4 mesačné bábo má stolicu šesťkrát za deň

biba321
7. júl 2012

Ahojte kojace mamičky. Chcela by som sa Vás opýtať,či ste mali skúsenosť že 4 mesačné bábätko malo za 1 deň 6x zeleno žltú stolicu! a či je to v poriadku.. 😕
doteraz sme nemavali tak vela,a to je este iba 17 hod,to do vecera este moze mat aj 4 stolice.. vacsinou mava tak priemer 1x denne,dnes fakt často,neviem či z tepla,alebo to znamena nejaku infekciu alebo niečo zle.. ? 😠 dakujem vopred

xenicka13
7. júl 2012

moja kolko razy popala, tolko razy kakala 🙂 ked neplace, ze ju neboli brusko je to ok, a v tomto obdobi som sa ja napchavala marhulami a kakanie bolo riedke 🙂

kucanka
7. júl 2012

Aj my máme 4 mesiace a tiež teraz kakáme častejšie. Ono to môže byť aj že zúbky idú. A aj tým že je teplo a podávam mu viacej vodičky. A možno si len zjedla niečo čo drobcovi nesadlo...

biba321
autor
7. júl 2012

@kucanka Ty mu davas vodicku? ja ani nie.. len 4 lyzicky cajiku s liekmi..

biba321
autor
7. júl 2012

@xenicka13 ja som pojedla ribezle. . ale pred tyzdnom,a dnes vecer,tie kakanice ma uz od rana.. 😒

jurkovamiluska
7. júl 2012

no ja neviem, ani nevadi ze kolko krat kakala, mne maly tiez vela kaka, ale mne sa ta farba nezda 😖

lucka1987
7. júl 2012

@biba321 ano. nie je to nic zle neboj .. teda nemalo by byt.. dost mozne , ze pojdu zubky. my teraz kakame tiez casto.. a po troskach . opat slintame a dasienka navrete, tak hadam dalsi zubok 😵

mayik
7. júl 2012

My sme v tomto veku mali presne to iste. Po case - zhruba od osmeho mesiaca sa to upravilo na raz az dva krat za den.

kucanka
8. júl 2012

@biba321 hej davam. Vypije tak 100 ml za den. Ked som mu davala mlieko ked bol aj spadny tak sa prejedal a potom grckal tak to riesim vodou.

k_a_j_k_a
8. júl 2012

@biba321 ahoj. Kojis, takze je to ok. Nezacal papat castejsie? Je dost mozne, kedze mu nedavas vodicku, ze je v tychto teplach smadny a pije len predne mlieko, aby sa napil. Preto ta zlto zelena stolica. A ak kojis, kakanie sa moze menit. Starsia raz nekakala tyzden a to kakavala pravidelne jedenkrat do dna. No ona ma od malicka problemy s kakanim. Doteraz kaka raz za tri-styri dni. Kedysi to bolo aj s placom :(. Mladsia, naopak, kakavala pravidelne do kazdej plienky po kazdom kojeni. Okolo roku kakavala po kazdom jedle. A casom sa to upravilo a teraz kakava tak raz- dvakrat denne. Lepsie ked babo kaka, ako ked by malo plakat. Ja by som to neriesila, no ak sa Ti to nebude zdat (konzistencia alebo vona stolice), zajdi za dr.

biba321
autor
8. júl 2012

@lucka1987 ahoj,to tak skoro idu zubky?? dnes je fest nervozny,uz 3 hodiny plače,no hrooooza ☹ som mu kukala do ustociek,no v dasienku este nic nevidim,ale to asi neuvidim tak skoro,ze ? ci ako to zistim? dik moc.pekeny den vsetkym babule,dik za rady

halienka
8. júl 2012

@biba321 ak to do zajtra neprejde, ja na tvojom mieste idem k dr. plakať môže aj preto že ho bolí bruško, že mu nie je dobre. Moja dcéra toto mala v pol roku, ale ona nebola nervózna ani ju nič nebolelo, správala sa ako vždy, len teda takmer dva týždne kakala 5-7x za deň až mala z toho zaparenú riťku, bo bola taká horúčava ako aj teraz. Našťastie jedla a pila ako vždy, mala som šťastie, že už bola na prvých príkrmoch, tak som jej dávala mrkvu, ryžu, banán. Pediatrička mi vtedy kázala dať jej vodu v ktorej sa varila ryža, že to je ešte lepšie. Ale tvoja asi ešte na príkrmoch nie je, tak neviem...Ale keď plače dačo nie je v poriadku. Tak len aby si mala istotu tak radšej choď k doktorke hádam, ona vie aj tie ďasienka posúdiť, či už sú naliate a či idú zúbky. Ja doteraz neviem prečo to moja malá vtedy mala, zuby jej išli až 2 mesiace potom.

anjelicek26
8. júl 2012

@biba321 - dcerke vysli zubky presne 4 mesacnej a syncekovi o dva tyzdne neskor, takze kludne zubky. U nich sa to prejavovali zvysenym poctom kakanic. Navyse to moze byt reakcia na nieco, co si zjedla. Tazko radit, co je infekcia a co nie, precitaj si, ake su priznaky dehydratacie a pri prvom naznaku chodte k lekarke. Ale pokial papa a pije, je to este dobre. Ak ti vypije, skus jej spravit ryzovy odvar alebo dat trochu smecty (ale ta je tusim az pre starsie deticky), alebo v lekarni hylak alebo ors200

koniarova
8. júl 2012

@biba321 Teplotu nemá?

biba321
autor
8. júl 2012

@koniarova nie,teplotu v zadocku ma 36,7 C.. mam ho iba v body,alebo holatuckeho prikryteho plienockou bavlnenou,aj nozicky rucicky ma take vlazne.. skoro az studene

biba321
autor
8. júl 2012

@halienka No dnes mal IBA 4x stolicu,uz pomenej teda,uplne zltucka.. mozno ho boli to brusko,aj malo prdka.. ale fest nervozny je,strasne,az tak rucicky vystiera ked nieco buchne suchne.. to uz je aj predrazdeny,od 13 hod doteraz vobec nespal,len kukal a plakal... a on spava poobede este celkom dost... tak je z toho uplne na nervy 😢 som teraz pri nom 1,5 hod lezala a drzala za hlavicku a rucicku,aby sa ukludnil,ale fakt hruza.. 😖

koniarova
8. júl 2012

@biba321 A stále ešte toľko kaká?

biba321
autor
8. júl 2012

@koniarova No 4 x dnes.. menej uz..