4-ročný syn mal zvýšené CRP a po antibiotikách má teplotu

7. júl 2024

Syn 4 ročný bol pred 2 týždňami chorý,vysoké teploty a nie c une dr zobrala krv zvýšené crp 55 a bielkovina v moči,zobral antibiotiká a bol ok a dnes zasa teplota 37,6😢 Či to môže byť?. skúseností? Ďakujem

4stanka4
7. júl 2024

Co mu bolo predtým? Moja dobrala ATB koli hnisavej angine a 10 dní po dobrati ATB znova teploty, zapálené hrdlo a ucho. Zase dostala ATB. Vravela dr ze sa to zvykne vracať aj po riadnom prelieceni. Tiež ma 4 roky, prvý krát teploty 40, teraz "len" do 39 ale to som hneď volala dr.

autor
7. júl 2024

@4stanka4 tak mal.v moci aj bielkovinu na 1 + vraj zápal močových ciest no neviem

autor
7. júl 2024

@4stanka4 a zase máte antibiotiká? Asi zajtra volám dr

nikpa
7. júl 2024

Bielkoviny v moči, zvyšné crp a teplota, čiže zápal močových ciest. To ale nemusí s tým co ma teraz, mat absolútne žiadny súvis. Treba mu odchytiť ráno moč a dat na rozbor. Lebo to môže byť opäť to isté ale aj nie...

kleopatra114
7. júl 2024

@4stanka4 bohužiaľ , angína je zapríčinená pravdepodobne streptokokom, ktorý sa zvykne opakovat a nejde ho casto jednorazovo vyhubiť . Nám pomohli 3 antibiotika .

4stanka4
7. júl 2024

Áno najskôr mala Ospen a teraz ma Zinnat+ Erdomed na vykasliavanie lebo začala vlho kašľať. Pásiky na kontrolu mocu doma asi nemáš však? Moja keď máva zapal (a to ma teda naozaj casto) tak ma hneď vysoké teploty a vysoké CRP. My sme sa so zapalmi obliciek veľmi trápili. Antibiotika brala ako na bežiacom páse lebo baktéria ktorú mala bola rezistentna takže dobrala jedny, pár dní v pohode a potom zas. Určite ber k Dr moč

4stanka4
7. júl 2024

@kleopatra114 robila jej dr ster a streptokok sa nepotvrdil ☹ dúfam ze tieto už riadne preliecia a nevráti sa jej to