5 ročná dcérka má vši

cruz741
12. jún 2017

Stalo sa,čoho som sa obávala..Moja 5-ročná princezná s dlhými hustými vlasmi má vši..😢..Škrabe sa už viac ako týždeň,len ja som jej v hlave nikdy nič nevidela,pripisovala som to novému šampónu,až dnes ráno som jej vo vlasoch zbadala niečo loziť..Po počiatočnom šoku,som to začala riešiť..Začala som Paranitom...všetko som vyprala,dezinfikovala,len ma prekvapuje,že vši,čo vyčesávam,sú ešte čulé a vrtké..Myslela som,že po tej dávke sprayu otrčia kopytá..Máte s tým skúsenosť?Či vyskúšať niečo iné?To vyčesávanie vidím nanočnú,aj tak nie je isté,žedostanem von všetko☹..Hnidy som zatiaľ nenašla,je to možné?Popravde ani neviem aké majú byť...Je predpoklad že ich budem mať aj ja+2 ďalšie deti?Privítam každú zaručenú radu,okrem strihania...Vopred všetkým všiskúseným mamám ďakujem...

sissy27
12. jún 2017

@cruz741 nuž, ak sa týždeň škriabe a vší si našla viac, tak tie hnidy tam zaručene budú... ak má svetlé vlásky, tak sú ťažko viditeľné, sú tak cca 0,5-1cm od pokožky hlavy a sú to také malinké svetlé, skoro priesvitné "guľôčky" nalepené na vlase...buď ich treba spáliť žehličkou na vlasy (to budeš počuť, ako to pukne) alebo ak si k malej netrúfaš so žehličkou, tak potom jedine povyberať ručne ☹ hnidy inak nezabije nič, aj keď podľa reklamy každý druhý prípravok... najlepšie zaberal orthosan, ešte donedávna ho bolo dostať v obchodoch s potrebami pre zvieratá (pre ľudí je už roky zakázaný, ale kedysi sa bežne používal), ale vraj už ani tam...
o chvíľu ti tu niekto bude núkať elektrický hrebeň na vši a podobné kraviny, žiaľ to má úspešnosť asi ako hociktorý prípravok z lekárne, len je to drahšie...
a tá dezinfekcia / pranie nie že by to uškodilo, ale na vši ani nejak extra nepomôže - voda im nevadí, prášok na pranie tiež nie, ani nič podobné, ale bez hostiteľa prežijú cca dve hodiny... takže tie dve, čo možno spadli na vankúš, vajíčka nenakladú a zdochnú aj samé do večera...
a pozrite si hlavy aj ostatní členovia domácnosti, pre istotu... vlasy sú naozaj jediné miesto, kde sa držia, nebudú sa vám schovávať za posteľou a čakať na vhodnú príležitosť...

eeffka
12. jún 2017

@cruz741 ahoj prave som to doriesila , na sampony som minula asi 80e ( 2dievcata +ja 40r stara krava :S )
baby mi poradili toto, je to na mechanicke vycesanie, az toto zabralo.
Dorucenie do 2dni. Cez bezny vsivacik mi vlasy aj vsi veselo prechadzali.
Nase vsi mali wellness, nielen ze neboli skapate po samponoch, olejoch zabaloch ale veselo si pochodovali
Po vycesani tymto uz neboli ziadne nove a postupne som vydriapala aj vsetky hnidy. Zehlenie som skusila efekt slaby, to pomohlo iba u najmladsej co ma rovne riedke vlasy. Ja a starsia mame kucerave, a starsia este aj super jemne a huste.
Drzim palce.

https://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/0/0/5/631-...

emily76
12. jún 2017

@cruz741 paranit je skor prevencia, on ich asi nezlikviduje. Treba kupit nejaky sampon, pouzit podla navodu a vycesavat.. vycesavat.. vycesavat. Oprat navliecky, ciapky, gumky do vlasov na 60 stupnov, povysavat poriadne postel, koberce a hlavne nahlasit v skolke, aby deckam pozreli hlavy, pretoze inak sa to bude mnozit a sirit a bude to boj s veternymi mlynmi

sardinka336
12. jún 2017

@cruz741 mám skusenost ešte od zimy...

