5-ročná dcéra má suchý nos

nely2018
3. jan 2024

Zdravím vás píšem vám sem,lebo sa chcem poradiť či vy mamičky ste mali taký prípad.....
Moja malá 5 ročná dcérka sa mi sťažuje že má suchý nos a nemôže spať ale chorá nieje ani nádchu nemá nič.....mala to už cez leto povedali sme to aj obvodnej doktorke že máme kúpiť sprej.. kúpili sme morskú vodu ....potom jej to pomohlo teraz sa mi sťažuje 3 dní morskú vodu dávame nepomáha jej, Najviac to znáša cez noc prikladáme na noštek aj mokrú utierku aby sa jej lepšie dýchalo, čítala som že môže byť aj suchá sliznica...mali ste to niektoré taký prípad ak áno ďakujem za každú odpoveď a radu

marianarem
3. jan 2024

@nely2018 A aku mate vlhkost v byte/dome? Mne sa to stavalo v panelaku, ked bol v zime presuseny vzduch. Tiez sa mi zle spalo.

mima172
3. jan 2024

@nely2018 Má to aj moja dcéra (v máji bude mať 4r) a trvá to už dlhšie. Noc co noc na mňa volá s tým, že má upchaty noštek. Reálne nevysmrká nič. Dr jej robila výter, lebo od nástupu do škôlky sa u nás točia choroby a vyšlo jej, že ma v nose moraxellu a streptokoka. Dr povedala, že práve tieto potvorky sú zodpovedné za ten pocit upchatia. Vlhkosť udržiavame na tých 50%, čiže ta je v poriadku. Nekašle dcéra? Moja si denne zopár krát tak mokro odkašle, no inak je cez deň fit.

anavixy
3. jan 2024

Ano suchy nos=sucha sliznica. Skusila by som najprv zakladne veci. Treba spravne aplikovat sprej do nosa, teda morsku vodu, nestriekat rovno, ale do boku smerom ku kridlu nosa na sliznicu, pit vela tekutin, vetrat, neprekruovat a hlavne zvlhcovat vzduch v miestnosti. Existuju aj gely do nosa na zvlhcenie s kys. hyaluronovou, Yabro na inhalovanie atd. Pokial to nepomoze, tak dalej riesit s dr a hladat mozne priciny (choroba, plesne, neberie antihistaminika?).

sudocek
3. jan 2024

@nely2018 Ja dávam synovi pod noštek Nisitu.Odporucila mi to švagriná.Tiež to dáva 5rocnej dcére keď má suchý nos.Najprv som tomu neverila.Ale vyskúšala som to na sebe.A veru pomáha to.

nely2018
autor
3. jan 2024

@mima172 práveže nekašle vôbec...rozmislam že pôjdeme k doktorke cez deň je to lepšie už keď je večer vtedy to zle znáša akurát teraz mi zasapal s mokrou utierkou na nose

nely2018
autor
3. jan 2024

@anavixy Áno čítala som aj o tých geloch, vyskúšame a uvidime ale budeme musieť zájsť aj k doktorke

anavixy
3. jan 2024

@nely2018 treba zvlhcovat prostredie, ked s mokrou vreckovkou je lepsie, tak treba zariadit aby nebolo prekurene a sucho a pred spanim aplikovat aspon tu morsku vodu zatial 🙂 drzim palce, nech sa rychlo polepsi 🍀

mima172
3. jan 2024

@nely2018 Vlhkomer doma máte? Dcére, keď vyvetrám pred spaním izbičku, tak vlhkosť klesne tak na 30%. Musím dobre navlhčiť závesy, niekedy, zapínam aj zvlhčovač, aby som vyhnala vlhkosť na tých 48-50%. Pri nižšej vlhkosti je to otras.

nely2018
autor
3. jan 2024

@mima172 no ten vlhkomer nemáme...To budeme musieť kúpiť...Dúfam že jej to pomôže

nely2018
autor
3. jan 2024

@anavixy Aja dúfam ďakujem za radu 🙏

mima172
3. jan 2024

@nely2018 Podľa mňa to u vás bude v tom (co je super, lebo ľahko odstrániš príčinu). Myslím si to preto, lebo tvojej dcérke pomáha ta mokra vreckovka blízko nošteka. Ja som si kúpila za pád centov fľašu s rozprašovačom a hocikedy vidím, že je suchý vzduch (mám vlhkomer za pár € vo viacerých izbách), tak len nastriekam závesy a o chvíľku je vzduch omnoho lepší. Držím palce, nech to rýchlo prejde 🙂

simsalabim
3. jan 2024

@nely2018 skus masticku Rhinopanteina z lekarne.

majlo1234
3. jan 2024

Ja mavam odmalicka suchy nos az tak, ze sa mi pusti krv. Jeden cas som si davala na vatovu tycinku olej(olivac, alebo barsjaky bol po ruke) teraz mam priamo kupenw kvapky na premastenie. Tiez bude fajn zvysit vlhkost, vysusena sliznica je nachylnejsia k infektom