28 mesačná dcéra má 3 deň nádchu a je umrnčaná

zvonkohra
29. máj 2012

Ahoj maminky neviem ci som dala dobry nazov ale ak nie tak urcite admin opravi🙂chcem sa spytat dcerka 28m ma 3 den nadchu a je strasne ale strasne umrcana...cely den len sa pomne vesa a ja uz nevladzem ved nema 3kg....k tatovi nechce vobec ist,ked daco nieje podla nej zacne ma tahat za vlasy alebo ma stipe a zasa rev a teraz neviem ci je podrazdena s tej choroby alebo je to niejake obdobie vzdoru????

halienka
29. máj 2012

@zvonkohra osobne si myslím, že je podráždená z choroby, nádcha je fakt veľmi nepríjemná, moja dcéra omnoho lepšie zvláda zápal mandlí s 40-kami teplotami ako blbú nádchu bez teplôt, pri nádche je taká ako píšeš, upišťaná pre všetko, neustále by sa nosila, noci sú čistý teror, nemôže dobre dýchať tak ju to budí a zas sa upokojí len na rukách...Ono to v tom nose šteklí, štípe, zle sa im dýcha, možno aj bolí hlava, deti si s týmito pocitmi nevedia rady, sú z toho nervózne aj rozcitlivené, jedinú záchranu vidia v mame. To ti nezostáva nič iné len vydržať, vieš ako sa hovorí, nádcha trvá 7 dní s liekmi, týždeň bez liekov. Držím palčeky nech to máte čo najrýchlejšie za sebou 😉 🙂

k_a_j_k_a
29. máj 2012

@zvonkohra ahoj, podla mna je to z velkej miery kvoli nadche. Zle sa jej dycha, je unavena, mozno ju boli hlavicka. ako papa? moze byt aj hladna, ale tym, ze ma plny nostek, tak nedokaze poriadne do seba nic dostat. Na druhej strane, myslim, ze to aj trochu vyuziva a je v tom aj kusok vzdoru. Deti v tomto veku su velmi sikovne a vedia, ako "vydierat". A to, ze je chora neznamena, ze Vam moze skakat po hlavach a vymyslat blbosti (to potom nie je tak vazne chora aposluchat moze ). Moj nazor je ten, ze by si sa jej mala venovat trosku viacej ako ked je zdrava, ale neprehanat to. Proste, tulit sa mozeme, ale na posteli alebo si k nej sadnut a potulit sa. Vodit ju za ruku, ale nie ju stale nosit na rukach. Ked je tatino doma, poslat ju za nim, nech si prituli aj jeho, lebo tatinkovi je smutno, pripadne sa pritulit vsetcia traja. Pretoze, za par dni jej ta nadcha prejde a bude to este horsie, bude si vyzadovat stale tu istu pozornost a veeeelmi tazko sa dostanete do normalu. U nas sme raz behali okolo starsej pocas nadchy a dostavali sme sa z toho min. mesiac. Doma mame odskusane aj jedno aj druhe. Funguje to v pohode. Nehovorim o velkej chorobe, kedy sa ani nepohnu, ale pri nadche fungujeme normalne.

zvonkohra
autor
29. máj 2012

@halienka to bolo dobre ze 7dni s liekmy a tyzden bez 😀
@k_a_j_k_a tak toto mi je jasne ze si na take rychle zvykne preto uz neviem ako nanu a baby ona to asi aj preto takto znasa lebo 2 tyznde do zadu som ju odstavila 😒

k_a_j_k_a
29. máj 2012

@zvonkohra juuuj, dost mozne, ze ma nadchu prave kvoli tomu, ze sa odstavila. Predsa len v mat. mlieku je kopec vitaminov, kt. jej zrazu chybaju a stravou ich nedokaze tolko prijat. A ak bola zavislacka, tak je v tom aj psychika. Snad ju to prejde (ja cakam uz takmer dva roky na neumrncane dieta a este som sa nedockala, ale my to mame od narodenia). Zelam malej skore uzdravenie a Tebe pevne nervy. 🙂

linduska27
29. máj 2012

@zvonkohra môj malý takýto teraz je po osýpkach a hnisavej angíne, to už prešlo, už má "len" sopel a kašle, ale vešá sa po mne stále a jeho obľúbený zvyk je hrať sa mi s vlasmi, no našťastie neplače ani neni nervózny, ale celý deň takto ho mať na krku tiež neni sranda, keď ho chcem dať dole tak vtedy začne mrnčať :D

zvonkohra
autor
29. máj 2012

@katren ja ju nemam casto choru klop klop teraz 2x