3-mesačnému dieťaťu som popri antibiotikách nedávala probiotiká

blackcurrant
15. nov 2023

Prosím pomôžte. Môj 3mesacny synček bol chorý (kašeľ), doktorka nasadila Amuksiklav, jedol skoro 2 balenia (10 dní) na doliečenie.
Nevedela som, že treba dávať probiotiká (je plne kojený). Po ich dobrati sa mu úplne zmenila stolica, zo žltej na zelenú, dnes ráno začala zapachat akoby pleseň alebo čo a vyzerá úplne inak (prikladám fotku)...
Samozrejme, hneď som šla do lekárne a nasadila najlepšie probiotiká čo mali.
Viete mi poradiť, či stačí čakať na zlepšenie alebo to nejak riešiť?

em4life
15. nov 2023

Zavolala by som pediatricke, ona syna pozna a predpisovala mu lieky, takze bude vediet najlepsie poradit.

beata_k
15. nov 2023

@blackcurrant Nic sa nestalo. Je dojceny. Vela veci ma od teba. Ono sa to za par dni trasie same 🙂

cookie29
15. nov 2023

Nic sa nestalo. Pri dojceni MM obsahuje aj probiotika. Je lepsie davat vzdy, treba minimalne par hodinovy odstup od ATB, ale pri dojcenych detoch je to menej dolezite. Amoksiklav su ak sa nemylim druhostupnove antibiotika. Ono to dost rozhadze travenie. Mne dieta po ATB tretieho stupna malo stolicu ciernu ako kolomaz... takze nestresuj, uvidis ako bude, probiotika, hodne pit, ono to chvilu trva, ale kludne mozes pre pokoj duse zavolat lekarovi

nikpa
15. nov 2023

@blackcurrant keď sme boli my malí žiadne probiotiká nám nikto nedával. Ja som brala ATB ako na páse celé detstvo nakoľko som mávala opakované zápaly močových ciest a prvé probiotiká som si kúpila keď som mala vyše 25 rokov. Takže sa ukľudni, nič také sa nestalo a navyše syn je kojeny, dávaj mu probiotiká teraz kľudne dlhšie, aj 2-3 mesiace.

annm81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz