3-ročná nevie ohnúť prsty na pravej nohe

13. sep 2024

Ahojte, máte niekto skúsenosti z niečím podobným...dcerka( 3roky) nevie ohnuť prsty na pravej nohe,na ľavej áno...ako my aj cvičíme ale toto som nevedela ze ona vôbec nepohne pravú nohu (prsty) co to môže znamenať? V pondelok zavolám fyzio ale robím si starosti ze čo z tým

suptdi
13. sep 2024

Detská mozgová obrna, pnutie svalov...

anjelicek26
13. sep 2024

Mala porazka,upchata cievka v mozgu, tromboza...?? Neviem, či je fyzio práve najkvalifikovanejsi človek na túto otázku.. skôr pediater a neurolog...toto nebude len slabsim svalstvom.

autor
13. sep 2024

@anjelicek26 nie nič z toho nemala, je ale predčasné narodená

suptdi
14. sep 2024

Tak to môže byť tá obrna, to by sedelo.

nikaeli
14. sep 2024

A doteraz to šlo? či od narodenia nimi nehýbe?
Ako cvičíte? pod dohľadom fyzioterapeuta? a ten si to nevšimol? ani pediater na prehliadke?

autor
14. sep 2024

@nikaeli predstavte si ze ano teraz som to zistila 😢cvičíme od narodenia tým ze je predčasné narodená,chodíme aj k fyzio a to som s nou bola predtým u viacerých... aj ortoped takisto neurolog ale to len kontroly.Len tak som s nou skúsila aby mi pokrcila prsty ukázala som jej ako a ona my vraví mamka to sa mi nedá takže sama nepohne na pravej,ale ked som jej dala gulicku medzi prsty aby ju zdvihla z nozkou tak to celkom šlo nie na 100% aby šlo....som nasrata ze som nato neprišla skôr 😭

nikaeli
14. sep 2024

No dobre, nespravíte s tým už teraz nič, zbytočne sa budete na seba hnevať. Mňa skôr zaujalo, že si to nevšimol nikto z lekárov. A ako chodí? veď pri chôdzi sa prsty ohýbajú..

autor
14. sep 2024

@nikaeli nie žiadny lekár ani fyzio si to nevšimol ani nespozoroval....no na prvý pohľad by si to nikto nevšimol ma trochu takú kyvavu chôdzu...ani nič strašné,inak normalne chodi...

nikaeli
14. sep 2024

Skús si všimnúť, keď ide naboso, ako pracuje s chodidlom..

sofia1979
14. sep 2024

Ako kyvavú? Skontroluj aj ruku na tej strane celkovo stav ako chodí a hýbe sa ako ovláda prsty na nohe počas chôdze akú má motoriku prstov na ruke na tej strane porovnaj obe nohy pravú aj ľavú takisto ocka

autor
14. sep 2024

@sofia1979 tak trochu nestabilnu chôdzu, prsty na nohe na boso ma normálne nič není vidieť, práva ruka motorika v pohode...ved aj naposledy na neurologii chodila na boso pri doktorke a nič nepovedala

sofia1979
14. sep 2024

Hlavne buď v kľude nemusí to byť hneď obrna hneď Dr a rieš, držím palce

autor
15. sep 2024

@sofia1979 ďakujem ,dúfam ze to nebude obrna

sofia1979
15. sep 2024

Moc držím prsty verím, že to bude ok

barbora854
24. sep 2024

Koľko ma rokov ?nasa je tiež predčasná 24 tt ma 4 roky a nestabilní chôdzu a dala jej Neuro titul Dmo takže myslím že u vás to skôr ci neskôr bude tiež vid už tie prsty na nohe .je to úplne jasná vec

autor
24. sep 2024

@barbora854 ma 3 roky, no ohnut ich nevie na pravej nohe,ale zas napr.gulicku zo zeme s nozkou vie pekne chytiť prstami tak neviem...tiez trochu nestabilnu chodzi, titul zatiaľ nemáme žiaden, a máte ešte aj nejaké iné problémy?

barbora854
24. sep 2024

Nerozpráva ešte iba hatlaniny a baba mama papa mňam nie
Diagnózu nejakú na správe mať ale musíte .a vy máte ešte nejaké problémy ?

nikaeli
24. sep 2024

a čo teda povedala fyzio? volala si jej?

autor
24. sep 2024

@barbora854 ma pisane CTP...nie ine problémy nemáme, ona je šikovná, múdra, pekne všetko rozpráva

barbora854
25. sep 2024

To písali aj nám potom mi dr vravela že po troch rokoch to už písať nemôže ako dg tak napísala dmo

barbora854
25. sep 2024

@barbora854 naša je tiež šikovná rozumná múdra