5 dňová dcérka nereaguje na zvuky

malicka_mysicka
27. mar 2021

Ahojte, malej dcerke v porodnici nevedeli na skriningu sluchu zamerat jedno usko. Ma 5 dni, trosku zltacku, tak je dost spava ale uz sme doma a vsimla som si ze na zvuky nereaguje. Mam este druheho syna a ten robi hrmot a zobudit ju nevie. Ona len spinka.
V nemocnici povedali, ze tam moze mat este plodovu vodu, mate niekto skusenosti? Viem malej pomoct tu plodovu vodu odstranit? Velmi sa bojim, aby nebola hlucha chudiatko, vzdy ked sa teraz na nu pozriem, tak sa trasiem, ci to dieta ktore milujem najviac na svete bude schopne viest plnohodnotny zivot.

annnna18
27. mar 2021

@malicka_mysicka to ze ju nevie zobudit je uplne v poriadku. Mne maly, tiez mal zltacku ked sme prisli z porodnice hadam spal 22 hodin z 24. A toho skriningu by som sa vobec nebala, casto su to len falosne poplachy. Hlavu hore teste sa z babatka bude dobre ❤️

juliet86
27. mar 2021

@malicka_mysicka skontaktuj sa s pediatrickou a rieste dalej. si cerstvo po porode. prezivas strach. mas zdrave dietatko ktore bude viest plnohodnotny zivot akokolvek by uz usko dopadlo ci nedopadlo drzim vam palce

tina_tar
27. mar 2021

@malicka_mysicka mojmu malému tiež nevedeli namerať ani 1 uško. Šli sme na premeranie cca o mesiac a aj to jedno uško namerali cca na 10. krát a druhé nevedeli vôbec zmerať, sestrička sa snažila a nakoniec sa jej to možno na 30. krát podarilo.
Maličký počuje dobre, už má rok a 4 mesiace.
Verím, že s tvojím bábätkom to bude rovnako ❤️

andreatytler
27. mar 2021

@malicka_mysicka Neboj sa, ak by to bolo nebezpecne mat plodovu vodu v uchu, nepustili by vas domov, alebo by poradili aby ste to rychlo riesili s pediatrom.
To ze sa nezobudi na hluk, je uplne normalne... spomen si ako vela mamiciek uspava svoje babo pri hluku vysavaca alebo kosacky 🙂
Opytaj sa pediatra aby vas poslal na premeranie uska ale myslim ze vsetko bude v poriadku.

lenuska0075
27. mar 2021

@malicka_mysicka nam nevedeli este na 6 kontrolach a x meraniach namerat zvuk na oboch uskach. Viem,co prezivas, ale neboj nameraju🙂 nam 1 nenamerali dokonca do 10 mesiaca az pri poslednej rozhodujucej kontrole namerali a to mal rok. Moze tam mat spinku, vodu, daku barieru preco nenamerali. Nas maly tiez ked bol malicky nereagoval na zvuky, teraz pocuje aj to co by nemal 🙂

malicka_mysicka
autor
27. mar 2021

@annnna18
@juliet86
@tina_tar
@andreatytler
@lenuska0075
Dakujem vam ❤ ja som posledne dva dni preplakala a velmi ste mi pomohli, fakt.

kacena4
27. mar 2021

ahojko namerat a nemat je velky rozdiel, ak nenamerali pockaju a meria sa neskor, rozdiel je ak namerali a bol zly vysledok, takze neboj

lenuska0075
27. mar 2021

@malicka_mysicka uzivaj si babo a mysli pozitivne 🙂

juliet86
27. mar 2021

@malicka_mysicka v prvom rade sa postaraj o seba. si super mamina. mas super babo prve ah druhe. je to dar. urcite aj sprvym sa stalo ze mal kade jake zdravotne trable. co ti vtedy pomohlo prelonat strach a obavy? co si tvoje zdroje? nepozeraj na malicku a neries co je s noi zle ci je s nou zle. je mozne ze ty sama si ubolena nevyspata hladas sa ako dvojmatka. uzivaj si kazdu minutu s malickou tu tazsiu aj lahsiu a ukaz jej ako na to. ze je ok byt niekedy smutna a ze aj v tazky h chvilach a strachu o blizkeho sa da o seba postarat.

janedoe
27. mar 2021

Malemu namerali az pri odchode z porodnice na asi 30ty krat. Takze ano. Moze tam mat plodovu vodu. Najneskor o mesiac sa chodi na premeranie, ak to neporiesi pediater, tak si na tom nastoj ty a chod za tym. Je to dolezite. Ak ani potom nic nenameraju OAE, tak trvaj na vysetreni sluchu na ORL klinike. Najskor treba ist k obycajnemu ORL, tak vysetri usko, zvysky plodovej vody, spinky, zapaly...a ak bude vsetko OK, tak Vas posle na ORL kliniku na vysetrenie ASSR alebo BERA.

Ale to uz predbieham 😊 Verim, ze drobec bude v poriadku a o mesiac sa budes tesit, ze ❤ Ale ak naaaaaaaahodou nie, co verim, ze to nie je Vas pripad. Ries to este u maleho baba, v 6tich mesiacoch je velky mylnik a ak to podchytite, tak sa moze drobec,co sa tyka pocutia vyvijat ako pocujuce dieta. Drzim palce, nech vsetko dopadne dobre 🥰

PS: a aj nepocujuci ziju plnohodnotny zivot. Su uspesni podnikatelia, maju vystudovane vysoke skoly, dokonca i doktoraty. A nie je vynimkou, ze si najdu pocujucich partnerov ❤ Takze ani v tomto nie su limitovani

hailey1
27. mar 2021

@malicka_mysicka vobec sa nestresuj, nasmu malemu aj uska namerali, ale mohli sme okolo neho aj s tankom chodit. Tiez sme mali zltacku a deticky su kvoli nej velmi spave. Vedla neho mi spadol hrniec az sa rozbila kocka dlazby a ani nim nehlo. Teraz ma pol roka a musime pri nom sepkat, lebo okamzite je hore. Este je to male babatko a fakt na premerani pekne uska nameraju. Drzim vam palce!