25-mesačný syn má kašeľ, zadný soplík a teplotu

23. jan 2024

Syn má 25m, je chorý od piatku pred minulého. Klasika kašeľ, zadný sopeľ, zvýšená teplota. Mudr mu v stredu predpísal fenistil ako stále, co mu aj pomáha, a Erdomed syrup zarábany na vykaslanie, lebo mal stadium vlhkého kašľa. Dýchanie aj pľúca mal čisté, hrdlo čisté. Pomáhalo to, zaberali, uz som myslela ze bude z toho vonku a aj kašeľ a sople ustúpili, ale bum od včera pondelka teplota 38,8 každých 6 hodín mu stupne a tak mu logicky každých 6 hodín dávam nurofen. Kašeľ už nemá sople len trosku, ale prvý raz sa uňho začala diať triaška, dlane ma total studene a telíčko mu trasie, až mam strach, v noci je je pokojný, rozladeny, dnes toho veľa ani jest nechcel. Poraďte baby co to je, co mam robiť, mam ísť smer urgent? Jeho doktor je vybookovany celú stredu aj štvrtok, tam sa nedostaneme

simca06022011
23. jan 2024

Skus pozrieť hrdlo, či nemá zapálené, angínu atď. Triaška môže byť zimnica ( febrilne krce pri horuckach ndbiem.ci byvaju pri 38,8.. a vlastne nevie o nich uz nic)... A pre choré deti hádam lekár nie je vybookovany, určite by som to dal vyšetriť. Pripadne urobila covid test len tak zo zvedavosti, ak sa nič neukáže u Dr.

autor
23. jan 2024

Plus sťažuje sa na bolesť nôh, celý utorok, a nemá po sebe ziadne vyrážky ani fľaky, hrdlo nemá zapálené.

hanaxxx
23. jan 2024

Nasa doktorka ma tiez objednavkovy system, ale rano prvu hodinu berie taketo akutne pripady, vas doktor neberie akutnych bez objednania vobec? Ak nie, isla by som zajtra poobede na urgent, ak sa nezlepsi, aj ked ta bolest noh by sa mi nepacila-skus zavolat na urgent aj teraz a skonzultovat, mozno ti povedia, aby ste sa prisli ukazat, mne zatial vzdy poradili.

autor
23. jan 2024

Neberie akútnych vôbec takto. Ten covid ma aj napadol, žeby ho mohol mať. Urobím mu ráno test

pukanec123
23. jan 2024

My detto tak isto, aj deti v okoli. Náš mal ale skoro týždeň nezrazitelne teploty, do toho presne taká triaška celého tela, čo aj mna mega vystrašilo, to som v živote nevidela. Tiež sa sťažoval na bolesť nôh. Dnes sme boli u Dr a že pravdepodobne to bude kovid, lebo má deti s takýmito príznakmi, aj keď my sme ho netestovali. No vyfasovali sme antibiotiká a konečne po týždni teplota ustúpila a začal vykasliavat🤦🏻‍♀️ takze nie ste jediný, fakt veľa deti má takéto barsjake vírusy momentálne. Ale ti poviem že po týždni mám tiež dosť, toto som ešte nezažila 🤯

laurikalalinka
23. jan 2024

@pukanec123 ja sa ani nečudujem že deti majú taký vírus,veď počasie raz teplo,teraz sneh...bolesti nôh bývajú pri vysokej teplote,noo doktorka by mala urobiť aj CRP.

laurikalalinka
23. jan 2024

Ak máš diazepan,pri teplote zabráni kŕčom.

viera
24. jan 2024

Skus namiesto nurofenu davat panadol cipky.Zaberaju rychle a lepsie sa znasaju ako taky nurofen…

jana_eyre_2
24. jan 2024

Skús aj lekárne obvolat, či niekto nerobí crp - v našej robia presne to isté ako u lekára, čiže prístrojom nie tie domáce testy.. človek aspoň potom vie či treba počkať pri viróze alebo treba ATB a dostaviť sa k lekárovi..

Sú teraz veľmi dlhé aj tie virózy, najstarší syn bol v decembri 2t total chorý, nakoniec sa mu zapálili dutiny.. dcéra zase máva často angíny..

A minimálne by som doktorovi zavolala/napísala čo robiť..

kulumulu123
24. jan 2024

Vitaj v monom svete syn 4r od zaziatku dec neznama choroba. Vyuzival 4druhy antb, naposledy biseptol 28dni, potom 3-4 dni ok akoze mu nic nie je, a zrazu bum horucky (39,8-9), kasel ze mam pocit ze sa udusi nezabera nic ziadne lieky na kasel ani abntb... Nasa mudr je z nas zufala poslala nas na orl ziadny efekt, dnes ixeme na plucne tak som zvedava co sa dozvien...

andreatytler
24. jan 2024

Kludne mohol chytit dalsi iny vyrus. Koluje ich v populaci velmi vela v tomto obdobi.
Pred par dnami som citala prispevok od mamicky ktorej dieta malo horucky a bolest noh a asi 3 dalsie sa pridali ze ich deti mali presne to iste.

msnesquik
24. jan 2024

My sme riez takto isli k doktorke a dcera za dva dni, co uz bola bez teplot, znovu dostala vysoke teploty, podla mna ochorela u lekarky..uz tam budeme chodit len ked si fakt nebudem vediet dat rady, lebo toto sa nam stalo uz 2x

simona20201309
24. jan 2024

1r. Ma 12 mesiacov, takže 25m ma 2r.
Prepáč ale nedalo mi to. Mesiace sa používajú tak max. Do 1r

arasidka123
24. jan 2024

Kľudne aj chrípka môže byť....teraz jej je veľa

himedzi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
himedzi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jan 2024

Och ženy riešite hovadiny...
No, boli sme u doktora, ma biele fľaky na mandliach ktoré vyzerajú na angínu. Zobral mu výter, výsledok bude v pondelok a zatiaľ mu hneď predpísal Ospen syrup.. Uvidíme ako bude vyzerať. Lebo fakt každých 6 hodín teplota bum hore, je len tak kústik zachripnity ale nesťažuje sa na bolesť hrdla...

simona20201309
24. jan 2024

@himedzi 🤣

simona20201309
24. jan 2024

Áno prepac, to len mimo reči.
Verím ze lieky záberu. Prajem skoré uzdravenie.

anavixy
24. jan 2024

Diazepam preventivne sa nedava!!!! Hlavne nie u deti ktore este FK neprekonali 🤷🏻‍♀️
A autorka, pri Nurofene nesmies prekrocit maximalnu dennu davku (tj 30mg/kg za 24h), takze ak ho davas kazdych 6h, bud davku prekracujes alebo potom poddavkovavas (ak davkujes podla vahy ako sa ma). Lepsie by bolo striedat s Paralenom/Panadolom. Drzim palce nech je rychlo ok 🍀

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. jan 2024

@anavixy ďakujem podľa váhy samozrejme, ma 16kg...