3-ročná má zväčšený jeden prsník - mám sa báť?

elisa1910
2. jún 2020

Zdravím maminky prosim vas pred par mesiacmi sa mojej 2 rocnej dcerke zvacsili prska.. Riešila som to a pediatrom a keďže papala vela kuracieho maska tak mi kazal jej prestať davat a ze uvidíme.. Tak sme kuracie vylucili a naozaj sa jej zacali zmenšovať. Lenze kym to prave ma uz uplne ploche to lave je este stale trochu vypukle aj ked aj to sa zmensilo len ma hneva ze ich este nema rovnáke resp. ze sa jej nezmensili naraz.. Mam sa bat?.. Alebo pockat ešte..

kiki68
2. jún 2020

@elisa1910 este pockat a nedavat to kuracie vobec. Osobne by som zhanala iba z domaceho chovu maso. Moznosti su vzdy, ludia maju kraliky a kadeco

elisa1910
autor
2. jún 2020

@kiki68 musím priznať ze parkrat mala odvtedy ale to lentak ze do polievky sme jej dali.. Par kuskov

sunny8
2. jún 2020

To budú tie hormóny v tom mäse. ☹️ Ja svojej dávam mäso len raz do týždňa aj to kuracie mala asi len raz odkedy papa normálne jedlo a to už bude mať dva roky. Tí čo sa tomu venujú čo zostavujú špeciálne jedálničky by ti vedeli poradiť ako nahradiť tú "hodnotu" ktorú má človek z mäsa niečím zdravým čo neublíži.

elisa1910
autor
2. jún 2020

Uz jej nedam ani hlt.. A mozu to robiť aj kupované ovocne výživy? Lebo aj to ro raz jedna mamička sppminiala

zuzanka.zuzu
2. jún 2020

kuracie doma nejem ani ja, nie ešte deti... nestačí, že občas sa pritrafí v nejakom jedle v reštaurácii (napr. šalát)? takže to tvoje "len tak do polievky" tu máš výsledok 🙄

evaachesa
2. jún 2020

@elisa1910 fuj to je hrozne cim krmia tie zvierata...minule som o tom citala ze dievcatkam mozu zacat rast prsia z tych hormonov cim su krmene hlavne kurcata 😒 moja mama na mna pozerala ako na sibnutu ze ci to uz neprehanam a ci maly nemoze jest to co my .. ci musi mat specialne 🙄 akurat nedavno som totiz zacala syna prikrmovat a hladala som kvalitne maso, zeleninu an ovocie...nasla som kvalitne potraviny (aspon dufam) v obchode Fajne v Dargove, pekne zlte kuracie prsia, aj morcacie, pekna zelenina, ...telacie pre deti v 100g sackoch som nasla vo Freshi a v Kauflande maju baleneho kralika z farmy po 500g ciste masko z chrbta. Skus popozerat tam. Inak mozno by som skusila ist s malou na endokrinologiu s tymto. Drzim palce a vela zdravicka 🙂

kiki68
2. jún 2020

@elisa1910 ja by som kupovane vyzivy pri takomto probleme nedavala, tiez to konzervuju chemiou, aby to rok vydrzalo niekde na sklade. Radsej obetujem cas a investiciu na varenie priamo. Ja by som maso ako take nevyradila, ale nahradila kvalitou a menej casto. Rovnako zeleninu mozes objednat bio z farmy v debnicke. Ako ja neviem, ale mne tie Hipp vyzivy vzdy v praci tak umelo pachli.

syslik81
2. jún 2020

ak mas moznost kupit domace kuracie... kupovane nielen kura je plne hormonov... a nebo zrovna sa to

brezza
2. jún 2020

@elisa1910 neboj ono sa to upravi.
A co sa tyka kvalitneho masa a vyrobkov odporucam predajne farmfoods maju natur vyrobky, bez gmo, aditiv...
https://www.farmfoods.sk/onas-menu

