3-ročná dcérka má tvrdú stolicu. Pomôže jej Fructolax?

mikitilik29
24. máj 2023

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto má s tým skúsenosti? Dcéra má stále tvrdú stolicu. Včera mala 3 roky a chcem jej skúsiť dávať toto.

shee11
24. máj 2023

urcite jej pomoze liek Forlax alebo Macrogol

mikitilik29
autor
24. máj 2023

@shee11 folrax jej dávam ale chcela som niečo prírodné

miruska1906
24. máj 2023

@mikitilik29 u malej od 2 rokov som pouzivala fructolax, podla mna skvele, odvtrdy nema uz ziaden problem a postupne sme vysadzali.

mikitilik29
autor
24. máj 2023

@miruska1906 tiež mala tvrdú stolicu? Lebo našej keď nedám ten folrax tak ma stolicu ako baranky, také bobky. A nechcem jej dávať stále ten folrax, nám ani probiotika nepomáhajú. Pije veľa, a aj tak nic

mikitilik29
autor
24. máj 2023

@miruska1906 a ako dlho ste ho používali?

janka_mamka
24. máj 2023

@mikitilik29 Ahoj ,pomôže jej úprava stravy, veľa veľa vlákniny.

mikitilik29
autor
24. máj 2023

@janka_mamka ja viem ze by mala jest veľa zeleniny a ovocia, lenže ovocie zje len jablko, banán, hrozno aj to podľa toho či ona chce. Zeleninu nechce vôbec a na silu jej to neviem dat. Tak co ma človek robiť. Len sa uchýliť k takomto riešeniu 😏 a práve preto hľadám niečo čo obsahuje vlákninu a prírodné zložky.

marcellka32
24. máj 2023

Ráno: pohár teplej vody nalačno, ovsena varená kaša+struhane jablko, kiwi, jahody, ananás, pomaranč
Desiata: hrozno
Obed: dusené mäso+ grilovaná zelenina, vyradiť zemiaky, ryžu
Olovrant: biely jogurt+probiotika probiofix
Večera: pečená ryba, kaša,
Vylúčiť: mrkva, banány, keksy, sladké pečivo, rôzne sirupy, čipsy, čokolády.... vylúčiť alergie na lepok, mlieko
Zaradiť: veľa vodného ovocia- jahody, melón, kiwi, hrozno...pohyb, masáž brucha, bicyklovanie, skákanie, švihadlo.

stanulienkat
24. máj 2023

Viac vody nech pije.

janka_mamka
24. máj 2023

@mikitilik29 Rozumiem. Myslela som to v dobrom. Vylúčiť biele pečivo úplne, ako píše marcelka. Prejsť na spaldové, lubi guľôčky v mliečku? V coop predávajú také spaldove lupienky, nahradiť tým. Ku každému jedlu zakamuflovat staci len uhorka, spraví veľa. Slivkova sťava, to deti ľúbia. Super je ešte hroznový mušt. Vravím naozaj z vlastnej skúsenosti.. tiež sme sa uchylili k takýmto veciam ale potom akoby bez toho nevedel fungovať. Črevo mu zlenivelo.. ale potom sme urobili rázne kroky a chceš nechceš musíš. Upravilo sa to o 100 % k lepšiemu.

nikpa
24. máj 2023

@mikitilik29 môjmu malému nepomohol. Skôr ovsené vločky pravidelne a kamilkovy čaj ale vyskúšaj, je to lepšie ako volake agresívne preháňadlo.

miruska1906
31. máj 2023

@mikitilik29 hej tvrdu a nevedela sa vykakat partner to doslova z nej vyberal, dlhodobo adi pol roka kazdy den, kedze to nie je navykove lebonto je iba z ovocia tak s tym nie je problem a casom som zacala kazdy druhy den davat, a pom uz len kazdy treti a pom vysadila