Ak má husté dlhé vlasy tak zabudni na sprej. Dcere som spravila zabal Paranit sensitive lotion, najdeš na gugli. Napatlala na hlavu, obalila potravinovou foliou a nechala posobit CEZ NOC!!!! Rano som umyla hlavu a pozerala, vyberala hnidy. Je to akoby zrnko piesku nalepene na vlase. Treba to vyberat lebo z toho sa mozu vyliahnut vsi. Uz mám aj hreben Nitty Gritty (15 eur stal) vtedy som ho nemala, ale vyčeše aj ,,marhu,,. Vlasy som zehlila kazdy den najblizšie pri korienkoch ako sa dalo. Kuru s Paranitom som opakovala po týždni, to aj odporučaju. A medzi tým som dala dcere kazdy druhy den zabal alpa s olejom zmiešana. Hlavu zabalit igelitom a nechat posobit či uz cez noc alebo čo najdlhšie. Samozrejme som prala postelne, povysavala...A určite to nahlas v školke lebo ty sa doma vytrapiš, zlikviduješ a ked to v školke ma nejake decko tak sa moze stat ze sa vrati do kolektívu a ,,pojdeš druhe kolo,,. Vlasy dcera nikdy nenosi do školy rozpustene, vzdy zviazane v gumičke. Vši sa prenašaju dotykom hlav, vlasov...

eeffka
12. jún 2017

@sardinka336 a ak to mas od sesternic ako my tak to nikde nehlas, lebo ta pozenu kade tade kvoli peciatke a ked sa vytrapis 10dni ides k sesternici zasa a opat mas vsi 🙂 a ked im to povies tak ti povedia ze oni nemaju !!! Taky cas by som kopla niekoho cez telefon, ked nevidi neznamena ze nema...

sardinka336
12. jún 2017

@eeffka ja neviem od koho sme to mali my, ale bola to ,,klasicky,, taka vlna, ktorá sa prehnala v základnej škole.
A kebyze mam taku sesternicu a toto mi povie tak jej chytim decko a ukazem jej to krave...

cruz741
autor
12. jún 2017

Ďakujem Vám za rady,idem skúsiť žehličku..Čo je horšie,ostatné 2 deti pri šli zo škôlky a majú vši takisto,tak bude u nás veselo..Ich to vôbec nesvrbí,ani to v hlave absolútne nevidno,len keď som česala boli na hrebeni..A tiež by som sa hádala,že nemajú😉..Ozaj vypíše ma s nimi doktorka,kvôli všiam?..predpokladám,že do škôlky ísť nemôžu...A kto bude hnidy vyberať mne,keďže muž je v zahraničí,je ďalšia dosť dôležitá otázka😢

sardinka336
12. jún 2017

@cruz741 doktorke len zavolaj, omluvenky detom dá, vypiše ta. Ja som tiez bola sama doma s detmi ked mali vši. Umyla som si hlavu Paranitom a denne tiez zehlila vlasy...hnidy to spali.

eeffka
12. jún 2017

@sardinka336 na najblizsiu navstevu idem s hrebenom... ak tam vobec tak skoro pojdem ver tomu ze keby som vedela ze maju hlboko v .... tak im ten hreben kupim a darujem.

eeffka
12. jún 2017

@cruz741 ty si nafarbi hlavu ak je to mozne a kup si ten nitty gritty hreben, s tym sa sama vyceses. Bo mne muz aj mama pozerali hlavu a napriek tomu som s tym hrebenom vycesala. Len ja mam melirovane vlasy cize sama si vlasy doma nenafarbim... hreben vycesal vsetky vsi aj dorastenky 😀

kenzom
12. jún 2017

Zabera len fyzika...vycesat...vyzehlit na najvyssej teplote 200-230 ,vsetky obliecky na 60 oprat...a oznamit v skolke...aj ked som si uz po case pripadala ako hlupana...zrejme vacsine to nevadilo...

