4-dňový novorodenec a stolica

10. aug 2022

Dobrý večer, je normálne že 4 dňovému dievčatku som dnes na plienke nenašla nič ? Našla som len trošičku krvičky a moč pri nočnom prebaľovaní. Nie je nekľudná iba keď je hladná no automaticky si ju vtedy prikladam, kojím ju mliečko sa mi rozbehuje prisaje sa, no neviem koľko toho vypije, no v pôrodnici ju dokrmovali umelým 2-3x lebo inak by nezaspala, kojím do vtedy kým chce a na prsníku aj zaspí. A umele mlieko som ešte dávať nechcela bola by to posledná možnosť….Čo s tým ? Pediatričke mám volať alebo ísť za ňou do 24hodín od prepustenia z pôrodnice čo je v podstate dnes. No mám obavy je niekto kto to už riešil ?🥺 som prvorodička…dakujem za rady

sashenka26
10. aug 2022

Pediatričke zavolať určite hneď ráno. Plne kojené bábätká zvyknú materské mliečko stráviť úplne, preto niekedy nemajú stolicu, hlavné je, že ciká. Ale krv môže znamenať viac vecí, od pozdráždenia z nevhodnej plienky po závažnejší problém. Aj keď ju v pôrodnici dokrmovali UM,záleží od značky, niektoré zvyknú zapekať. Keď má tvrdšiu stolicu, aj preto môže byť krvička, len nepíšeš, či nemala stolicu len 1 deň alebo viac.

rosalie1411
10. aug 2022

Nam v pôrodnici vraveli, aby sme sa nezkakli, ak bude mať dievčatko krv v plienke. Ma ako keby falošnú menštruáciu z tvojich hormónov.. Môže mať dokonca aj vytok.. Ale pre tvoj kľud to spomeň pediatricke. 😊

anavixy
10. aug 2022

Myslim si zo skusenosti s prvorodickami, ze to nebude krv, ale uraty z mocu, uplne neskodne, treba babatko prikladat co najcastejsie, kludne aj kazdu hodinu, ponuknite prsnik vzdy ked bdie, nie len ked je uz nespokojna 🙂
Ale tak ako sa pise vyssie, v tele nivorodenca este koluju hormony z vasho tela, moze mat skutocne aj “menstruaciu”, vytok, zdurene prsniky… vsetko odoznie v priebehu 8 tyzdnov.
Dojcene dieta nemusi mat stolicu kludne aj 10 dni, no moze kakat aj do kazdej plienky, v tomto veku su to take extremy, vsetko je normalne, pokial je babatko spokojne, nie je nafuknute, neboli ho brusko. 🍀 pediatricke treba zavolat, ze ste doma z porodnice a objednat sa na prvu poradnu.