3-ročný syn nekakal už 3,5 dňa

babyttcirl
6. júl 2024

Ahojte mamičky,

Prosím o radu. Syn je totálne zapečený. Sme na dovolenke v Tatrách a už 3,5 dňa nekakal. Dala som mu slivkovú šťavu, ovsenú kašu, 6 kvapiek detského Gutalaxu dnes a čakám, čo sa stane. Nesťažuje sa na bolesť bruška. Ani sa mi nezdá, že ho má tvrdé. Ako dlho ste najviac mali zapečené dieťatko?

Zajtra sa vraciame domov. Dúfam, že sa dovtedy vykaká. Kedy sa mám naozaj začať obávať?

klip0
6. júl 2024

A papa tam rovnaké množstvo ako doma ? Možno to len zadržiava keď je mimo domu

xlucia
6. júl 2024

kup glycerinove cipky a daj mu dva

gabika029
6. júl 2024

@babyttcirl ak ma aspoň prdiky tak by som ešte počkala. Ak nie treba to nejak riešiť. Nespapa sušené jablčka alebo sušené slivky? To by šlo ľahšie. Pri najhoršom glycerínovy cipok to istí.
My sme s malým malk takýto problém ale on sa bal kákať. Nekakal nam aj 5 dni lebo držal. Potom som už musela zvýšiť hlas a vykakal sa. Ale bol to masaker.

zuzinka888
6. júl 2024

Tak teda moj brat nikdy nikde na divolenke ci vylete nekakal. Vzdy doniesol domov- ako soravny gazda🤣🤣. Casto sme zo zastavky/ stanice museli sprintivat domov a mama uz kilometer pred domom musa mat pripravene kluce- ak by ich mala zapotrisene v kabelke- posral by sa pred vchodom🤣🤣🤣. Mozno aj vasho to ked zastrngas klucami pred vchodom.😂

babyttcirl
autor
6. júl 2024

@gabika029 ma prdiky už od včera.. glycweinovw čipky mam tiež ale 1 vytlačil a druhy si nechal zaviesť... reval ako tur

babyttcirl
autor
6. júl 2024

@xlucia kupila som, dala som 1 a vytlačil ho von. Druhý si nedal zaviesť...

kleopatra114
6. júl 2024

Moje 8 ročne dieťa ( odkedy nema plienky ) má stolicu 2 krát týždenne . Niekedy sa stane, že sa vykaká na 6 deň . - chce sa jej , ale je napríklad v škole , vonku , na výlete , zadrzi to a doma sa už nedá . U nás je to psychické

lubkovaandrejka
6. júl 2024

@babyttcirl ked tak kup easylax, ten urcite zaberie.

vreckovka2
6. júl 2024

Bezne nekaka mimo domu? Skus mu vytvorit podmienky na kakanie. Dopriat mu cas a pokoj. A vysvetlit preco musi kakat. U nas zabralo, ze ak sa vykaka, tak mozeme ostat o den dlhsie. Ak by nekakal, ja by som isla domov, uz aj tak mu to pojde tazko.

babyttcirl
autor
6. júl 2024

@vreckovka2 podľa mňa kaka aj mimo domu. To nebýva problém uplne. Síce raz pri mori s tým mal problém. Už dnes 2 x skúšal, ale ešte len prdky. Snáď mu ten gutallax zaberie..

babyttcirl
autor
6. júl 2024

@kleopatra114 u 2 x skúšal a ze nejde. A prdi. Tak snáď sa to podarí.

babyttcirl
autor
6. júl 2024

@xlucia dala som 1 , niečo máličko vyslo a inak nič.. ja už som z neho zufala, hodinu plakal, z eho to boli..

henka123123
6. júl 2024

U nas naj zabera easylax

stanulienkat
6. júl 2024

Nestresuj. Moze nemat stolicu kludne aj 5 dni. Je dolezite, aby odchadzali vetry.

banalu
6. júl 2024

Ja by som dala forlax, ak nezabera tak lecicarbon cipok, nie glycerinovy a ak ani to by nepomohlo tak je tu este easylax.
Moja ma prisny rezim nariadeny gastro doktorkou, vsetko co som spomenula mam od nej.
A HLAVNE treba aby dieta veeeeeela pilo vody, bez vody creva nevedia dobre fungovat.

tamara321
7. júl 2024

Tiez odporucam forlax duphalac otruby probiotika-teraz s cipkom aj 3 dni ked bude kakat lebo ho to bude boliet, a potom uz bez ale davaj tej forlax kym nebude sam kakat bez bolesti

babyttcirl
autor
7. júl 2024

@tamara321 pôjdem kúpiť forlax, dnes cestujeme domov . Už má na pohrať tvrdé brusko na jednej strane.. snáď sa to dnes podarí.. keď nie, ideme k pediatricke ráno.

henka123123
7. júl 2024

@babyttcirl forlax nezabere hned.musi sa brat niekolko dni po sebe a nam nezabral ani po tyzdni.jedine z coho sa hned do 10 minut vykakal bol easylax je to mikroklistir

babyttcirl
autor
7. júl 2024

@kleopatra114 no je to už u neho psychické. Sme doma..beha furt na zachod annic

petronela1985
7. júl 2024

@babyttcirl my sme mali s dcérou takéto trápenie dva roky. Čo všetko som ja vyskúšala... Ono keď ho to bude bolieť, amen tma, bude zadržiavať stolicu a to je nekonečný kruh. Nakoniec pomohlo, keď som dcére začala dávať ľanové semienka a nezriedený domáci bazový sirup. Začala chodiť pravidelnejšie a už nebol problém. Držím palce ✊

dada4
7. júl 2024

@babyttcirl jednoznačne si mala skúsiť easylax , tam je podľa mňa 100% istota že sa vykaka....

babyttcirl
autor
7. júl 2024

@dada4 mam ho doma, ale počkám do zajtra a potom dam

babyttcirl
autor
7. júl 2024

@petronela1985 už sa to PODARILO!!! Huraa, po 5 dnoch!! Konečne!! @dada4

dada4
7. júl 2024

@babyttcirl tak super👍😉a samému či si mu pomohla?
Moja dcérka mala veľké problémy s kakanim 3roky sme sa trápili 😞, vyskúšali mozne-nemozne...nekakanie 10dni,hrozne to bolo. Držím palce aby bruško už fungovalo😉

babyttcirl
autor
7. júl 2024

@dada4 sam, ale napchala som do neho všetko, zo šťavy, lactecon, milion vody, tepla, masaze, makrobioticke ochucovadlo, plávanie v bazéne.. všetko