simca06022011
2. jún 2020

Tak urcite to bude chvilu trvat, kym sa telo da do poriadku... Ty ale najlepsie urobis ked prestanes tie kuracie masa kupovat v obchdoch uplne... a rovnako aj ostatne masa. Ja viem .. ono sa to povie.. keby to urobili vsetci, tak nemame kde kupovat a nie je to lacna vec :D ALE ked vidis, ze ti dieta takto citlivo reaguje na hormony a kadeco v mase, tak je na case to zatrhnut. Aj vam ostatnym doma urobis sluzbu. Vsetko maso sa da zohnat od farmarov (rovnako napr. aj vajcia), a netreba ani kazdy tyzden cestovat, ja mam mrazak a kupujem naraz maso hovadzie, bravcove a jahnacie.... po cca 10kg, presne naporcujem, oznacim a mam... sliepky a hydinu, kraliky naozaj malokedy mame (sice na dvore behaju, kto by tych clenov rodiny jedol), ale aj na to mame pana co nam posunie, alebo ideme na vylet do HU a kupime si na trhu od babky :D A dalsia vec je pestrost stravy.. "vela kuracieho" u kopy ludi znamena, ze je to v podstate jedine maso co jedia, ked to clovek rpestrieda s inymi druhmi, rybou, nemasovymi dnami tak svojmu zdraviu len pomoze. Odporucam sa dostat ku "zdroju masa", nakolko napr u nas som vo farmarskom obchode kupovala a mali len take mini-pidi porcie, a ceny boli o mno vyssie ako ked som to kupila priamo pri zdroji.

simca06022011
2. jún 2020

@evaachesa inak tie pekne zlte kuracie prsia som nikdy na dvore pri nasich a ani od gazdu kupovanych kurencoch nevidela, ani babky v HU na trhoch nemaju zlte kurence... tiez by ma zaujimalo cim to chovaju..

simca06022011
2. jún 2020

Inak neviem z kade ste zienky, ale skuste si na FB pridat skupiny okolitych dedin, priadne mozu mat rovno bazarove skupiny vytvorene ale su aj take celoslovenske... u nas bezne predavaju susedia vajcia, med, maso rozne, kozie mlieko, syry a uz som videla aj zeleninu :D

lenka2710
2. jún 2020

@elisa1910 toto ma len utvrdzuje v tom, že nemám prestať doma pestovať vlastnú zeleninu a chovať kurence, aspoň to, lebo bohvie co za svinstvo je v tých obchodoch! Bože, je to fakt hrozne! A kto si naozaj nemôže dovoliť drahšie a kvalitnejšie??
Este chvíľu počkaj, či sa nezmensi aj to druhe a skus pohľadať vo svojom okolí, či niekto nechova napríklad kurence, zajace, či niekto v okolí nepredáva domáce vajíčka, pripadne sa hod na fb a niekto sa podľa mňa ozve 😉 oco tiež choval zajace a sem tam komusi dal, lebo už sme to nestačili jest 😂 určite sa ešte niekto najde

evaachesa
2. jún 2020

@simca06022011 no ja si take pamatam ked som bola este mala a chodili sme k babke na dedinu, tam som sa nahanala so sliepkami a kohutmi a samozrejme som potom odmietla zjest z toho maso a polievku...prave ta farba ma odpudzovala lebo z obchodu maso zlte nebolo..mohli ma nasi prehovarat kadejak, nedala som to do ust 😂 ale bolo to hlavne tym ze som videla ako babka klati tu kuru a potom chceli odo mna aby som ju zjedla 😂 a presne takto vyzeralo to maso co som kupila vo fajne ...tiez to bolo tusim od natur alebo farm foods...este aj moja mamka na to minule spominala, ze v obchodoch uz take kury nekupime ako mala babka 🙂

olivia_0309
2. jún 2020

Nedavajte kuracie dcerke ale ze vobec🙏🏼prosim... bude mat problemy,je v tom tolko hormonov a antibiotik...ak jej tazkosti prejdu tak len jedine z domaceho overeneho chovu,kde viete ze neprikrmuju tie zvierata hormonmi a nenapichavaju atb...ja som sa skrz kuracie maso dopracovala k vysokemu prolaktinu a opakovanym cystam, ktorych sa uz viac ako 12rokov neviem zbavit s uz sa ich ani nezbavim a okrem toho som mala obrvske problemy s hormonmi a o otehotneni a perepetiach s tym ani nehovoriac...Fakt to u tak malych bab spustaju hormony predcasne dozrievanie,pubertu atd a nakoniec tak ako mne predcasnu menopauzu v 28! Mate to vo svojich rukach tak davajte detom ozaj len zdrave veci a radsej bez masa ako taketo...Drzim prsty nech sa dcerke polepsi a nech to zvratitie, aby to nemalo nasledky✊🏼

