5. deň horúčka u 1,5-ročného dieťaťa

pataja
18. júl 2023

Ahojte, chcela som radu.možno niekto niečo podobné zažíva. Syn 1 a pol rocny má už 5ty deň horucky vyše 38, po paralene to trochu klesne občas ma potom len 37 ale po par hod to opäť vystúpi na 38. Nemá žiaden priznak virozy, moc,vytery,crp opakovane du negat. Stolicu ešte nemáme výsledky. Minulý týždeň mal zapalené ocko to mu však po unifloxe rýchlo prešlo. Chcem s nim ísť ešte na odber krvi. Nemáte skúsenosť z čoho to môže byť? Myslela som aj na zuby, ale toľko dní horucky?

denden77
18. júl 2023

@pataja 6tu chorobu uz mal? 🤔

nahodnemeno
18. júl 2023

urcite zajtra ist pichnut crp

jaskolka
18. júl 2023

Vyzerá to na 6 chorobu. Ešte ju neprekonal? Ak to bude to, tak sleduj, či nemá na tele vysyp (chrbát a brucho obvykle začína)

jaskolka
18. júl 2023

@nahodnemeno písala, ze crp je opakovane negatívne.

pataja
autor
18. júl 2023

@denden77 ešte nie ale nema zatial žiadny vysyp ...už horuckuje od štvrtka noci...čiže vyše 5 dni, sledujem ho

denden77
18. júl 2023

@pataja aj moja tak bola, na 5 den som a nou sla k Dr... vsetky vysledky ok.. rano sa zobudila ako muchotravka a bolo dobre.. mala rovny rok.. drzim palec 😊

pataja
autor
18. júl 2023

Už by som si aj vydýchla ak by sa vysypal, lebo len blbé myšlienky mi behajú hlavou

lilly2303
18. júl 2023

@pataja ahoj, náš má 1 rok a 9 mesiacov a 3 týždne dozadu sme mali toto isté a horúčky dokonca až 40 a po nurofene klesli na max. 38. Už som z toho bola zúfalá, štvrtý deň som už s ním chcela ísť na oddelenie lebo teplota 40,6 a nie a nie zraziť. Na piaty deň do poobedia ešte 38,5 - 39 a potom už nič. Vraj je zase nejaký teplotový vírus vo vzduchu a toto teplo tomu tiež neprispieva a deti sa prehrievaju.

pataja
autor
19. júl 2023

@lilly2303 idem s malým zase lekárke, stále teplotuju, neostáva nič len čakať, vzali stolicu, uvidím aké budú výsledky, zatiaľ to na 6ty chorobu nevyzerá, ved to už by sa hádam vychádzal, tK možno to bude to co ste mali vy.

pataja
autor
19. júl 2023

@lilly2303 nemali ste žiaden iný priznak? Len tie horucky? A nevyspal sa potom? Ja už sa fakt bojím...keď čítam čoho je priznak horucka bez iných príznakov tak ma chytá panika. Už 6ty deň horuckuje. Vytery aj moc ok, stolica ešte nemáme výsledky, krvný obraz sa ma brat o 2 dní ak by stále boli horucky bez vysevu

lilly2303
19. júl 2023

@pataja nie iba tie horúčky a dneska už znovu horúčky a zvracanie a do toho sople. Zase sme chytili nejaký črevný vírus. Ja už som z toho na prášky