3 dni vysoké horúčky u 9-mesačného dieťatka

22. jan 2024

Ahojte,
moje 9m dieta ma uz treti den vysoke horucky nad 39, striedam nurofen s paralenom kazde 4 hodiny, teplota klesne ale za hodinu zas vystupi nad 38. Aktualne ma nad 39.
Vcera sme boli na pohotovosti, ja som si myslela ze to su zuby, nakolko jej na vrchnych dasnach vidno take hrbolceky, ale lekar zhodnotil, ze viroza.
No mne sa to nezda, ale nie som lekar. Ziadne ine priznaky nema okrem teploty, normalne je aj pije. Je hrava. Neplace.
Napadla mi ta 6choroba, ale neviem odkial by ju chytila.
Nikde nechodime a ja mam strach.

veronikaszabova
22. jan 2024

Nasa prekonala 6tu minuly tyzden - 4 dni horucky, nasledne vysyp. Pediatricka vravela, ze je toho teraz strasne vela.

autor
22. jan 2024

@veronikaszabova a ako ste to liecili? Iba znizovanim teploty?

jjanulienka
22. jan 2024

Je toho teraz veľa, väčšinou sú tie tri dni vysoké horúčky a potom sa vyhadze. Držím palce 🤗

veronikaszabova
22. jan 2024

Iba sme znizovali teplotu.
A mali sme jej davat cebion

autor
22. jan 2024

A odkial to dieta chyti?

veronikaszabova
22. jan 2024

Nemusis sa bat, prejde si tym skoro kazde dieta. Je to bezna decka choroba 🙂

anavixy
22. jan 2024

Dnes chodte k pediatricke, mala by uz urobit aj CRP a podla toho nasadit liecbu- bud atb alebo len symptomaticku, teda len znizovanie horucky, ked ine symptomy nema. Vhodne je aj vysetrit moc, ci nejde o uroinfekt. Pokial to je 6. choroba, mali by sa v kratkej dobe objavit vyrazky a ustupit teplota, vyrazky sa neriesia, ina ak svrbia davaju sa antihistaminika, mozes kupat v hypermangane, natierat len neparfumovanym telovym mliekom, nech sa to este nezhorsi. Vitaminoterapia je dolezita v kazdom pripake, vit D, C a pokial by slo o nejaky kozny nalez tak kludne aj B. Pri horucke je dolezite dbat na dostatocny prijem tekutin (voda aj mlieko) a hlavne davkovat lieky (aj capiky) podla vahy! 🍀

katie253
22. jan 2024

Na teplotu dávaš sirupy alebo čipky? Ak sirupy, tak treba si prepočítať dávkovanie na 3 podania denne, lebo na krabičke je znížená dávka. Pri paralene dáš počet ml aký vychádza na jednu dávku, podla kg, krát 4 a výsledok vydelíš číslom 3. Vyjde ti počet ml ns jednu dávku.
Pri nurofene sa dava 1/2 z počtu kilogramov dieťaťa. Ak ma dieťa 10kg, tak na jednu dávku dáš 5ml.

autor
22. jan 2024

@katie253 tak davkujem, teplota stale neprechadza.
Volala som pediatricke, zajtra mame prist.

taktotedanie
22. jan 2024

Take iste priznaky bol z toho covid

autor
22. jan 2024

@taktotedanie covid sme mali pred mesiacom 🤦‍♀️

taktotedanie
22. jan 2024

Skus test