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

verte ci nie dnes som bola u lekarky a ona ma absolutne odbila s tym ze co som tam vobec dosla ved je jasne ze ked sme v cakarni tak mala nieco chytiiiiii chapete to??? toto uz je sila a ze ked jej to neprejde mame prist v piatok ved to uz budu 3 tyzdne co bude mat takto vysoke teploty idem na kramare uz som tz toho hotovaa

gubcikova
23. jan 2013

my sme mali teploty 40° 5dní.na pohotovosti aj dr.mi povedala že zuby to isto nie sú.na pohotovosti,že asi zápal ucha a nakoniec naša dr.zistila po odobratí krvi vírus v tele a herpes hlboko v hrdle

gubcikova
23. jan 2013

@laurinkinamamina ale mala pravdu.ja nikdy ked sú decká čo i len trošku choré nejdem do čakárne.aj ked mal syn teplotu 40 som radšej čakala pol hodinu vonku

peta_petruska
23. jan 2013

moj syn mal necele dva dni teplotu cez 40, ked mal zhruba rok a bolo to zo zubkov, takze nepiste dokola, ze zubov teplota nie je, je to individualne ako vsetko
3 tyzdnova teplota ale zo zubkov bude len tazko - ja by som zmenila lekarku a to hned, si z okolia BA, takze myslim, ze tu sa najde kopec dobrych lekarov

piacere
23. jan 2013

@peta_petruska neporovnávaj dva dni s dvoma týždňami 😉

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@gubcikova samozrejme ale ked som jej volala tak povedali ze mam okamzite prist

chobotka
23. jan 2013

no kebyze ma zapal stredneho ucha, s tym sa da fungovat mozno den max. dva,...to su ine bolesti.
no este ma napadli oblicky, synovec mal zapal obliciek, ktory sa prejavoval len vysokymi teplotami. po 4dnoch teplot svagrina niesla moc a do hodiny ich hospitalizovali. urcite by som to riesila

peta_petruska
23. jan 2013

@piacere ved to som ani neporovnala, ta reakcia nebola na autorku diskusie, ale na to, co pisali ine baby vo svojich prispevkoch, je jasne, ze trojtyzdnova horucka nebude len tak a divim sa pristupu lekarky