4,5-ročný zvracia a má teplotu

kavicka12
1. sep 2020

Ahojte prišlo to náhle zo spánku sa nedávno zobudil a začal zvracať k tomu teplota 38,4.Teras spí ,neviete čo to môže byť veľmi sa bojím ešte sme to nemali neviem či s tým máme ísť hneď k lekárovi dala dom mu od teploty aj od žalúdka

janinah
1. sep 2020

hned nie,treba počkať čo bude do rána,v noci ho sledovať,čo presne si mu dala?

kavicka12
autor
1. sep 2020

@janinah nurofen 7ml.uz ani neviem koľko sa dáva dlho nemal neplotu má 17kil ,a algifen 5 kvapiek

kavicka12
autor
1. sep 2020

@janinah máme problémy aj so stolicou tak ešte o 7 som mu dala glicerinovy cipok no márne a ráno dulcosoft berieme na odporúčanie z gastra

kristina2015
2. sep 2020

@kavicka12 7ml sa môže dávať tuším nad 20 kilo. Na boku krabičky je písané dávkovanie . 3-7 ročne dieťa 5 ml 4x denne.Sleduj čo z toho bude bežná viróza max3-4 dní teploty. Ak bude vraciat viac ,hnackovat ,celkovo sa zhorší stav treba k lekárovi alebo sa nebude dať zraziť teplota.

hettinka
2. sep 2020

@kavicka12 ten algifen by som dieťaťu radšej nedávala. To je od kŕčov v bruchu, bolesti, nie od žalúdka.
Nasaď mu 1-2 dni diétu a nejaké probiotiká. Čaj dávaj po lyžičkách. K lekárovi až ak by vracal komplet všetko, aby nebol dehydrovaný, alebo neustupovala teplota.

lenka2710
2. sep 2020

@kavicka12 ja som zvykla malej vždy pri zvracani dávať domáci mätový čaj, ak nemáš tak aj z obchodu! Dávala som jej ho po lyzickach, prvé razy vyzvracala ale potom už v pohode! Jest nemusí, nech hlavne pije a od teploty nurofen 5ml dávam malej

lubik87
2. sep 2020

@kavicka12 dcéra minulý týždeň presne toto isté po dvoch dňoch už bola fit . Syn aktuálne horúčkuje ale be vracania a dva týždne dozadu bratranec tiež.vracanie a horúčka tak isto len pár dní ...asi nejaká viróza...

lubik87
2. sep 2020

@kavicka12 ozaj a nedávaj sirup od teploty a treba diétny režim , probiotiká atd

andrejka1974
2. sep 2020

Teraz je viroza crevna jeden den zle a dalsi uz v pohode presli sme si s tim cela rodina

kavicka12
autor
2. sep 2020

Ďakujem vám ozaj už mu nieje nič behá po dome akurát nič do neho nedostane m ani vodu nechce od rána vipil asi 20 ml

mon2523
2. sep 2020

ale tak dobre znamenie je, ze je mu teda lespei. pit a tak by som mu davala ozaj pomaly, aby sa mu to nevratilo, kedze ma rozhadzany zaludok a aj voda moze byt pre neho tazka