evaachesa
2. jún 2020

@simca06022011 inak svokre ked som povedala ze som 500g kralika kupila za 8€ skoro ju vystrelo...ze pojde sa susedov opytat ci nevedia zohnat 🙂 tak to by bolo fajn...len tiez by som nezvladla porcovat celeho kralika...je mi to priam az nechutne, brrr ...vsak domace zvieratko pre niekoho 🙂

simca06022011
2. jún 2020

@evaachesa no musia to byt bud take druhy sliepok, alebo je to krmivom.. ja chovam cisto "zelenym", obycajnou pšenicou a kukuricou.. a zlte maso tie kurence ani sliepky ani kohuti nemaju. Ked tak vrstvu zlteho tuku maju sem tam, ale to je tak vsetko 🙂 Ale to co ma napr. HYZA ze to maso je priam kriklavo zlte, tak to je podla mna prilis (ine som nevidela, lebo uz to fakt nesledujem). Kedysi som citala, ze normlane chovatelia do krmiva pridavaju farbivo, aby bolo kura zltsie... Nuz ale to je jedno :D hlavne ze je zdrave, vieme na com vyrastlo.. zase su ludia co nevedia prezit ze domace kurence nie su veterinarne kontrolovane (ale nevedia, ze ani tie vo velkovyrobe nie su po jednom skontrolovane.. ). Kazdy si najde pre a proti 🙂

tatiana1329
2. jún 2020

Este by som pockala a uvidis ako to bude pokracovat... A ak jej chces robit nejake kuracie tak skus kupit BIO kuracie maso, teraz uz neviem kde som to videla musis sa po tom popozerat. Viem ze nie vzdy oznacenie BIO je naozaj BIO ( aj pri bio treba vitat zlozenie a podobne), ale aspon by som to skusila (az ked sa da dcerka doporiadku). To by nemalo byt napustene chemiou a hormonmi a podobne... Je drahsie ale mne osobne by to nevadilo ked to davam detom. Premysli, pripadne skus 🙂

simca06022011
2. jún 2020

@evaachesa ja som kupila v bille celeho za cca 9EUR asi pred mesiacom. A kedysi sme brali z farmy pri LC niekde (otec si nasiel inzerat na bazosi :DD ) za.. neviem... 4eur za kus?? No uplne lacno, oproti obchodu. Ja mam teraz tolko veci doma, ze uz taketo speciality velmi neriesim, ked som mala doma batoľa to som v kuse vymyslala daco ine :D

martul
2. jún 2020

@elisa1910 Báť sa nemusíš, moja dcéra mala to isté, ja som dávala kuracie mäso, ale s tým, že sme začali doma chovať brojlerové kurence, tým pádom viem, čo žrala a že v mäse nie sú antibiotiká a dcéra je v pohode.

evaachesa
2. jún 2020

@simca06022011 akoze nie doslova zlte, ale taka ina farba oproti tym ruzovym..asi tak ako vravis ze sem tam zlty tuk 🙂

evaachesa
2. jún 2020

@simca06022011 tak najlepsie veru ked mas moznost kupit takto domace a z farmy 🙂 a za super cenu 🙂

annamivo
2. jún 2020

@simca06022011 presne tak, mi si chováme doma a žltý je Max tak ten tuk na Tom a ten sa spraví zväčša vtedy keď sa dáva veľa zmäsky do krmiva a celkovo je to kura mastnejšie. Ale mäso sme žlté nemali NIKDY. Dochovame si aj bravčové aj hovädzie. Je okolo toho robota ale tak nič nie je zadarmo. A hlavne viem čo jem.

simca06022011
2. jún 2020

@annamivo my nedavame zmesy vobec.. nam sa tie sliepky vykrmia pri behani po trave, mame ich volne pustene vacsinou :D robota to je a nervicky riadne sem tam, ale zase aj taky antistress, take su krasne :DDDDD

annamivo
2. jún 2020

@simca06022011 tiež zmesi nedávame, momentálne máme 10 sliepok, 20 brojlerov, 15 husí pekne ohradené na záhrade. S tým tak roboty niet, ale s 🐷 a 🐂 ... No uff. Občas na prášky ale dá sa. Fitko zadarmo 😄

simca06022011
2. jún 2020

@annamivo 😂 my sme si minuly rok kupili dve husi, jednu nam zlikvidovala liska, druha mala byt na Vianoce na pekaci... Do dnes beha po dvore potvora, a doniesli sme jej este 3 male nech jej nie je smutno ... to je najlepsi strazca dvora :D Uz ani ja sa neodvazim na travnik skocit...

annamivo
2. jún 2020

@simca06022011 😄😄😄