5 mesačný syn má dlhodobý suchý kašeľ

kiko2008
22. apr 2013

Moj 5-ročny syn má dlhodobý suchy kašel,prejavuje sa hlavne v noci,cez den zakašle sem tam,asi 5krat za cely den, teploty žiadne,teraz ma troška soplík,čo to može byť?

xlucia
22. apr 2013

@kiko2008 sucho v byte a zatecene sople, upchaty nos. preplachuj mu nos slanou vodou, kup si hypomer, odsat vysavacom a skus mu dat jeden vecer do kazdej dierky nasivin, jednu kvapku ten najslabsi. napolohovat, aby mal matrac tak ze hlavu vyssie ako prdelku.
riadne vetrat, nech nemate sucho
uvidis ci aj dalsiu noc bude kaslat

ewca
22. apr 2013

suhlasim s @xlucia, mozno by som skusila aj zvlhcovac vzduchu s nejakym esencialnym olejom, urcite by pomohlo... ak nie, tak by som sla k dr. dat spravit vyter z nosiku, mozno tam nieco ma, co treba preliecit... mohla by si este skusit homeopaticke kvapky euphorbium, tam ja aj zlozka striebra, to posobi prirodzene antibakterialne.... moze mat aj alergiu na nieco v byte, ale skor to bude ten suchy vzduch a sopliky

xlucia
22. apr 2013

@ewca takemu malickemu urcite ziadny olej, moze zareagovat silnou alergiou

s.i.m.k.a1
22. apr 2013

@kiko2008 my sme mali podobny problem, okrem kaslu aj zlty vytok z oci. Teraz mate na SK teplo, vetraj aj v noci, mokre plienky alebo uteraky davaj na radiatok, do 3 dni bude ok, uvidis 🙂 my sme mali rovnaky problem na SK, pred tyzdnom sme sa vratili a tam som to riesila takto a pomohlo to.

ewca
22. apr 2013

@xlucia zavisi od toho aky, ak je to kvalitny organicky terapeuticky olej, tie mozu deti od 3 mesiacov, samozrejme nie vsetky, ale niektore bylinkove ano...ked ho das do difuzeru nemal by byt problem...alebo prekonzultovat s lekarom

matozazzo
22. apr 2013

@kiko2008 Ahoj, v prvom rade daj urobit odber krvi a vytery u doktorky, aby sa vylucila alergia... zdrave dieta nekasle, takze ak to nie je alergia, treba to jednoznacne liecit. Dcerka mi trpi laryngitidami, a ... kopirujem, co som uz pisala v inom fore: na plienku teply az horuci olej, zabal na krk, mokru plachtu cez postel alebo aspon zvlhcovat miestnost, nesmie byt prach, co drazdi... a tiez nam zabera Stoptusin alebo drosera (homeopaticky, ale obsahuje alkohol, tak najviac 4 dni), ale ked ani po tyzdni neustupuje a ma zachvaty kasla, skoncime na antibiotikach, ktore jedine zaberu.. ale nastastie je to tak 2x do roka, inak ked to podchytim vcas, prejde to tak rychlo, ako prislo.

xlucia
22. apr 2013

@ewca teoreticky ano, ale teraz je tak vela deti alergickych, ze min. prvy rok by som to urcite neriskovala. anafylakticky sok je vazna vec, zazila som ho pri detoch dva krat. raz prisla zachraka doslova sekundu pred dvanastou a dievcatko malo uz cez dva roky, tak ja som proti tomu do veku jedneho roka striktne

ewca
22. apr 2013

@xlucia no moze byt, ja som sa s tym este nestretla... viem ze su aj take co pomahaju pri alergiach... ale tak mamicke sme poskytli vicero moznosti, snad nieco z toho pomoze 🙂

kiko2008
autor
22. apr 2013

@s.i.m.k.a1 ja prave na sk niesom,začalo to ked sme sa odstahovali 😒

kiko2008
autor
22. apr 2013

@ewca výtery,krv všetko mame v poriadku,

ewca
22. apr 2013

@kiko2008 tak potom fakt asi ten zvlhcovac by pomohol najskor... alebo to potom suvisi s tou zmenou prostredia... vela ludi to asi nevie, alebo nesleduje...neprechadza cez miesto kde ma postielku nejaka geopatogenna zona? u mojich rodicov prechadza rovno cez cast posele kde spi muz, a ako nahle tam prideme, rano ked sa zobudi sopli, kasle, kycha, no skratka katastrofa... odkedy som to zistila, kupili sme si orgonit a nosime ho so sebou, davame ho vzdy pod postel...odkedy to robime ziadnu nadchu nemal.... mali sme ju aj doma zrovna kde mala dcera stolicku na jedenie a nechcela nam jedavat, pod stolicku smeho tiez dali a odvtedy s papanim problemy nema... ak by si chcela napis do IP, poradimako zistit, ci tam taku zonu nemas

s.i.m.k.a1
22. apr 2013

A kde ste sa prestahovali? Moze to byt aj zmena klimy. My vzdy ked ideme z UK na SK celu dovolenku sme vsetci chory a navrat do UK pomoze najucinnejsie. Ale urcite na suchy kaslik by som aspon po pol hodinke vetrala a nezapinala radiator na noc. Radsej seba aj babatko viac pozakryvat 🙂

@ewca co je to ten orgonit??

s.i.m.k.a1
22. apr 2013

@ewca a co to vlastne je ta geopatogenna zona? to som este nepocula 🙂

ewca
23. apr 2013

@s.i.m.k.a1 geopatogenna zona, je tak akoby oblast v priestore, tvori taku akoby mriezku, nie je to len jeden bod v byte napriklad, ktora ma negativny vplyv na zdravie cloveka, dokonca ked si dlhodobo tejto zone vystavena, moze to mat az fatalne nasledky, najma na deti, ktore su citlivejsie na taketo veci ako dospeli.... (blizsie info http://www.geopatogennezony.estranky.sk/) , daju sa zistit v byte napriklad kyvadlom, tak to robim ja...my mame jednu, rechadza nam z kuchyne do spalne, presne cez miesta kde ma dcera stolicku an jedenie a postel...nechcela nam jeavat a srasne zle spavala... ako sme dali po tieto miesta orgonity (rusicky negativnych vplyvov na coveka ako GP zony, elektomagneticky smog, viac info http://www.akasaezoterika.sk/e-shop/orgonity-2/), zlepsilo sa to podstatne... a manzelovi to extremne pomohlo u mojich rodicov, my sme boli uz zufali, aj on, ze mu tam je vzdy zle, aj nasi, ze len co tam pride je chory... vies si to zistit aj sama doma... ako kyvadlo mozes pouzit napriklad obrucku zavesenu na retizke, alebo na snurke zavesenu olovenu maticu... mala by sa ti zacat tocit v smere hodinovych ruciciek...tam, kde je GP zona, tak proti smeru...ukaze ti aj smer, ktorym prechadza GP zona, tak na zaciatok a koniec by si mala dat ten orgonit... keby ta este nieco zaujimalo, kludne napis IP

bboossoorka
25. apr 2013

@kiko2008 my mame tiež taky problem mala ma suchy kašel vždi od novembra do aprila a potom ešte v lete ale to len chvilu.....chodime k alergo...ale ona je vraj aergik na prach pel a roztoče.....ale silny...ale na začiatku nam rok tvrdili že nieje alergik tak ja neviem.....