5 mesačné bábätko sa celé vyhádzalo

slavka1811
2. jan 2017

Ahojte, moje baby sa jedného dňa vysypala na chrbátiku,hrudníku aj hlavičke? Zavádzam postupne príkrmy. A použila som 1x Hipp sprchový gél. Pediatrička predpísala Fenistil kvapky, že je to reakcia na potraviny a za tri dni by to malo zmiznúť.
Máte prosím skúsenosti s alergickými reakciami na potraviny alebo kozmetiku u malých detí? Ďakujem

babatkoo
2. jan 2017

@slavka1811 ahoj, moj syn takto reaguje na skoricu. Prvy krat pred rokom ako 9 mesacny ked som si dala varene vino 1dcl a cez materske mliecko sa k nemu dostala. Kojim ho stale a tento rok mal opat z vareneho vina vyrasky. Tiez takto reaguje ked spapa pomaranc, takze ten mu nedavam papat. Dalej sa vyhadzal ked som ja uzivala atb. Aj napriek tomu ze boli odkonzultovane s pediatrickou a mali byt bezpecne maly sa na 8 den mojho uzivania komplet vyhadzal s hnusnymi krvavymi vyraskami :( My sme boli s malym aj na krvnych testoch na alergie ked mal 1 rok lenze tie boli iba orientecne. Zvyknu byt v malom veku falosne negativne. Testy sa robia az od 3 rokov myslim. Doteraz riesime taketo situacie s Fenistil alebo Zyrtec kvapkami a vsetko ok..do 3 dni je v poriadku. Inak HIPP pouziva od novorodenca a som s nim max spokojna.

slavka1811
autor
3. jan 2017

ja som zatial vysadila viacmenej vsetko a zacala som akoby odznova co sa tyka jedla,davam zatial len mrkvu a dnes skusim zemiakove pyre,zacala jest aj ovocie ako jablcka a hrusky tak neviem,zo zaciatku bolo vsetko ok a raz som dala marhulovo-hruskovu stavu od Hipp ma makksiu stolicu,ci to bolo tym,ze to bolo kyslejsie...no proste uz len sledovat na co ako reaguje

yollanda
3. jan 2017

@slavka1811 nemusi mat alergiu. Moje deti boli pri prvych prikrmoch vyhadzane stale. Marhule su silny alergen.

slavka1811
autor
3. jan 2017

no ved uvidime, dufam,ze to bude len nejaka mini reakcia a nebudu nas trapit ziadne alergie ani v buducnosti...na marhule si dam pozor

kacena4
3. jan 2017

ahojko neboj, nestresuj, kedze zavadzas nove prikrmi je to prirodzene. treba to odsledovat ja mam silneho alergiga 1,5r. na korenovu zeleninu, ryzu mlieko a vsetko ovocie (okrem hrusky)... a vyhadzeme sa tak ze ak to presvihneme tak skoncime v nemocnici. ak to s fenistilom prejde je to ok. vacsinou tieto alergie prechadzaju do par hodin ak je to z jednej davky jedla. ked zistis na co je alergicka vyvarusej sa podavaniu tejto alergickej potraviny a hotovo. drzim palceky nech hlavne cim skor viete na com ste

slavka1811
autor
3. jan 2017

dakujem dievcata, sa mi zda,ze Fenistil zabera.Este jej ho dam dnes na noc a uvidim do rana.