5 mesačný syn má slabšie ramená a drží hlávku v záklone

alenkaba
10. dec 2013

Dobry den mam 5mes.synceka mA jednu stranu tvaricky trosku stlacenu nie moc viditelne s maternice ako v nej bol ulozeny preferoval len jednu stranu uz sa to zlepsilo bola som u neurologicky a ta ma dala rehabilitovat az 4mesiaci maly ma slabsie ramienka jednu stranu krku ma tuchsiu akoby krcovito ,hlavku sice drzi ale takom miernom zaklone hracky chyta blaboce len nechce otvarat pesticky a drzat sa na nich otoci sa na brusko nie moc casto inak je v pohode krasny len trapi ma to plakanie pri tej rehabilitacii bojim sa ze co ak sa mu to neda dokopy rehabilitacna mi vravela ze moze ostat krivy neviem co si mam mysliet...prosim ak mate nejake skusenosti rady napiste lebo uz vazne neviem co si mam mysliet ako mu pomoct okrem tej rehabilitacii.Dakujem

darina1952
10. dec 2013

@alenkaba nič sa neboj 🙂 rehabilitácia a teda "nekonečné" cvičenie, naťahovanie je to najlepšie čo môže v tomto veku dostať na zlepšenie...chce to len čas a uvidíš že výsledok sa dostaví, len vydržať treba...možno by si ešte mohla skúsiť plávanie (plávanie s deťmi v bazéne je ale odporúčané až od 6 mesiacov)...poprípade sa s ním kúp doma vo vani a trošku tam s ním pocvič
ja som s oboma chlapcami cvičila a vždy sa výsledok dostavil - pozitívny 🙂

angua27
10. dec 2013

@alenkaba, toho plaču sa neboj. plače preto, lebo sa mu nepáči, že ho niekto naťahuje, ale nebolí ho to. ja som s malý cvičila Vojtovku od 2 mesiacov do pol roka tuším. najprv plakával a keď si zvykol, tak sa pri tom už aj rehlil. a pomohlo. u nás bola problém krvná zrazenina na krku, ktorá sa mu stala pri pôrode a aby sa dobre rozhýbali svaly na krku a neťahalo mu hlávku do jednej strany, tak sme cvičili. 😉
a tiež odporúčam plávanie ako píše darina1952. 😉