3,5 mesačná dcérka má zležanú hlavičku

ankavanekova
30. máj 2014

Ahojte, viem že už to tu bolo x krát, ale mám 3 a pol mesačnú dcérku a má trošku zaležanú hlavičku. Už ma na to upozornila aj doktorka. Ale nech sa snažím ako chcem, na druhej strane nechce spinkať. Len na pravej. A keď ju dám na ľavú, môžem ju aj 3 hodiny uspávať, proste nebude tak spať. Ešte stále totižto zaspáva v perinke a aj keď ju držím naklonenú na ľavú stranu, radšej bude mať hlavičku vo vzduchu a otočenú na pravú stranu ☹ Čo mám robiť? Napraví sa to?

nikolet_89
30. máj 2014

@ankavanekova nechaj ju zaspat a potom ju skus pretocit, alebo ju celu pretoc mozno ide tvarickou za niakym tienom, slnkom, predmetom tak ju otoc o 180 stupnov tam kde mala teraz hlavku budu nozky mozno zacne tu hlavicku sama tam prevraciat musis ju niako pomaly donutit a dr skontrolovala ci nema skrateny sval ? lebo aj to moze byt problem...

ankavanekova
autor
30. máj 2014

Už som to tak skúšala a akoby mala senzor a hneď je hore ☹ A DR.nič nekontrolovala, iba upozornila. A keď sa pozerá napr.na okno, tak sa otočím a ona sa už neotočí za oknom, ale nájde si niečo nové. Aj na prázdnu stenu bude pozerať a tak zaspávať. Preto si už neviem rady. Ale keď nespí, otáča sa na všetky strany, len pocas spánku bohužiaľ na pravú.

mirkava
30. máj 2014

@ankavanekova ja mam 2 mes. babo a má zase vyležanú pravú stranu, má trošku šišatu hlavičku moj babušik a ešte máme aj koliku, takže som rada ked zaspí a vobec to neriešim že stále na pravo, hádam sa to napraví, lebo v spánku ho nejako štelovať do polohy tak to si neviem predstaviť a aj tak sa otočí podľa svojho...

25daniela
30. máj 2014

@mirkava nedavno som citala nieco o orteze na hlavicku pre babatko, ked maju deticky velmi hlavu zlezanu, sama sa neopravi a ked budu vecsiie bude to viac vidno, keby som ja o tomto nieco viac vedela predtym, tak to mame. Moje jedno dieta sa nechcelo nosit na rukach a tak to dopadlo, ma hlavu jedna katastrofa, ale aspon dievca, ma dlhe vlasy, tak nevadi az tak...

25daniela
30. máj 2014
mirkava
30. máj 2014

@25daniela náš to nemá až tak strašné, ale trochu to je vidieť, pediatrička zatial na to nic nevravela a to je ona fakt jednotka a dá si zaležať na všetkom, tak zrejme to nebude až tak zlé, ale keď pojdeme nabudúca do poradne tak sa jej na to určite opýtam

nikina17
30. máj 2014

aj moje obe deti mali zlezane hlavicky, tiez chceli spat len na pravej strane. Pri dcerke to bolo dost viditelne, dr. nas na to upozornila, ze je navyssi cas s tym nieco robit. Podkladali sme jej pod hlavicku vrecko s 1kg soli. Najprv to bol boj, ale postupne sa nam darilo.
Teraz sme mali to iste pri synovi, ma 8 mesiacov. Pri kontrole tusim v 5 mesiacoch nas tiez dr.upozornila, ze ma trosku zlezanu hlavicku (nastastie nie az tak velmi ako mala dcerka), tentoraz vankusik so solou nepomahal lebo maly jednoducho tak zaspat nechcel. Tak som to nechala tak a musim povedat, ze ako sa zacal o mesiac pretacat tak sa to upravilo. Akonahle si zacal menit polohy a pretacavat sa tak zrazu zacal spinkavat aj na druhej strane a hlavicka sa mu uz upravila. Uz to takmer nie je ani vidiet, vsimne si asi len ten kto o tom vedel,ale cochvila mu to uz nebude vidno snad vobec. Podla mna, ked ti mala trosku podrastie a zacne sa pretacat tak sa upravi aj tento problem. Len ju treba skusat davat spinkat aj na tu druhu stranu, aspon chvilku, nech sa jej nestiahnu svaly. Alebo aspon polohovat na brusku a davat jej hracky nech sa za nimi otaca.

