5 mesačná chorá dcérka nechce jesť

matka11790
25. feb 2014

damy mame problem moja dcerka 5mesacna je chora ma soplik,teplotu a velmi kasle..doktorka nam dala fnistil kvapky a stoptusin..uz 4.den ju to drzi rovnako nechce papat a aj cajik mi odmieta..ak ho vypije hned ho aj vyvrati co mam s nou spravit??

winka99
25. feb 2014

kedy ste boli u lekara? ak ma teplotu uz 4 den, treba s nou ist spät, urobit crp, mozno potrebuje atb

matka11790
autor
25. feb 2014

vsobotu sme boli na uniklinike a v pondelok u lekara teplotu ma vzdy len vecer.. crp jej robili a ze na atb to nieje tak ja uz vobec neviem co...keby aspon cajik pila ale nic :(

mimake
25. feb 2014

skus cajik cez striekacku, ta od nurofenu je dobra, alebo len taka klasicka. Ak nechce papat, z toho by som velky problem nerobila, dobehne to potom ale aspon pit musi. Ak kojis tak len prikladaj a prikladaj a tahaj sople aby aspon co to do seba dostala, aj ked mliecko ale aspon nejaka tekutina.

matka11790
autor
25. feb 2014

nekojim a skusala som aj cez striekacku a nic..a ked caj vypije o par sekund je cely vonku

luba28
25. feb 2014

@matka11790 probiotika by som jej nasadila nejake bio-gaya napr. odsavat,odsavat,odsavat stale a morskou vodou zvhcovat nostek,..

matka11790
autor
25. feb 2014

bio gaya pouzivame uz dlhsie lebo sme zacali s prikrmami

luba28
25. feb 2014

@matka11790 a cistu vodu si neskusala??tekutiny musi nejake,...hoc aj ten caj aj ked ho da vanku,len aby nedavala viac ako vypije,...nieco urcite v nej ostane aj ked ho da vonku,...jemny slepaci vyvar je tiez dobry na taketo stavy,...hoc len aby ho vypila po troske,...

matka11790
autor
25. feb 2014

skusala som vsetko aj vodu aj polievku dokonca aj marina kekse s cajom to velmi lubi a nic vsetko s nej ide von

luba28
25. feb 2014

@matka11790 tak to uz neni dobre,..chodte na pohotovost,lebo sa ti velmi rychlo dehydratuje ,...

bosoriak
25. feb 2014

@matka11790 Skutocne pozor na tu dehydrataciu. Vyskusaj rehydratacny roztok Kulisek, po lyzickach to do nej dostat, kupis v lekarni.

A CRP nie je pismo svate, niektore ochorenia nesposobuju zvysenie hodnot CRP a aj tak treba antibiotika. Moja dcera ma uz druhykrat anginu a CRP bolo negativne, napriklad. Zajdi este raz za lekarom. Pokial sa stav nezlepsuje ani po 4 dnoch, uz je nacase s tym nieco robit.

matka11790
autor
26. feb 2014

Uz nam konecne nasadili atb..ale som musela najprv navrieskat aby nieco zacala robit..

liieeeenka
26. feb 2014

milujem, ako sú všetci lekármi a vedia najlepšia, čo robiť...ale prajem skoré uzdravenie

janinah
26. feb 2014

ak dieťa v sebe neudrží ani tekutiny,tak švihom na pohotovosť na infúzie.....

@matka11790 ozaj si myslíš,že atb matkou naordinované sú zázrak? ak by ich Dr. považovala za nutné,tak hádam nebude váhať..každé atb ešte znižuje chuť do jedla,takže s tým rátaj..a ešte raz píšem,že dieťa počas choroby nemusí jesť,ale musí piť,ak sa to nedá,tak netrreba čakať a ísť na infúzie do nemocnice

matka11790
autor
27. feb 2014

Ale ja som jej nepovedala aby jej ich nasadila ale aby uz konecne zistiila co s nou je lebo nas zasa chcela poslat domov s tymi liekmi ktore sme mali 4dni a len sa to zhorsovalo..nakoniec zistili ze ma zapal priedusiek...