4-mesačný syn stále plače. Čo mu je?

13. jún 2024

Ahojte. Malý má 4 mesiace. Od nedele je taký že sa idem zblázniť už..
Stále plače. Za všetko.
Plače za to že je unavený. Plače aj keď není unavený. Plače keď ide spať. Plače keď nejde spať. Plače keď mu dám mlieko. Plače keď mu nedám mlieko. Plače lebo je v kočíku. Plače lebo je na rukách. Plače keď nejdeme von. Plače keď ideme von. Plače asi aj za to že inak stoja hviezdy a ráno slnko vyšlo. Stalo sa že sa v noci o 2 zobudil už vyspatý a zaspal potom o 4 samozrejme s plačom.
Tak sa pýtam, čo mu je? 😂 Myslela som si že má spánkovu regresiu. Príznaky by boli.
Ale dnes som si prečítala príznaky aj rastu zubov a aj nato všetko sedí, lebo stále si trhá ucho, škriabe tvár, slinta, ruky si furt pchá do úst, od včera má aj akoby hnačku.
Ako vyzerá ďasno keď mu rastú zuby? Lebo keď rastú tak mu kúpim niečo na ďasná, prípadne mu dám niečo na bolesť, keď tak veľmi plače. Ale nechcem mu dať liek od bolesti keď neplače od bolesti. Ale ja neviem či plače od bolesti. 😂😂😂😂😂 Chápete ma?

cukroska
13. jún 2024

Môže to byť ,že mu zúbky idú. A tie ho trápia.
Ai s najväčšou pravdepodobnosťou to budú zúbky. Alebo ho bolieva bruško. Ale to by ste di všimla. Alebo skúste babskú radu. Pretrieť mu tváričku ocikanou plienkou. Možno má z lúč-urieknutie. U bábätiek sa to stáva.

tanyan
13. jún 2024

Očividne je tam nejaké diskomfort, ale nemusí to byť vždy tá istá príčina.
Tú hnačku môže mať aj ako následok zvýšeného zahlienenia - stekajúce soplíky idú aj do žalúdka a ovplyvňujú stolicu.
Skúsila si napríklad chladené hryzátko? Ak by to pomohlo, tak by to mohli byť zuby. Ale niekomu pri zuboch nezaberá studené na úľavu.
V zúfalstve by som vyskúšala možno aj polovičnú dávku Nurofenu a v prípade úľavy na nejakých 5-6 hodín by to bolo nepriame potvrdenie, že je tam nejaká fyzická bolesť.

pjosa
13. jún 2024

Zúbky

anavixy
13. jún 2024

Ved mu daj liek od bolesti a uvidis, ci bude lepsie. Nie je dovod sa toho bat, ani normalnej davky. Ak bude, tak place od bolesti, ak nebude, tak place lebo je babatko… ak by bola zvysena teplota alebo horucka a dasienka bez zjavneho prerezavania, tak by bolo fajn vysetrit moc. Tych moznych pricin je naozaj tolko, ze sa neda povedat jednoznacne kde je problem, moze ich byt aj viacero, ked place fakt pri vsetkom, tak to asi naozaj bude z nejakeho diskomfortu, nepohody, bolesti.. skus gel na dasienka, hryzatka z chlandicky a daj sa do kludu hlavne ty (viem, ze je to velmi narocne pri neustale placucom dietati) a nenechaj sa zblbnut radami o potierani tvare mocom 🙏🥴

janinah
13. jún 2024

odporučam dať pozrieť uška.

beata_k
13. jún 2024

Ja len k tomu usku. Moje si chytalo usko. Na orl prisli na to, ze tam ma zatku usneho mazu a vadilo mu to.

cookie29
13. jún 2024

No kedze rozpravat evidentne nevie, tak moze len plakat...
co mu je mozno zistis az ovela neskor, ak vobec. Zelam pevne nervy

januska12323
13. jún 2024

@cukroska fuj, ty sa pretri močom.
Autorka daj mu liek proti bolesti, ak sa potom upokojí budeš vedieť, že je nejaký problém. Zuby bolia najviac keď ich ešte nevidno.

autor
13. jún 2024

Ďakujem. ☺️
Takýmto babskym radám by som sa rada vyhla. Ako verím na takéto bláboly, ale moč mu na tvár natierať ozaj nechcem. Dala som mu pyžamko naopak, na postieľke aj na ruke má červený náramok. Takže urieknutý určite nebude.

A hryzatko síce má, ale plače aj keď si to dá do úst. Skúsim ešte také s vodou a dám do chladničky. Rozmýšľala som už že mu dám niečo od bolesti, ale zatiaľ sa mi ho vždy podarilo utíšiť, aj keď ma to stálo veľa námahy. Zas nechcem mu dávať zbytočne lieky, ale asi to skúsim, keď bude zas tak moc plakať.
A možno sním skočím zajtra k lekárke ak to neprejde.
Ako je to náročné, ale zatiaľ to zvládam. Len ma trápi to, že jeho niečo trápi..

ivanakal
13. jún 2024

Brusko, zubky, hocico. Rob mu masaz bruska, masiruj dasienka. Male babatka placu, lebo nevedia povedat co ich boli. Hnacku moze mat aj zo zubkov.