25daniela
30. máj 2014

@mirkava ono sa to zvykne upravit same, ako pisala
@nikina17
Ale su pripady, ked by sa to uz neupravi a vtedy velmi krasne pomoze ta ortezka... treba to ale obehat, neurolog a aj ortoped, okrem pediatra, co by samozrejme sam mal na take nieco upozornit...

barnica
30. máj 2014

Náš syn to mal tiež ale on mal výrazne zležanú vyslovene to bolo rapídne vidno ale pomohol nám vankúš klinový pre deti nechala som zaspať malého na akej strane chcel a potom som ho preložila na tú stranu na ktorú som potrebovala. Takisto je fajn podávať hračky z tej strany ktorú má nezležanú aj pristupovať a prihovárať sa dieťaťu zo strany ktorú potrebuješ upraviť. Teraz má nádhernú šišunku...

sendy182
30. máj 2014

@ankavanekova ahoj skúšala si dať na tú stranu kde rada spí vyšší vankúšik....hneď vedľa tváričky aby jej zavadzal......

ankavanekova
autor
31. máj 2014

Tak teda vyskúšam niečo a ďakujem vám veľmi pekne 🙂 Som rada že nisom jediná, pretože som sa začala obávať, že som zlá mama ☹ Ale ako tak pozerám stáva sa to 🙂

hamca
31. máj 2014

@ankavanekova ahoj, starsia dcerka mala zlezanu hlavicku. Nech som sa snazila akokolvek, nechcela otocit hlavicku na druhu stranu. Nakoniec sme skoncili na rehabilitacii kvoli inemu problemu, ale tam si doktorka vsimla, ze dcerka ma zablokovane svaly na krku a hlavicka sa jej jednoducho neda otocit. Na odblokovanie sme cvivili vojtovku + na upravu zlezaniny sme nosili ortezu hlavicky. Skus si vsimnut, ci dcerka preferuje jednu stranu aj pocas bdenia. Nasu nic co bolo nalavo nezaujimalo 🙂
Ale verim ze torticollis nebude vas pripad!

nice202
31. máj 2014

@ankavanekova Ahoj, skus jej kupit tento vankusik, alebo nejaky podobny je ich kopec na nete. http://www.w.vitaminex.eu/vitaminex/eshop/23-1-...

nice202
31. máj 2014
bianka0111
31. máj 2014

@ankavanekova ahoj....viem, o čom hovoríš...moja lásočka sa narodila predčasne a dlhšiu dobu strávila v inkubátore...takže polohovanie bolo bude na lavej alebo pravej strane...hlavička mojej lásočky bola aleže uplne taká placatá....proste uzka a dlhá.sestričky ju volali ,,inkubátorové dieta :D ,,..akokolvek som sa snažila ju davat rovno, stále preferovala inkubátorové polohy...aj ked sa jej nepáčilo, stále som jej hlavičku upravovala...stále...časom sa to však upravilo a dnes ju má dokonalu :D...zadovažili sme si aj taký špeciálny vankušik,stál cca 35e... kde sa jej celkom dobre spí, pretože ma hlavičku nižšie a nožíčky zas vyššie..vraj to pripomína polohu v brušku...skus si to pozriet na nete...

nata83
31. máj 2014

Ahoj, aj naša dcérka mala zalezanu hlavicku ale u nej sa to samo neupravilo, mala skrateny sval a museli sme cvicit vojtovku. A ona nie len v noci ale aj cez den nechcela otacat hlavicku. Skus si vsimnut ci tvoja malicka preferuje jednu stranu aj pocas bdenia.

zinulienka
31. máj 2014

@ankavanekova aj moja mala to mala, presne ako si pisala, potom sme isli k ortopedovi a mala skrateny sval, takze treba cviky, teraz ma 7 mesiacov a ma to troska zlezane, nepomahalo nic, stale som jej pretacala hlavku, kazdu hodinu, aj v noci, davala som kazdy den 3 kvapky vigantolu. Tak skus a uvidis, co povie doktor, existuje aj orteza, zevraj je super, predpisuje ortoped. Vela stastia.