6 mesačná má ručičky v päsť

miriam7979
14. jan 2021

Ahoojte chcem sa spytat ci to je v poriadku? Malicka 6 mesacna ma este sem tam rucicky v past ale nie jak babetka ze krcovito
silno zavrete ale tak jemne uplne...motoricky je podla mna oka plazi sa,zacina uz ist na 4 len musi este najist sposob,zacala si asi tyzden sadat ten sikmy sed cez bok a tak ale neviem ci je ok ze ma este tak ruricky sem tam? Maju aj vase alebo mali? (Spytam sa aj na poradni len ideme az buduci mesiac) Dakujem 😁

dominushka23
14. jan 2021

moje obe dcery mali tak rucicky snad az do roka ich tak davali 😀 😀 moja babka hvoorievala ze budu "drzgrosky" ze nepustia peniazky z ruk ked budu velke 😀 zatial maju 8 a 3r tak enviem posudit ci to je pravda 😀

pribinak
14. jan 2021

Chytá hračky do rúk? Prekladá si hračky z jednej rúk do druhej?

miriam7979
autor
14. jan 2021

Ano dava a pekne sa hra a tak aj flasku drzi vse😊
@pribinak

ja_mama
14. jan 2021

To je pekne popredu ked uz aj sikmy sed a na 4 skusa ist...a ak aj rucicky pekne pouziva nevidela by som vobec nic zvlastne na tom ze ma obcas zavrete v pasti...asi jej to tak vyhovuje ked ich ma uvolnene, ved ani my nemame vystrete dlane ked nic nerobime, automaticky sa prsty zohnu, ci? Aspon ja som teda tiez prave prisla na to ze mam toto ako ulavovu uvolnenu polohu pre dlane - uvolnene ale v past 😀

pribinak
14. jan 2021

@miriam7979 tak potom super

andreatytler
15. jan 2021

@miriam7979 Nie je to uplne v poriadku... aspon tak mi povedala fyzioterapeutka.
Rucky zatate do paste su znak stresu. Aj male deticky to tak maju ked su hladne alebo inac stresovane. V 6 mesiacoch by uz nemali byt zatate pasticky.
Hlavne si vsimni ako je ta past zovreta a postavenie palca... je palec vo vnutri dlane a prsty na nom alebo vonku a je pritlaceny z boku v zovretej pasticke. Najhorsie je ak je palec vo vnutri.... lebo tak to maju deti ked sa narodia, potom neskor davaju palec medzi ukazovak a prostednik, potom davaju dovonka a potom je ukazovak vystrety ale ostatne prsty v pasti ako ked robis pistol... to su stadia pasticiek ktorymi prechadzaju babatka. Tiez si vsimni ako je palec postaveny ked rucku nema v pasti... je tahany do vnutra dlane alebo uvolneny vedla dlane?
Mat otvorene pasticky je velmi dolezite na spravne stvornozkovanie. Kedze sa ta vasa uz dava na 4, potrebuje to mat vyriesene.
My sme cvicili na taketo zatate pasticky od 2 mesiacov a este ako 6 mesacny ked zacal stvornozkovat si drzal pasticky vela krat. Naucil sa stvornozkovata a tiez otvorit pri tom rucky ale este aj teraz si ten palec pritahuje do dlane hocikedy... proste nie dobre. Je celkove dost vystresovany, nervozny a koli tomu hyperaktivny.
Ja by som urcite zasla za fyzioterapeutkou.

Tiez si vsimni ako chyta tu flasu a hracky. Palec je oproti prstom alebo spolu s prstami?

iwwwka
1. jún 2021

@andreatytler Dobry vecer,prosim vieme si napisat o tych pastickach v sukromnej sprave ?ma to aj nas syn a neviem ako dalej ...dakujem ...napiste mi prosim bud na FB Ivana Petrova alebo email iva.petrova100@gmail.com budem velmi vdacna

leeo
1. jún 2021

Ak robi tie ostatne pohyby co si spominala, tak je to podla mna ok. No lepsie ti to vysvetli doktorka. Nestresuj hlavne.

angel993
1. jún 2021

@dominushka23 moja svokra volala môjho syna skupáň kvôli tým pästičkám

andreatytler
2. jún 2021

@iwwwka Jasne rada sa porozpravam... napisala som ti e-mail.

iwwwka
6. jún 2021

@angel993 dokedy mal tie pasticky?

angel993
7. jún 2021

@iwwwka asi do pol roka

ivushaaaa
16. apr 2022

@andreatytler dobry vecer 🙂 prosim Vás nevedeli by sme mi napísať aj nejake cviky alebo popísať ako ste tie pasticky rozcvicili? 🙂 my chodíme aj k fyzio a už pasticky krásne otvorila, je predčasne narodená o mesiac, ale je velmi predrazdena a tak ako ste napísali, keď je v nepohodli alebo hladná tak hneď ruky do pasticky…dakujem pekne

andreatytler
17. apr 2022

@ivushaaaa Jasne. napisem... bol to len jeden cvik, ale musim povedat ze odporucam sa o tom radsej poradit s fzioterapeutkou, lebo ja som len laik. Ten cvik je uplne jednoduchy, ale tak nesmierne ucinny ze nasho syna z neho napinalo na vracanie. Ruky a usta su velmi uzko prepojene a ked som stimulovala rucky, tak to stimulovalo aj usta. My sme chodili k osteopatke... tieto osteopaticke cvicenia su nenapadne a jednoduche, ale nesmierne ucinne a stimuluju nielen svaly ale aj slachy, nervy, kosti... proste osteopatia je velmi holisticka fyzioterapia...
Cvici sa 5x do tyzdna, 1x za den, nezalezi na tom kedy pocas dna. Je dolezite aby malo dietatko z cvicenia radost, alebo aby aspon neplakalo. Ja som syna zabavala ratanim a spievanim a hrackmi a vselijake opicky som struhala. Ak ma velmi zly den, kludne cvicenie vynechajte.

Zatlac svojim palcom do stredu jeho dlane na jeho pravej rucke. Nie prilis silno ale ani nie prilis jemne. Jeho prsteky sa automaticky zavru a schulia do dlane. Drz zatlacene 7 sekund. Potom mu rucku otvor a natiahni a pekne otvor vsetky prsteky... najma palec poriadne otvor od rucky. Nielen prst ale aj brusko palca potlac dovonka a drz mu rucku takto otvorenu 7 sekund. Urob 4-5 opakovani na pravu ruku a potom 4-5 na lavu.
U nas som zo zaciatku (ked mal syn 2 mesiace) som musela tie prsteky velmi nasilu otvarat pri tomto cviku. Potom to uz islo lahsie.