3-mesačná kojená má problémy s bruškom

andromedea
21. júl 2019

Ahojte, mala (3.5 mesiaca) je plne kojena a uz tri dni ma problem sa vykakat a vyprdkat. Teplotu sme mali len mierne zvysenu, zato sa vyhadzala na dolnych koncatinach aj na rukach. Nic v mojej strave sa nezmenilo, aj kojenie je rovnake, len sme zacali mavat dlhsie rozostupy od jednotlivych papani (hodinu). Co to moze byt? Stale place, lebo tlaci, 2x za den ma malo tekute stolice, inak je apaticka.

pribinak
21. júl 2019

Skus dat trochu fenikloveho čajíku

andromedea
autor
21. júl 2019

@pribinak skusali sme, nechce. A kolko je troska? 6 lyziciek? Aj sab simplex mame a niiic

pribinak
21. júl 2019

@andromedea troska je troska ;) kolko chce babo vypiť
Skúšali ste napr masáž bruska? Mojmu synovi to velmi pomáhalo
Nahriala som žehličkou látkovu plienku a dala na hole brušku a dlaňou som krúžila po brušku v oproti smere hod.ruciciek
Tlačila som len velmi mierne, nie silno, ale zas tlak na brusko musel byt
Skus ;)

andromedea
autor
21. júl 2019

@pribinak aha, dobre 🙂 no ano, cvicime aj masirujeme, absolute nic nepomaha.. Uvidim Co povie zajtra doktorka

juliet86
21. júl 2019

a co rektalna rurka?

andromedea
autor
21. júl 2019

@juliet86 to az keby to bolo velmi vazne. Co viem tak sa odporucam len v krajnych pripadoch, a ked ma babo zapchu nie kolko dni

sajuri257
21. júl 2019

@andromedea rozostupy medzi jedenim? Nezacala ti hltat?Primarne vraj z toho dsti maju koliky, velke rozostupy medzi jedenim a hlcu. Pripadne ockovanie ked spominas teplotu, vysev, apatiu?

andromedea
autor
21. júl 2019

@sajuri257 mali sme dve hodiny, doktorka ma zdzubala, ze naco tak casto, tak sme presli na tri. Akoze niekedy, ked dlhsie spala, tak tiez sme mali viac ako 3 hodiny, tak neviem. A hltavo jedla, to je pravda. Ale presli sme zase na krmenie hocikedy, kedze mi to presne napadlo. Ockovanie sme este neabsolvovali.

sajuri257
22. júl 2019

@andromedea kamoska doktorka ma maleho na prse vzdy ked sa zobudi, trochu si da, nehlce, nema koliky, nepotrdbuje dudel a teraz ho uz prikrmuje a pomaly do roka odstavi. Druha kamoska podla svojej dr. ma medzi kojenim mat rozostupy aspon 3hod, maly mal take koliky, tak som jej poradila co som videla u tejto kamaratky a malemu koliky presli. 🤷‍♀️ prestal hltat ako blazon. Neviem ci nahoda alebo fakt je to taky rozdiel. Ved aj dospeli dzobeme hore dole, ked sa najes od hladu rychlo, nafukne ta lebo hlces. Vyskusaj, uvidis. Mozno je pricina tam, mozno inde ale treba zacat patrat tam kde nastali zmeny.

andromedea
autor
22. júl 2019

@sajuri257 presne, aj ja som to mala, ze malej hocikedy som dala a vsetko bolo super. A vidi sa mi, ze po vcerajsku je uz lepsie, ako sme znova presli na nas sposob krmenia.. Dakujem za radu 🙂

ildiko36
22. júl 2019

@andromedea ked je plne kojena je to normalne..niekdy deti nemaju az 8..10dni stolicu.daj viac fenikloveho caju v pripade skus dat espumisan a probiofix

petra_s_
23. júl 2019

Dať na bruško ja dávam synčeka od narodenia na bruško on sa trošku ponatahuje a je ok zachvilu máme ukončené 4 mesiace a kolika bola asi raz v pôrodnici a vtedy mi toto poradili ale pijeme každý deň feniklovy čajík ten sunarek granulovany a espumisan raz za deň niekedy nedám ani ten a je to ok ... Je plne kojeny a skoro všetko papám, no okrem štipľavé ho a kapusty samozrejme 🙂