anabeth
12. jún 2017

60°C vši nezabije, čo sa dá treba žehliť ( pyžamko a vankúš žehliť každý večer) a ostatné nastriekať spray proti všiam a uzatvoriť na 24 hodín do sáčku, pripraviť sa na dlhý dlhý boj ( u nás vyše troch mesiacov, už som vši videla všade)
vlásky dať v kaderníctve aspon preriediť, každý večer vyčesávať všiváčikom hrebenom
a kamoške zabral kokosový olej- ale až dva roky po našom boji, tak osobnú skúsenosť nemám
skontrolovať celú rodinu a preventívne umyť všetky hlavy
ja som vystriekala aj gauč aj autá, už som bola na nervy

hettinka
12. jún 2017

@cruz741 najlepšie na vši je poriadne vyčesať a následne vlasy po vysušení ožehliť žehličkou na vlasy. Všetky vankúše, periny vyzliecť, vymeniť všetky uteráky, osušky a všetko vyprať a vyžehliť. Čo sa vyprať nedá (vankúš, plyšáka, s ktorým spí), zabal do igelitu a strč do mrazničky vymrznúť. Na ostatné veci rozrob vo vode čajovníkový olej a nastriekaj okolo (matrac, koberec).
Je dosť možné, že to už stihli dostať aj súrodenci a ostatní členovia rodiny, takže preventívne paranit do vlasov aj im.

A potom preventívne pri umývaní vlasov votrieť do vlasov kvapku čajovníkového oleja, to ich odpudzuje.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
symoneta
12. jún 2017

@cruz741 Myslím, že najlepší je šampon Parasidose, treba dodržiavať návod,na vankúše v noci dávaj uteráky, ktoré ľahko preperieš , prežehlíš a vymeníš - napr ľanové a skús si prečítať rady na túto tému, je ich tu neúrekom.

cruz741
autor
12. jún 2017

@zltyslonik nikto ti nekázal prispievať a namáhať sa,našli sa ochotnejšie baby..Ja už keď vidím žltý sloník v nejakej téme,tak to radšej neotváram..A inak aka tvoje prdy?

hradnapani
12. jún 2017

@eeffka konecne to dostat aj na sk?! este pred rokom sa to tu nedalo zohnat, super 🙂

eeffka
13. jún 2017

@hradnapani ja som bola ochotna to objednat aj z ameriky a vystat wadu na colnici 🙂 ak si niekedy bola vies si predstavit ake bolo moje odhodlanie 😂😂😂

hradnapani
13. jún 2017

@eeffka 😀 ja to tak nejako tusim ;) ja som sa zase obzerala po okoli, koho nahovorim, aby mi to doniesol z anglicka. No nastastie uz netreba, objednavka vybavena. Dik moc este raz!

djubka
13. jún 2017

@cruz741 ano, mas narok na ocr alebo pn, normalne jej povedz ze mate vsi, nie je to hanba, deti vsi nosia bezne

hradnapani
13. jún 2017

@djubka nam lekarka ocr na vsi nedala... museli sme to zvalit na sople, ktore akurat nastastie mal.

djubka
13. jún 2017

@cruz741
@cruz741 ja som sa sama vucesavala, ked dcera doniesla vsi, dvakrat!!! Syn a manzel nemali, len na mna liezli fuj!!!, skoro som si kozu zodrala, potom som chytila farbu na vlasy s amo iakom a nafarbila aza par tyzdnov, nepamatam si za kolko sa vyliahnunove vsi, som farbila znovu. Kazde tri dni som umyvala samponom proti vsiam alebo tea tree samponom, je proti lupinam, vyskusaj,

djubka
13. jún 2017

@hradnapani ja som napochodovala k lekarke, pediatricke, a povedala som ze chcem ocr, zevsivalanebude choditdo skoly ani ja ani ja do roboty!!!

hradnapani
13. jún 2017

@djubka ved ano, normalny clovek by taketo ocakaval. Ale my mame sestricku najmudrejsiu na svete a lekarka jej podlahne. ako, keby nemal tie sople, tak sa s nou pohadam na tuto temu. Do skolky by mi ho aj tak nezobrali.

mucilienka
13. jún 2017

@cruz741 mne lekarnicka poradila Orthosan na psiky. Vraj to nemam nikde hovorit😀 je to ten, co nam s nim maminy umyvali hlavy..
Teraz je vsak iba pre psikov a ze je testovanejsi ako humanne sampony. Zabralo! Dve dcery vlasy po pas a ja do polovice chrbta. Som nestacila patdesiateurovky v lekarni vytahovat. Toto stalo 4€

sharlote
22. aug 2022

Nam pomohla alpa, vycitala som to tu na MK, do rozprasovaca naliat vodu, trocha alpy odoka, striekla som im to cca 2x, nezmyvala, vysusili sa aj hnidy, nemusela som ich vycesacat, predtym som dala sampon ale hnidy nezdochli, stale pukali ked som nasla, po alpe vsetko ok ,