autor
13. jún 2024

@ivanakal bruško ma mu masírujem stále. Od pondelka mu dávam aj espumisan aj probiotiká. Lebo mi napadlo či mu nemôžu robiť zle príkrmy. Ale prdká často a kaká pravidelne. To len od včera má hnačku.. ale v utorok a včera som už aj príkrmy vynechala, pre istotu. Takže tým to asi nebude..

lucia13022023
13. jún 2024

A ako spáva? Môže byť ze sú to zúbky spojené s regresiou.

cukroska
13. jún 2024

@januska12323 to mi bolo jasné taká reakcia. Nie nikto ti od vás nechce ale pri urieknutí to pomáha.

autor
13. jún 2024

@lucia13022023 ako posadnutý. 🫣😂😂
Ale nie..
Doteraz bol malý kluďas. Plakal veľmi málo. A teraz ako keby ho vymenili. Celý deň je nervózny. Na všetkom sa jeduje. Potom zrazu začne z ničoho tak revať ako keby ho z kože drali..
Už som skúšala aj to, že keď začal byť nervózny tak sme sa presunuli do inej izby, že možno ho to už omrzelo alebo sa začal nudiť. Už som mu aj tancovala, spievala, hrnce ukazovala, vyšli sme aj na balkón stromy pozrieť. Proste všetko čo ho doteraz zabavilo. Ale vždy to skončí ajtak s revom..
Má aj svetlé chvíle, keď sa zabáva a smeje sa. Ale spomenie si, že on je vlastne nervavý a ide z nuly na sto.
Predtým vstával v noci raz a keď som mu dala mlieko tak hneď aj zaspal.
Tento týždeň vstáva v noci viac krát, a nepapá vždy. Len tak sa obzerá a potom zaspí.
A už druhý týždeň je uspávanie ako vyháňanie diabla. Snažím sa ho uspávať vždy pri prvej známke únavy. Čiže okolo 8. Ale on nechce zaspať ani za svet. Skúšala som už všetko: nosiť ho, ľahnúť si sním, položiť ho samého do postieľky, hojdať v autosedačke, spievať mu, pustiť zvuky ktoré by mali upokojiť bábätko. On nezaspí až kým hodiny neodbijú 10. Dovtedy reve a je nervózny lebo on nechce spať.. ale aj keď to už vzdám a prestanem uspávať, tak reve zato že je unavený.
Už som skúsila mu skrátiť denné spánky, kúpať ho skôr aj neskôr, kočíkovať dlhšie aj kratšie, dokonca raz sme ani von nešli, unaviť ho cez deň, nezabávať hodinu pred spaním, viac mlieka, menej mlieka. Nič naňho nezaberá. Preto som si myslela že to je tá spánková regresia.
Ale teraz od tej nedele je to ešte horšie. Lebo toto všetko nerobí len večer pred spaním, ale celý deň..

cookie29
13. jún 2024

Nemoze mat reflux?

autor
13. jún 2024

@lucia13022023 jaaaj ja som si prečítala, že ako sa správa. 🫣😂
Doteraz s denným spánkom nebol problém. Spal pekne aj 2-3 hodiny. Tento týždeň je každý deň iný. Jeden deň spáva po pol hodinách, druhý deň by prespal celý deň. Nočný spánok má tiež taký. Jeden deň dobre, druhý deň vstáva každú chvíľu.

@cookie29 reflux má alebo mal. A preto máme AR mlieko na predpis už od prvého mesiaca. Takže tým to nebude.

lucia13022023
13. jún 2024

No to sú jasné známky regresie ten spánok, my sme si tým presli tiež a bol to extrém. To bolo asi najťažšie obdobie 🤣 myslím ze vy to mate aj v kombinácii so zubami, pevné nervy prajem 🤣

svokrinjazykmonika
13. jún 2024

Dologel na zúbky by mal byť úplne prírodný a môže sa dávať 5x denne. Moja ho má najradšej. Keď mala veľké bolesti tak som dávala dentinox.

cookie29
13. jún 2024

ked myslis... dietatka sa vyvijaju. co bolo pricinou refluxu? Ak to bol len problem klapky, tak tato dozrieva okolo 4-5 mesiacov, takze je mozne ze uz funguje, a AR komercny preparat mu nesedi... Ale ked myslis, ze tym to nebude, je to tvoje dieta ty si ho poznas najlepsie. mne sa len moje spravalo podobne prave kvoli refluxu a aBKM, takze som navrhla jednu moznost. Drzim palce

cos
13. jún 2024

V lekárni kúpiť bylinku čistec a poumývať ho ním, skontrolovať ušká u lekára, ak nepomôže, tak zúbky

nyphadora
13. jún 2024

Ako prve by som skusila panadol, potom ostatne rady, a myslim že okolo 3.-4.mesiaca sa začina tvoriť žaludočna kyselina, ak ma reflux môže ho to trapiť.

autor
13. jún 2024

Ďakujem vám ☺️
Sú to zuby. Už má opuchnuté ďasná. Objednala som mu chladivé hryzatko a zajtra pôjdem do lekárne kúpim mu nejaké géliky nato.
A teda určite aj tá spánková regresia. Všetko to sedí 😂🫣 Asi si zajtra v lekárni kúpim aj lexaurin 🫣😂😂

anavixy
13. jún 2024

To mas najistejsie, ten lexik 😂😂 tak pevne nervy prajem, nech su zubky rychlo vonku 🙃🍀

autor
13. jún 2024

Ďakujem 😊😊