3,5 ročný syn má zapchaté dutiny

jonka23
28. okt 2020

Prosím poraďte niečo na uvoľnenie dutín!!! Moj 3,5 r Syn ich má non-stop upchate... žiadny sopel... a vždy mu to prejde do kašľa!!
Už bezradná!!na krcnom všetko ok..ešte nás poslali na imuno alergologiu...
Mlieko už nepijeme...
Ďakujem

u2jana
28. okt 2020

@jonka23 nam pomahalo toto: nasivin sirup, sinupret kvapky, a preplachovat doma konvickou do nosa - da sa kupit v lekarni

jonka23
autor
28. okt 2020

@u2jana ďakujem...sinuoret ani fenistil nám už nezaberá...nad kanvičkou som už rozmýšľala...len neviem ako to zvladne... ako ho donutim nechať si ten noštek vypláchnuť!!a čím vyplachujete len vodou či čím!?
Ja sama mám posledný rok od tehotenstva zapchaté dutiny...
Kúpila som aj inhalator... no neviem moc tiež nezaberá....
Ďakujem.

eriksonka1234
28. okt 2020

@jonka23 syn mal tieto problémy, pomohli preplachy konvickou, mal cca 4 roky, naučil sa to v kúpeľoch, nie je to nič zložité, myslím, že ak ho správne namotivujete, tak to zvládne

lucik194
28. okt 2020

@jonka23 konvicku 3,5 rocne dieta zvladne treba postupne, zo srandy, vyskusaj si ty par razy aby ta nevidel, potom ho zober do kupelne ze ci chce vidiet kuzlo, nalejes sebe vodu do jednej dierky a ze vypadne z druhej.... ci to aj on dokaze.... u nas deti sa najviac zabavali ked im z nosu vyliezol sopel a hompalal sa nad umyvadlom. prve razy sme s detmi robili spolu, polozili si hlavu na moju ruku mierne som ich pridrzala..... konvicka rhino horn, zabrala vzdy na 100%, ak po vyplachovani zacne kricat ze ho boli hlava ( u mladsej to z casu na cas tak je) dutiny su stale ucpane, starsia raku reakciu, ani ja a ani muz nemavame....

jonka23
autor
28. okt 2020

@lucik194 ďakujem za radu!!

jabuducanevesta
28. okt 2020

daj do hrnca soľ, obyčajnú kuchynskú, zohrej ju nasucho, daj do plienky a postupne na čelo, pustí sa mu sopeľ, aj 5x denne to rob, stále tú istú soľ, ja ju po vyliečení vyhodím

jonka23
autor
28. okt 2020
u2jana
30. okt 2020

@jonka23 na vyplach pouzivame vodu zmiesanu s morskou solou ( ku konvice bola odmerka).