3-mesačný syn nedvíha ľavú ruku

dianastevanakova
1. aug 2024

ahojte, chcela by som sa spýtať či máte skúsenosť. môj syn pri obliekaní, kupani a hrani ma ľavú ruku stále zohnutú a drží si pästičku. V sede krasne do nej chytá hračku rozprestiera dlaň pozera palčeky, ale akonáhle s nou potrebujem niečo urobiť pritiahne si ju k telu. v noci keď spí tak ju krásne vie vystriet ale cez deň ani za pána. nevypadá ze by ho bolela aj ju používa len ju úplne nezodbihne nad hlavu ako pravú. vedeli by ste mi odporučiť čo robiť? ak máte skúsenosť co vám pomohlo?

janinah
1. aug 2024

Pediater čo na to? Asi by ho mal pozrieť neurológ a následne trochu pocvicit napr vojtovku

hipuska
1. aug 2024

@dianastevanakova 3 mesačne dieťa nemá este vôbec sedieť. V sede je pasívne. Má ležať na zemi, mať dostatočný priestor okolo seba a prevalovat sa. Uz je dosť staré, to nepoužíva tu ručku od narodenia?

lucia23529
1. aug 2024

Naša má tiež 3 mesiace a každý týždeň meni oblubenu ruku a tú druhu úplne ignoruje. 😀

dianastevanakova
autor
1. aug 2024

@hipuska
@hipuska práve že ju používal úplne normálne od narodenia. pozorujem to len posledne dva týždne. Doktorka tvrdí že je to normálne ze sa len postupne rozvíja. ale mam obavu práve preto že s tým vôbec nebol problem až teraz