6 mesačné bábo má hlavu na jednu stranu

juliet86
19. dec 2020

mame 6mesacnu 8kilovu slecnu ktory v rischino flexible nosi manzel. dcerka ma hlavku vzdy len na kednu stranu a vydrzi max 30min a zacne sa stazovat. nevie si hpavku dotocit na druhu stranu. ani ked ju volame strngame jej. dali sme si nosic aj profi nastavit v predajni nosicov. neviete mi prosim poradit co to znameba a co s tym?? dakujem moc

nikusiak9
19. dec 2020

@juliet86 nema torticollis?

natalienka12
19. dec 2020

Ano to bude torticollis, treba to riesit s neurologom a zrejne odporuci cvicenie.

zuzanaete
19. dec 2020

A mimo nosica tiez preferuje jednu stranu? Treba spomenut pediatricke. Rehabilitaciami sa da mnohe vyriesit.

kamajka
19. dec 2020

@juliet86 aj ja si myslim ze torticollis. Syn mal zistili sme to ked mal 8 tyzdnov, vraj tak bol poskladany v brusku, ja som ho sice od narodenia polohovala ale aj taj sa stale pretocil na svoju stranu. Od 10tyzdna zivota sme chodili na rehabilitacie asi dva alebo tri mesiace. Uz ma 10 rokov a hoci ja ako mama vidim ze na jednej strane ma hlavku capatejsiu, nikto iny to sam od seba nezbadal. Spomen detskej lekarke tie cvicenia nie su dake strasne.

matuss1818
19. dec 2020

My sme na to cvičili vojtovu metódu, treba čím skôr k dr. lebo s väčším dieťaťom sa to podľa mňa cvičí horšie

majka_mel
19. dec 2020

@juliet86 treba si fakt všímať ci nedrží hlávku do jednej strany vždy, my sme tiež mali torticollis, cvičili sme od 3 mesiacov do 13, hlávka sa jej tým pádom aj zlezala, nosila takú prilbu (kranialna remodelacna orteza), vyzerá ba prvý pohľad desivo, ale úžasná vec! Paradne to zvládla a hlávku ma krásnu, možno vôbec nebudete potrebovať, len nie každý o tom vie, ani mnohé pediatricky, nám to len rehabilitačná odporučila, uhrádza poisťovňa

andreatytler
20. dec 2020

@juliet86
Urcite chodte k fyzioterapeutke.

oblecenie99
20. dec 2020

@juliet86 Mohla by mať torticolis,neodkladajte návštevu fyzioterapeuta.Po našej skúsenosti si radšej priplatte hneď za súkromné centrum. Nám napr. zakazovali nosič,aj šatku,nemali sme ju vôbec,lebo u nášho to zistili už v pôrodnici.

juliet86
autor
20. dec 2020

ked ju mame iba na rukach hlavu pretoci na obe strany. akoze ano preferuje otacanie do jednej strany ale pohyblivost ma na obe strany v plnom rozsahu. boli sme u neurologa aj fyzio a nikto nic nenasiel.

oblecenie99
20. dec 2020

@juliet86 Nás mal torticolis od narodenia,ale napr.tiez vedel pretáčať hlavu,ale nechcel vždy na tu dotknutý stranu,lebo mu to bolo nepríjemné...ALE nás mal hlavičku tak do boku. Ak fyzio ani neurológ nič nevideli,tak je v poriadku.Ked som sa pýtala našej fyzio,že stále si niekedy všimnem,že malý ma dni,že fakt preferuje skôr len jednu stranu,tak povedala,že to môže byť,je to v poriadku,už to robí zo zvyku,a čím bude straší o to menej to bude robiť a mala pravdu,lebo ako rastie tak sa to aj vytraca.Vasa to môže mať zo zvyku tiez,najmä keď to robí len na rukach.Proste si zvykla na tu stranu,a tak je to jej pohodlnejšie.Urcite to sledujte najmä v spánku a polohujte aby nemala zlezanu hlavičku.Ak fyzio ani neurológ nevidia nič tak je to potom ok 🙂

juliet86
autor
20. dec 2020

@oblecenie99 dakujem ti pekne za nazor a skusenost. snad je to len zvyk a asymetria sa postupne uvolni vyrovna..

korra
20. dec 2020

tiez si myslim ze torticollis...tiez sme si tym presli, nasa pediatricka problem nevidela, resp jej to nijako neprislo zvlastne, avsak vymenny listok na moju ziadost vydala a sli sme na posudenie do Tetisu v D. Luznej a veru Vojtovku sme si odmakali....ak sa ti to nezda, skonzultuj s pedi aj fyzio, nespoliehala by som sa na to, ze to same "vysumi"...lebo moze, nemusi....

dominikuska331991
27. dec 2020

@juliet86 určite vojtovku cvičiť treba tiež sme tak začínali

slaavka111
23. feb 2023

@matuss1818 ako dlho ste cvičili?

matuss1818
23. feb 2023

@slaavka111 ak si dobre spomínam cvičili sme 3 mesiace