4 a 7 ročné dcéry sú pozitívne na Covid-19

pusinka263
3. dec 2021

Ahoj. Aky je postup pri deťoch ked su pozitívne? Nasa pediatricka nam dnes nedvíhala telefón. Starsia dcera pokasliava a sem tam fukne nos, mladsia ma ale niekedy aj zvýšenú teplotu. Co treba robit? Doma sme okrem manzela všetci pozitivni.on si covid peklom presiel minule Vianoce. Ďakujem

patka06
3. dec 2021

Boli ste na PCR test ?..ak nie objednať čo najskôr a uviesť príznaky,
ak je pozitivita potvrdená tak dodržiavať karanténu a v pondelok kontaktovať detskú lekárku - môžeš aj cez sms alebo mail

hela_tn
3. dec 2021

@pusinka263 Veď normálne fungujete len v karanténe..ak treba zraziť teplotu,tak niečo od teploty,ak kašle,tak od kašľa,ak ju boli hrdlo,tak niečo na cmulanie, plus vitamíny C,D, Zinok..

jarmila2010
3. dec 2021

nemate na pediatricku email,aby si jej napisala?vela dr,tak funguje...a pokial sa stav nebude zhorsovat,tak tlmit symptomi choroby..lieky od bolesti a teploty..kvapky do nosa a od kasla.....nam dr prepisala aj isoprinosin ...

pusinka263
autor
3. dec 2021

@hela_tn ta normalne nefungujeme. Ja lezim väčšinou. Dostala som antibiotiká hned od dr,tak som chcela vedieť ci aj deti nieco dostávajú alebo nie.

pusinka263
autor
3. dec 2021

@jarmila2010 nie,nemam email na nasu pediatricku. Dávam dcére pri teplote paralen a inak nema ziadne tazkosti. No moze sa stat čokoľvek a ide vikend,preto sa informujem. Vdaka

jarmila2010
3. dec 2021

@pusinka263 vies,co?u nas bola pozitivna,len tretiacka..ja so synom neg...nasledne na 5.den zacal mat syn priznaky..upchaty nos,bolest hrdla,zimnica...a bezne lieky nezaberali,tak som volala pediatricke...dala antb a iso...stav sa mu ...a nakoniec,po opatovnom pcr,aj tak negativny a aj ja...takze ho,takto skolila zrejme angina...

pusinka263
autor
3. dec 2021

@patka06 objednani su,ale az 9.12. robili sme im domaci ag,hned ostal pozitívny.

jarmila2010
3. dec 2021

@pusinka263 nurofen daj..sa paralenove pripravky vobec nepouzivam...mne sa neosvedcili...a ja som sa k pediatricke dovolala po 12h...nasledne mi dala cislo na ambulantny mobil,pre surne volanie...na email mne reagovala moja obvodna...a kazala volat v presny cas na druhy den,kedy mi aj hned telefon zdvihli...

jarmila2010
3. dec 2021

...a ja doma vobec netestujem...antigeny maju za mna mizivu vypovednu hodnotu

sense
3. dec 2021

Moja 8r pozitívna mala teploty do 38 a bolesti hlavy na noc som jej dala prvé dva dni paralen, tretí deň už bolo dobre, ja som AG ani nerobila keďže chorá nebýva a ráno sa sťažovala a bolesť hlavy plus teplota šli sme ešte v ten deň na pcr

pusinka263
autor
3. dec 2021

@jarmila2010 nurofen nemame. My davame paralen ktoru nam aj zabera. Obom deťom vzdy pekne zabral pri teplote. Zvláštne ale je ze ked je dcera za normálnych okolností chora so zvýšenou teplotou,tak len leží, spi,nevladze. Ale teraZ funguje normalne. Hra sa, behá....

jarmila2010
3. dec 2021

ved,uvidis..objednaj na pcr..to mas najistejsie...a nurofen je aj protizapalovy ...

patka06
3. dec 2021

ATB sa na Covid automaticky nedávajú , ak je teplota len zvýšená nezrážať - organizmus sa bráni sám . Paralen až keď bude nad 38,5 .Veľa veľa tekutín. Ak len sem tam pokašliava a fúkne nos, podľa mňa nemá zmysel zbytočne zaťažovať organizmus liekmi.
Môžem sa spýtať, prečo je PCR až na 09.12., veď to už budú aj po chorobe?

gelifil
3. dec 2021

preco mas hned ATB?

luccija
3. dec 2021

@pusinka263 tak si nájdi niekde mail na Vašu pediatricku..
@patka06 tiež ma to prekvapilo..

euka210
3. dec 2021

@pusinka263 objednat sa na pcr test v prvom rade, hlasit to lekarom a byt doma v karantene. Lieky na kasel ci teplotu mate doma ci v lekarni, vitaminy...
Svagrina sa detskej tyzden nevedela dovolat.

euka210
3. dec 2021

@pusinka263 moj bol pozit, mal 38C a normalne fungoval, dalsi den ho bolela hlava a dalsi den uz ok. Pokial nie je horucka tak zbytocne na 37,5C uz davat proti teplote lieky. Deti to maju vacsinou ako beznu virozu, aj ja som mala len ako nachladenie len s panadolom. Svokra s kaslom, teplotou a unavou uz dostala Atb. Atb sa davaju ked to je vaznejsie.

pusinka263
autor
4. dec 2021

@patka06 to neviem. Tak mi prisiel termín.tiez som bola prekvapená.ja som mala termin hned na dalsi den.

pusinka263
autor
4. dec 2021

@gelifil ze standardny postup antibiotiká a rtg pluc. Mama so sestrou su tiez pozitivne a rovnaky postup. Sumamed,erdomed a isoprinosine + vitaminy. Mame kazala dr este kupit aj oxymeter.

maciatkolulu
4. dec 2021

@pusinka263 zvláštny prístup... Atb hneď. No, tak čo už.

patka06
4. dec 2021

@pusinka263 neskorý termín dávajú väčšinou ak ide len o kontakt bez príznakov, na druhý deň /ak toho majú veľa max. na tretí /dávali termín pre tých kto majú príznaky preto ma to udivilo
Štandardný postup - dať ATB hneď rozhodne nie je, pretože ATB pri vírusovom ochorení nemajú zmysel. Jedine ak sa vyskytnú iné komplikácie napr. zápal.

svetlanka111
7. dec 2021

@maciatkolulu vies co ano niekto dostane atb hned a vela citam ze pomohlo.