4 mesačná dcérka má vždy po návšteve záchvat plaču

laksmi
15. júl 2012

Ahojte, mám 4m. bábo 🙂 ale máme taký problém, neviem čo to vlastne je: mali sme návštevu moja Jessi ľudí videla prvý raz a tak bola nespokojná, asi ako každé dieťa, ale po odchode začala strášne plakať 😔 triasla rúčkami pri brade, tiekli jej slzičky taký plač som ešte nezažila, nevedela som ju skoro hodinu utíšiť, moje dieťa bolo totálne mimo ☹ ... tento záchvat sme mali aj 2 x keď nám nazerala cudzia starena do kočíka, večer sa scenár opakoval a ona mala zase záchvat plaču.... myslíte že jej prišlo z očí?? som už zúfalá keď neviem ako mám svojmu dievčatku pomôcť... ☹ ☹ 😢
dnes bol na návšteve otec mal ju na rukách všetko bolo v poriadku, trošku nechápavo kukala čo sa deje už som myslela že ide plakať, potom som ju vzala na ruky na otca sa usmievala, všetko bolo o.k. až nenastal čas buvať, hral kolotoč a zrazu plač, ten plač už poznám je niečím iný, zufalý, kukala tak mimo obraz az som myslela či nevidí niečo čo je mimo dimenzie...chápete? bála sa tmy? neviem... opäť sa to opakovalo, žienky ja som si už musela z toho poplakať, teraz by som už spala ale toto ma tak trápi...už som je aj červenú stužku zaviazala.

xlucia
15. júl 2012

@laksmi ak si myslis ze je to z oci, tak urob prislusny ritual alebo ako sa tomu hovori a hovoto. uvidis ci pomoze. moja babka, ked este zila, inak velmi pobozna zena, ktora neuznalava magiu a podobne veci na toto hovorila mylsim pretriet plienkou. akoze, nie naozaj.
ale inak moj nazor, deti citia negativnu energiu z ludi, ktori zavidia alebo praju zle, resp. su im nesympaticki. preto ja som nedovolila nikomu cumiet do kocika. a dieta som nikomu na ruky okrem mojho muza nedavala.

aliza
15. júl 2012

@laksmi neviem, co to je, moze to mat vela pricin, ale urcite sa nejedna o zidenie z oci. Dnes sa na to hadze kazdy rev babatka, ale nie je to take jednoduche, ze niekto na dieta pozrie a uz mu ublizi, tak to nefunguje, ved to by sme vobec nemohli vychadzat z domu 😕 a tvoja mala tak reagovala viackrat a nie na tu istu osobu, pochybujem, ze by tvoj otec na nu nieco negativne vysielal... 😖 Tak male babatka placu a casto sa nam nepodari zistit, ze preco. Ak ta to znepokojuje, porad sa s lekarkou. Deti mavaju aj nocny des, ale neviem, ci uz tak male babatka. Moj maly napriklad doteraz v noci place a pritom spi, od narodenia este neprespal v klude celu noc, ale inak je to spokojne a stastne dieta, cez den plny energie, takze to uz neriesim.
Mozno ju boli brusko, idu zubky, je prilis unavena, prepodnetovana....treba skusat zmenit denne ritualy, kedze sa vam to deje hlavne vecer, mozno je prilis unavena a nevie od unavy zaspat...porozpravaj sa aj s lekarkou....a ak mas pocit, ze je to z ludi, tak sa im skuste tyzden vyhybat a uvidis, ci bude mat zachvat alebo nie. Ale ja osobne si nemyslim, ze je to z ludi.

zigzag
15. júl 2012

@laksmi ked si myslis,ze ma z oci, tak jej urob uhlikovu vodu, alebo zapal sviecku, ale iny ocistna ritual, ja mojemu robievam stale pred spanim vecer... nech si kazdy vravi co chce... ale moze to byt aj nieco ine, a to,ze place po navsteve je zhoda nahod,,,, moj mal stale lampu zapnutu aj cez noc, aby ked otvori ocka, tak nebola tma, mali sme ju zapnutu kazdu noc skoro do roka,,, moze,ze ju boli brusko,usko, naduva ju ,koliky, alebo len uvolnuje napatie nahromadene pocas dna-mala vela podnetov a nevie spracovat., alebo len chce aby si k nej prisla a bola s nou..... moj tiez place zo sna a spi,,, ale mal rok a takyto plac mava len 2 tyzne a uz sa to lepsi, ale tiez som pri nom vela nenaspala doteraz......deti jednoducho placu... vyrastie z toho velmi rychlo, az ti bude luto,, ja neverim,ze moj mal rok,,,

anjelicek26
15. júl 2012

@laksmi - neviem, co znamena z oci, asi nejaka povera ci co 😕 Kazdopadne - tvoje dietatko je na teba velmi naviazane, nervozne z kontaktu s cudzimi - mas dve moznosti - zintenzivnis to, aby sa to pre dieta stalo normalnym - alebo to uplne obmedzis do veku, kedy bude otvorenejsia novym ludom.. Ja som za prvu moznost, dieta nemozes uplne vynat zo sveta, proste si musi zvyknut...

dejka77
15. júl 2012

@laksmi Mozno je to len o tom, ze ma prilis vela podnetov pocas dna a nevie ich spracovat. V jednej knihe som o tom citala, pisalo sa tam presne to, ze ked mas trebars navstevu, cize venuju sa aj babu tak potom vecer zacne plakat a rodicia sa potom cuduju. Ja by som tipovala to.

tinki
16. júl 2012

@laksmi červená stužka ti nepomôže.. 🙂 Môže byť aj to, že malá je veľmi citlivá, vníma známych ľudí, vníma ak je pri nej niekto cudzí..a má zrejme strach z nepoznaného a to sa jej uloží v hlavičke..Deti takéto zážitky spracuvávajú pred spaním, čo v ten deň zažili. No a zrejme preto, ak zaspáva, tak sa jej to zobrazí v hlávke, nová tvár a strach z toho čo bude..Už je staršia tak si všíma svet okolo..Neboj ona z toho vyrastie. Je jednoducho tak citlivá.

slivka3
16. júl 2012

@laksmi Každé ráno si ju pretri pyžamkom z opačnej strany tri-krát po tváričke od vrchu dolu,malo by to zabrániť urieknutiu.

sympa1
16. júl 2012

😀 že ake povery .... nedeje sa nic neprirodzene...proste si mala musi zvyknut a prejde ju to...žiadne ritualy ti nepomozu

lenka_b
16. júl 2012

moja dcera to tiez zacala robit v rovnakom veku. Proste plac nenormalny, to bol taky iny plac.. Ale ona zas nemala rada chlapov.. Neviem preco, ale chlap sa na nu nemohol ani pozriet, nie to sa k nej ozvat. Ono to trvalo dlho, riesili sme to tak, ze ak nejaky chlap prisiel k nam na navstevu, tak si ju nevsimal, az kym si ona nezvykla a nezacala sa usmievat na neho. Trvalo to dlho - si pamatam, ze mala mozno viac ako rok. Ale potom to nejako ustupilo a teraz ludi zboznuje. Co sa tyka tej povery - na to ja neverim, ale kto som ja, aby som to vyvratila 🙂 Skus ju pritulit a spievat jej oblubenu pesnicku - nam to pomahalo, uplne sa pri tom ukludnila

midana
27. sep 2015

Dobrý den,moj 19m syn ak prideme niekde kde sa mu nepači tak začne strašne ale strašne plakat až sa zajakava a neprestane pokial odtial neodideme.Je to normálne?Vyrastie z toho? Mam to riešit s lekárkou?Dakujem za rady