5 týždňový novorodenec má zapálený - vrastený necht na ruke

babyttcirl
18. mar 2021

Dobry den mamicky,
Prišla som k Vam o radu. Uz par dni ma maly na ruke na jednom prste zapáleny červený necht/lozko na jednej strane. Asi sa to stal ked som mu pilnikovala nechtík a omylom som to nejako zmrvila. Pripadá mi to ze nechtik zarasta do jednej strany- pilnikovala som do rovna.. hnis odtial moc nejde. Jeden den to bolo trosku žlté na tom spoji kde končí vyrasta necht. Kozna nech davam ichtamol a repik /dezinfekciu. Neviem ako mu to mam este osmakat noznickami alebo co. Aby to uz nemal tak cervene. Rozhodne nechcem aby mu strhli necht. Mal to niekto a ak co s tym? Vie to pediater nejako dobre posúdiť? A urobit s tym nieco??

ludkka0407
18. mar 2021

Maly mal tiez takto zapalene, lekarka predpisala framykoin, par dni som natierala a zmizlo,urcite som do toho nesprtala a nestrihala

kacenka05
18. mar 2021

@babyttcirl
Dobré ráno 🙂
Synček mal to isté. Kým nechtík neodrastie, veľa s tým nespravíte...ak dojčíte, kvapkajte mu na prštek materské mlieko. Má protizápalové účinky. Neverila by som... nám to pomohlo 😉😉😉

babyttcirl
autor
18. mar 2021

@kacenka05 oki, vyskusam!

zuba1987
18. mar 2021

@babyttcirl my sme to natierali borovou vodou z lekarne, asi o 4dni to bolo ok, stava sa to ak sa nechtik zalomi hlbsie, oni su ti nechtiky krehunke
skuste ten nechtik podlozit kuskom vaty/kapesniku aby odstaval a netlacil do kozicky (len dajte pozor aby to nespapal ak si uz okusuje pasticky)
drzim palce

medulienka81
18. mar 2021

framykoin je super masť určite pomôže, nám velakrát moc pomohol

nika82
18. mar 2021

Framykoin a par dni, materske mlieko sa neodporuca ani do oci

kiki68
18. mar 2021

Framikoin a za par dni s tym bol pokoj