3-ročného synovi sa nedá stiahnuť predkožka

22. máj 2024

Dobry den, mojmu 3 rocnemu dietatku sa vobec neda stiahnut predkozka. Ma tam len mini dierku, sa divim, ze sa mu da vobec cikat. Uz sme objednani k urologovi. Este idem kupit pinda mast. Myslite, ze je este sanca, ze pinda mast pomoze aj ked sa vobec neda stiahnut predkozka? Ci uz to bude len na obriezku? 😪😪😪

petamich
22. máj 2024

Vacsine deti sa uvolni do 3 rokov a casti az v puberte, vobec to nemusi byt na obriezku, nas bude mat tri tiez mu nejde a pediatricka to neriesila, kazala len, ze mame postupne skusat

doriiis
22. máj 2024

Ale prosím ťa,čo robíš paniku? Predkozka má čas zliezt dole až do puberty.Urologa zrus,masť si kúp a pomaly,postupne každý deň trocha sťahuj.Pojde to pomaly ale pojde

autor
22. máj 2024

@doriiis Dakujem, presne to aj urobim. Doktorka ma vystresovala, ze to je uz je len na operaciu a mame ist k urologovi.

anonymous87
22. máj 2024

Moj mladsi ma 4 a tiez len mini dierku 🤷‍♀️ skusame, stahujeme. Zatial neriesim velmi. ale ja zas nerobim ani z obriezky nejakeho strasiaka. Starsi (11) ju absolovoval vo februari (tam ale boli zdravotne indikacie, kedze ako 7 rocny mal uraz a cele sa mu to tam zjazvilo)… nic hrozne sa nedialo 🙂

deedol
22. máj 2024

sla by som k tomu urologovi. u nas pinda mast vobec nezabrala, dostal kortikosteroidovy krem na predpis a ten fungoval.

hariet
22. máj 2024

Do puberty ma cas, nedaj sa vystresovat neinformovanou doktorkou a nesposob zbytocne synovi traumu. Precitaj si relevantne info k tomu a tym sa riad.🙂

nikdenikto
22. máj 2024

Môj mal len dierku do 5 rokov. Skúšala som pinda masť, slezovy krém a aj kúpele v sleze. Nič nepohlo. Detská lekárka predpísala masť (tiež kortikoidnu) a pomohla behom 2 týždňov.

zorkahorka
22. máj 2024

Objednanie u urologa nerus, chod. Da ti pokyny, ako to upravit. Bud ti da kortokoidnu mast, alebo ti povie, aby si kazdy den pomaly stahovala. Mimochodom, boli sme u velmi uznavaneho detskeho urologa a pinda mast nepoznal. Povedal len - neviem, co to je, ale je to bylinkove a lepsie ako nic. Nepouzivali sme ju, len sme stahovali pocas kupela kazdy den a pekne pomohlo

sisska96
22. máj 2024

Keď doktorka hovorila že treba ísť tak treba. Tu nevidia tvoj problém a nie sú lekári

lia2022
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lia2022
22. máj 2024

@lia2022 Keď som bola so synom na 2.ročnej poradni a spomínala pediatričke taký istý problém, predpísala mu triamcinon-kortikoidnu mastičku a zabrala perfektne. Pinďa masť sme používali tiež a to je slabota. Vravela doktorka že máme skúšať lebo po 3.roku posielajú urologovi a tam preťahuju nasilu..ale asi ako ktorá doktorka to rieši 🤔.

andreatytler
23. máj 2024

Nezijem na Slovensku. Syn ma 4 roky a pediater sa ani na jednej prehliadke nezaujimal o predkozku. Je uplne normane cakat do puberty. Uvolnilo sa mu to asi pred 3 mesiacmi. Dovtedy vobec nic.
Toto su skutocne prezitky co niektori doktori robia.

elinka1051
23. máj 2024

U syna mini dierka na cikanie, balonikoval, nezabralo vôbec nič ani pinda masť ani ta hormonálna masť, v 4 a pol roku bol na obriezke a som rada, ma pokoj