6 dní trvajúca horúčka

stanka611
19. mar 2023

Ahojte prosim vas od utorka trapia moju dcerku 13 mes. horúčky ma kaslik aj soplik teplota bola v utorok 38,7 to trvalo aj nasledujúci cely deň v9 stvrtok som snou isla k dr ta potvrdila len kasel a soplik teplota uz len vecer 38 a to aj na druhy den v piatok vecer 38 v sobotu zacala teplota az v noci a trva aj dnes 38,7 boli sme na pohotovosti crp v norme. Mali vase deticky tak dlho teploty? Kasel aj soplik stale su ja sa bojim tych liekov od teploty teda cipkov co jej stale davam aby jej to neublizilo. Ďakujem

denkatn
19. mar 2023

@stanka611 ahoj, aj ja sa bojim tych liekov na znizovanie teplot, ale vsade kde idem, (lekaren, znama zdravotna sestra mi povedia, ze ked dieta ma dlho teplotu, treba znizovat pod 38 stupnov, lebo inac sa telo trapi zbytocne. potom ak treba davat castejsie za den, musis striedat tie lieky, napriklad nurofen a paralen presne podla navodu a neboj, po case pominie ta teplota. meraj teplotu a nenechaj zvysenu nad 38. a este mozes davat zabaly, tie mokre handry na celo, hlavne na hlavu teda mi davame. ale my sme mali raz po ockovani raz aj 39, 9 teploty a to uz sme davali zabaly na cele telo, odvtedy sa nebojim az tak, viem ze s liekmi a zabalmi to zvladnes. nezabudni tekutiny aspon po lyzicke davat ak nechce pit.

777januska777
19. mar 2023

Skus jej nastriekat do hrdla niečo. Naša mala tiež takto teploty, asi tak 5 dní, potom jej zistili angínu, začala som jej striekat do hrdla a teploty prestali. Odvtedy už vždy prve pozerám do hrdla.

anjelicek26
19. mar 2023

No je to dlho, moj mal takto mononukleozu, ale az 40ky tyzden, je to virus, crp v norme cely cas, lekarka uz s toho bola dobre nervozna, crp mu robila kazdy den... hrdlo mal chytene, ale to je pri tomto viruse bezne... antibiotika mozu zhorsit celkovy stav, takze dobre spravila, ze mu ich nedala. Pol roka drzal potom dietu na pecen.

kika831
19. mar 2023

@stanka611 syn bol teraz nedavno chory- boli sme aj na pohotovosti- teploty 7 dni. Vraj je toho teraz vela.

euka210
19. mar 2023

@stanka611 male deti zvladnu aj teplotu 38C v pohode. Moji v takom veku pri 38C normalne fungovali, co som nechapala.
Dolezite je to, co hovori nasa dr....ci sa to zlepsuje...hoci aj pomaly...ci ma stale vkuse horucky nad 38C alebo ze uz len vecer vystupi a rano a doobedu ok a netreba nic dat proti teplote. Ak sa to zlepsuje, tak to prejde. Moze to byt chripka alebo ina viroza. Nasi mali toho roku taku hroznu chripku, ze skoro 2t boli doma kym sa z toho dostali a 2 dni vkuse horucky nad 39C. Ale uz su to mali skolaci.

mimka161
22. mar 2023

Dobrý deň . Kedy vám nakoniec prešla teplota? Aj nás syn má teplotu už dnes šiesty deň . Lieky mu síce zaberajú ale bojím sa či nemá skrytý zápal pľúc

stanka611
autor
8. máj 2023

@mimka161 ahoj prepac čítam az teraz ako ste dopadli co bolo malinkemu. Nasej malej na 7 deň zistili angínu