5 týždňové dieťa stále papá a potom zvracia. Čo mám robiť?

evitka83
16. apr 2020

Kocky prosim Vas uz tu omielam dookola nejake otazky ohladom travenia maleho. Tak mam dalsiu 😳 maly he strasny jedak, ale ma reflux. Vkuse by jedol, potom sa z toho pogrcia a chce znovu jest, co je to moje alebo umele mlieko. Ked ho chcem nechat oddychnut po urcitom case, aby nevracal, strasne sa jeduje, krici az zcervenie alebo az zmodra. Takze unavit sa ho nemozem nechat. Nepomaha nosic, kocik, dudel nic. Ukludni sa az ked dostane znovu flasu alebo prsnik do ust a dookola. A potom sa mu to zas vracia hore krkom a reve. Snazime sa krmit na etapy vo vyvysenej polohe, vzdy dat grgnut. Vyvyseny ma kazdy povrch na ktorom lezi, ziaden nie je rovny.Fakt ma nenapada co mozem este robit. Skusali sme kadeco, aby aspon to vracanie sa zmiernilo.

hrasocek12
16. apr 2020

@evitka83 ja vzdy po krmeni 5-10min davam gastrotuss ten nam uplne vyliecil grcanie, len troska vytecie aj to malokedy.. Bolo vidno uz po dni brania rozdiel ☺️

majamat
16. apr 2020

ako keby si pisala o mojej dcere. teda nekrmila sa tolko,a le papala velmi vela a mlieko uplne hltala. a tiez sa zachadzala.
nam napr, Gastrotuss absolutne nezabral, vyvracala aj ten. teda vracala mi stale, nepomahalo nic, no papala tak vela, ze priberala velmi dobre. cize v tomto sme problem nemali. no problem bol, ked sa jedovala po nakrmeni. bola lvmei nepokojna, krcila sa do klbka,a lebo prehybala do luku. toto sa nam podarilo odstranit Nutritonom od Nurilonu, je to vlaknina, ktoru sme davali do mlieka. dusila sa mi aj pri kojeni, tak som jej mlieko odsavala a teda do toho miesala Nutriton. davala som jej trosku nizsiu davku, ako bolo v navode,lebo potom to mlieko bolo take hustejsie a mala z toho zapchu.

melani19
16. apr 2020

Reflux ma pravdepodobne mali sme to do 4-5 mesiaca

aneta163
16. apr 2020

Nam pomohlo na synov reflux jedine mlieko Nutrilonu AR. S každého iného mlieka mi vracal aj keď bolo určené na reflux. Je hustejšie tak sa mu tak nevracalo ale tým ze je husté mal trochu problémy s kakanim.

luccy89
16. apr 2020

Presne toto iste sme mali do cca 5 mesiaca. Ja som ale teda neskusala ziadne UM, iba kojila. Prvy mesiac som fakt kojila nonstop, potom uz vydrzal aj hodku bez prsa a zatial si grcal a ja prezliekala. Gastrotus sme mali, ale to sa dava po kazdom jedeni. No mne vzdy na prse zaspal a ak nezaspal, tak som dala...no tiez to nemozes davat xkrat za den ked sa stale koji...treba len vydrzat kym z toho vyrastie

mery2019
16. apr 2020

My sme len zmenili mlieko, vybrali sme nutrilon antireflux formulu a bolo po probléme. Potom už nevracala.

yvoneta
16. apr 2020

Dôležité je, či pribera, to musí, treba denne sledovat hmotnost. Papat menšie dávky a častejšie, ja som moju veľa nosila, aby bola v stojatej polohe. Aj tak sme skončili v nemocnici, lebo v 5.týždni mala stále menej ako pôrodnú váhu. Zahustovali sme Nutritonom, aj Gastrotus, no nic z toho nebolo ideálne riešenie.

merlin44
18. apr 2020

@evitka83 Dobrý deň... Viem Vám pomôcť... Ozvyte sa mi?

petkadankosonicka
27. júl 2021

@merlin44 zdravim ako? Preco je to tajne? Mame ten isty problem

bogarik_11
8. sep 2021

@petkadankosonicka aj mna by to zaujimalo

bogarik_11
16. sep 2021

@petkadankosonicka ja som kupila gastrotuss baby a je to ovela lepšie ak vam to pomoze treba skusit

petkadankosonicka
18. sep 2021

@bogarik_11 Ano.Presne to aj my uzivame..